Mladší dorostenci porazili nepřijemné Kladno a drží druhou příčku v tabulce

Napsal 02.03.2014 Václav Mohelník
C h o m u t o v - Zápas plný zvratů sehráli hokejisté mladšího dorostu v ELIOD extralize. Do zápasu vtrhli hráči Kladna jako uragán a již ve čtvrté minutě vedli o dvě branky. Piráti se nesložili a zápas vyrovnali. Rozhodnutí přinesla druhá třetina. V té Chomutov odskočil Kladnu na dva góly, na což Středočeši nedokázali najít odpověď. Paradoxně nejlepším hráčem byl hostující Kryštof Hrabík, který vstřelil hattrick. Piráti Chomutov porazili Rytíře z Kladna 6:4.
32.kolo ne 2.3.2014
6:4(3:3, 2:1, 1:0)
KLA
Pavlát – Buchtela, Jírovec, Petržilka, Seemann, Studený, Šilar, J. Svoboda, Lauko, Kulich, M. Svoboda, Bukač, Palička, Dejmek, Strejc, Hřebíček, Hejduk, Koblížek, Jindra, Chlán, Hnídek.
Kladno
Stahl – Smrž, Kiml, Kryll, Malý, Zelingr, Soukup, Rejzek, Vyšín, Kolowrat, Hrabík, V. Svoboda, Mrkvička, Haspeklo, Kalaj, Čečetka, Kubík.

4. J. Svoboda (Palička), 8. Dejmek (J. Svoboda), 14. Dejmek (Palička), 23. Studený (Bukač), 37. Chlán (Šilar), 60. M. Svoboda (Kulich, Studený)
Kladno
1. Hrabík (Kolowrat, Smrž), 4. Čečetka, 10. Hrabík (Smrž, Zelingr), 39. Hrabík (Kolowrat, Vyšín)

3:5
2:0
0:0
37:25
95

Neutekla ani první minuta a domácí Dominik Pavlát vytahoval poprvé puk, ze své branky. Po přihrávce Alexe Kolowráta se do odkryté klece, trefil KRYŠTOF HRABÍK. Ve třetí minutě, to bylo o dvě branky. Kladenský MICHAL ČEČETKA vystihl domácí rozehrávku a zvýšil na rozdíl dvou branek. Piráti zareagovali o dvaadvacet sekund později. JAN SVOBODA se trefil nad betony hostujícího Davida Stahla. Vyrovnáno bylo v čase 07:40. Přesilovou hru využil LADISLAV DEJMEK, který se prosadil bekhendovou kličkou. Kladno se znovu dostalo do vedení v desáté minutě. Slabší chvilka gólmana, znamenala gól pro KRYŠTOFA HRABÍKA. I na potřetí se Pirátům podařilo vyrovnat. Po přihrávce Filipa Paličky se z velkého úhlu prosadil LADISLAV DEJMEK. Po první části, byl stav zápasu vyrovnaný 3:3.

Druhá část byla na góly o trochu chudší. Ve dvaadvacáté minutě putoval hostující Vojtěch Svoboda na trestnou lavice. Severočeši přesilovku využili a dostali se v zápase poprvé do vedení. ADAM STUDENÝ se dokázal prosadit před brankářem. Následovalo několik vyložených příležitosti kladna, ale všechny dokázat pokrýt a vychytat Dominik Pavlát. Na rozdíl dvou gólů zvýšil PETR CHLÁN, který využil nepozornosti hostujícího gólmana. Puk nahodil do brankoviště. Následně skrze betony se puk doklouzal, až do brány. Následoval trest a přesilovka Kladna. V té nejdříve hosté nastřelili pravou tyč a následně i skórovali. Svůj hattrick v zápase dovršil KRYŠTOF HRABÍK. Po druhé části se převážilo vedení v zápase na stranu Chomutova.

Poslední část byla chudší na vyložené šance. Jelikož gól nepřicházel a blížil se konec utkání, odhodlalo se vedení Rytířů k tradičnímu kroku, a to k hraní bez brankáře. První pokus domácím nevyšel. Střelu dobře nenamířil do opuštěné brány Adam Studený. Po buly puk Piráti vybojovali podruhé a MATYÁŠ SVOBODA, potvrdil vítězství Chomutova střelou do prázdné brány. Piráti Chomutov – Rytíři Kladno 6:4.

Radek Šíp, trenér Chomutova: „Po dlouhé době vyrovnané utkání. Jeden ze silnějších soupeřů. Kladno bojuje o čtvrtou pozici s Letňany, kde paradoxně hrajeme v pondělí. Byl to pro nás těžký zápas. Nechceme padat tabulkou dolů, abychom měli v následném playoff výhodu domácího utkání. Jinak ke hře. Ze začátku to byla přestřelovaná, padaly góly na obou stranách. Možná zlepšit z naší strany, držení si prostoru, svého místa a zbytečně nelítat. Celkově jsem spokojený. Tři body jsou pro nás důležité. V Letňanech to musíme potvrdit.“

David Čermák, trenér Kladna: „Utkání bylo vyrovnané. Dostali jsme se do vedení 2:0. Následně dostali gól na 2:1, což si myslím bylo po faulu na našeho hráče. Chomutov se tím gólem dostal znovu do zápasu, a pak měl více ze hry. Měl určitě více střel, ale jinak to byl vyrovnaný zápas.“