Ml. Dorost - reportáž

Mladší dorostenci podruhé za sebou porazili pražskou Kobru o sedm branek

Napsal 27.11.2016 Martin Penker
C h o m u t o v - V rámci prvního kola nadstavby přivítali mladší dorostenci na svém ledě pražskou Kobru. Piráti utkání zvládli na jedničku a zvítězili o sedm branek! Jakub Dobeš si připsal na své konto po skvělém výkonu čisté konto.
N1 ne 27.11.2016
CHM
7:0(0:0, 2:0, 5:0)
KOB
Chomutov
Dobeš – Vaněk, Ferbas, Matějka, Birhanzl, Herles, Kastner, Klika, Psar – Holka, Králíček, Zahrádka, Harkabus, Šafránek, Mežnar, Hofrichter, Prokop (C), Benda, Vlach, Koláček, Gut
Kobra Praha
Šmehlík – Fiala, J. Cichoň, Karpov, Střeštík, Ženíšek, Havlíček, Skalík – Matějka, Ribarovski, Jaroš, Koval, Kuracina, Doležal, Šubert, Dupal, Kapal, Ksandr (C)

Branky a nahrávky

Chomutov
24. Vaněk (Mežnar, Gut), 40. Gut (Mežnar, Dobeš), 44. Herles (Benda), 45. Mežnar (Prokop, Psar), 49. Benda (Šafránek, Ferbas), 52. Mežnar (Gut, Prokop), 56. Benda (Šafránek, Holka)
Kobra Praha

Statistiky

Vyloučení
2:6
Využití
2:0
V oslabení
0:0
Střely na branku
45:22
Diváci
110
Rozhodčí
Knapík – Goltsch, Janíček

Shrnutí

Do zápasu vstoupili lépe domácí, když se už ve třetí minutě dostal Králíček spolu s jedním ze spoluhráčů do přečíslení dva na jednoho. Filip Králíček to vzal na sebe a svou povedenou střelou trefil horní tyčku. Hosté se dostali do první vážnější šance ve dvanácté minutě. Jan Ksandr se dostal do samostatného úniku, ale svou bekhendovou kličkou na Dobeše nevyzrál.

V osmnácté minutě se Lukáše Koval dostal zcela osamocen ke střele těsně před Dobešem, který ale proti jeho střele vytáhl skvělý zákrok a kotouč vyrazil mimo tři tyče. V samotném závěru první třetiny se Michal Gut dostal do dvou obrovských šancí, ale z té první trefil pouze beton Šmehlíka a z té druhé trefil horní tyčku.

Druhou třetinu rozehráli lépe Piráti, kteří se už ve čtyřiadvacáté minutě dostali zásluhou Dominika Vaňka do vedení. Ten se střelou z pravého kruhu nemýlil. Zhruba o pět minut později se Eric Mežnar dostal s kotoučem podél levého mantinelu až před Šmehlíka, kterého ale svou bekhendovou střelou prostřelit nedokázal.

Domácí svého soupeře tlačili i nadále. V sedmatřicáté minutě se dostal Jan Prokop zcela osamocen ke střele těsně před Šmehlíkem. Ten však jeho střelu bravurně chytil. V samotném závěru druhé třetiny se domácí dostali do dvoubrankového vedení. Michal Gut převzal kotouč ve středním pásmu. Následně se s ním dostal ke střele z pravého kruhu, kterou nedal Šmehlíkovi žádnou šanci.

Do třetí třetiny vstoupili úplně jiní Piráti, než tomu bylo v předešlých dvou třetinách. Ihned na začátku využil přesilovou hru pět na čtyři Dominik Herles, který prostřelil Šmehlíka i s trochou štěstí od modré čáry. Neuběhla ani minuta od této branky a Piráti vstřelili další. Eric Mežnar se dostal ke kotouči těsně před Šmehlíkem, kterého dokázal prostřelit mezi betony.

Hosté mohli v osmačtyřicáté minutě snížit, ale Kapalovu povedenou střelu z levého kruhu dokázal Dobeš skvěle chytit. Následně v devětačtyřicáté minutě zvýšil na 5:0 Lukáš Benda, který dostal skvělou přihrávku zpoza branky od Šafránka a prudkou střelou mezi Šmehlíkovy betony rozvlnil síť. Zhruba o dvě a půl minuty později to bylo už 6:0! Eric Mežnar svou druhou brankou v zápase rozvlnil síť za Šmehlíkem povedenou střelou z mezikruží a na konečných 7:0 upravil v šestapadesáté minutě také svou druhou brankou v zápase Lukáš Benda.