Ml. Dorost - reportáž

Mladší dorost opět obral Plzeň o body, na západě Čech prohrál v prodloužení

Napsal 18.11.2017 Vojtěch Honzík, David Panuška
P l z e ň - Den po hektické výhře nad Spartou se svěřenci trenérů Petrovky a Pastyříka vydali na led jednoznačně první Plzně. Piráti dokonce po dvou třetinách vedli a utkání dovedli až do prodloužení, tam ale Indiáni rozhodli. I tak je to pro chomutovské mladíky cenný bod, účast v play-off je totiž nemine. Dvakrát se prosadil Josef Koláček.
16.kolo so 18.11.2017
PLM
4:3p(1:1, 1:2, 1:0 - 1:0)
CHM
Plzeň
Prchlík – Páník, Hamšík, Jiříček, De Sousa, Vajner, Malák – Slanina, Hauser, Soukup, Hollar, Šiler, Marcel, Matoušek, Malát, Ženíšek, Kuchárik.
Chomutov
Šilhan – Petrásek, Pöschl, Vaněk, Matějka, Kovár, Birhanzl, Martínek, Klika – Spudich, Králíček, Urych, Príhoda, Kulich, Svoboda, Prokeš, Čech, Koláček, Štefančík, Holka, Vrhel.

Branky a nahrávky

Plzeň
18. Malát (Jiříček, Hamšík), 24. Slanina (Malát), 52. Jiříček (Malát), 63. Ženíšek
Chomutov
19. Koláček (Birhanzl), 38. Klika (Holka), 39. Koláček (Štefančík)

Statistiky

Vyloučení
2:5
Využití
2:0
V oslabení
0:0
Střely na branku
41:12
Rozhodčí
Němec – Malý, Šimán.

Shrnutí

Domácí vstoupili do duelu aktivněji a brzy zahrozil povedenou tečí z mezikruží Slanina, touš zamířil těsně mimo levé tyče. Šilhán následně neudržel pokus Pánika od modré, obránci mu však pomohli. Indiáni si aktivní hrou vybojovali i první početní výhodu duelu. V ní dvakrát pár kroků za modrou tvrdě vypálil Soukup, muž s maskou z Chomutova svůj tým podržel. Podobně jako za nadlouho poté, kdy hezky k tyči mířil z mezikruží Ženíšek. Přesilové hry se dočkali i Severočeši, nenaložili s ní však příliš dobře. Jedinou šancí byl tečovaný pokus Koláčka z pravého kruhu, který zamířil až do ochranné sítě. Jen co se dostali modrobílí do plné stavu, rozezvučeli břevno. Až příliš dobře totiž mířil Soukup z levé strany. Skóre se tak měnilo až v samotném závěru úvodní periody. Po sedmi vteřinách hry proti čtyřem totiž faul soupeře potrestal po příhře Jiříčka od tyče k tyči Sebastián Malát. Pirátům stačilo devětapadesát sekund k vyrovnání, když pokus Birhanzla dopravil u levé tyče dorážkou do sítě Josef Koláček. Do kabin se tak odcházelo za stavu, kdy oba celky měly k vítězství stejně daleko.

Prostřední periodu načali lépe indiáni. Malát vlétl do pásma, po překřížení přenechal touš Janu Slaninovi, jehož rána od spojnice do spojnice a sítě neměla chybu. Poté mocně na modré napřáhl Hamšík a řádně vyprášil betony Šilhana. Další šanci na navýšení náskoku svých barev měl Ženíšek, který se dostal k touši na brankovišti, po rychlé kličce do bekhendu však zamířil jen do boční konstrukce. Schovanou střelu mezi obránci vyslal také Šiler z pravého kruhu, Šilhan před dotírajícími soupeři puk podržel. Pak o sobě dali poprvé vědět Piráti a hned bylo srovnáno. Holka pěkně oslovil v přečíslení dva na jednoho Marcelu Štefančíkovi, který z první zamířil pod břevno. Než se indiáni vzpamatovali, již po necelé půlminutě prohrávali. Do sóla se trhl Josef Koláček a předvedl ukázkový blafák do bekhendu. Tím i prostřední dějství ukončil.

Poslední dvacetiminutovku odšpuntovali ranami od modré Jiříček a Matějka, skórem to ale nepohnulo. Domácí poté svého soka zatlačili, ale šance chyběly. Ty přišly až v přesilové hře. Nejprve Jiříček na Šilhana nevyzrál z levého kruhu, neujala se ani tečovaná dělovka Hamšíka z podobného místa. Jenže pak nešikovně fauloval Koláček a na půl minuty poslal svůj tým do tří. Domácí si vzali oddechový čas a udeřili, když se tentokrát u levé tyče nemýlil David Jiříček. Dokonat obrat v zápase mohl po chvilce Soukup, dělovka od modré skončila na betonu muže s maskou. Když pak v samotném závěru tečovaný pokus Vajnera ze stejného místa skončil v lapačce Šilhana, muselo, stejně jako na severu Čech, přijít na řadu prodloužení. To se hrálo velmi opatrně a první vážnější šance, v polovině vyměřeného času, rozhodla. Adam Ženíšek vzal na sebe situaci dva na jednoho a z levé strany rozhodl ranou ke vzdálenější tyči. Indiáni tak v sezóně ztratili teprve druhý bod a opět s Piráty.