Martin Altrichter vychytal řisutské střelce, Piráti se po sedmé výhře v řadě se posunuli do čela!

Napsal 01.11.2023 Tadeáš Kožený
V rámci dvanáctého kola druhé ligy Piráti zajížděli v roli velkého favorita na led Řisut, které své zápasy hrají na zimním stadionu ve Slaném. Chomutovští roli favorita potvrzovali hned od první minuty, kdy jim klid na hokejky přivál gól kapitána Viktora Hübla. Stejný hráč zvyšoval na 2:0 v sedmnácté minutě díky krásné přesilovkové kombinaci. I přes spoustu dalších stoprocentních šancí se už skóre do konce zápasu nezměnilo a tak si Piráti připsali již sedmou výhru v řadě, kterou podpořil premiérovým čistým kontem sezóny Martin Altrichter. Porážka Příbrami v Táboře posunula Chomutovské na první místo skupiny Západ.
12.kolo st 1.11.2023
RIS
0:2(0:2, 0:0, 0:0)
HC Řisuty
Pánek – Řepka, Zich, Janda, Jakubec, Malovický, Strnad – Bílek, Wimmer, Pejchal – Hajný, Čech, Chamrád – Okegawa, Pulda, Výrut
Altrichter – Kadeřávek, Březák, Seemann, Hora, Kučera, Petrásek, F. Hynek – Lukeš, Hübl, T. Svoboda – Kostourek, Eret, Tůma – Mála, Koblížek, Zajíček – Jouza, Putz, Chrpa – Remeš

HC Řisuty
1. Hübl, 17. Hübl (Lukeš, Kadeřávek)

6:4
0:1
0:0
Bernat – Žídek, Hradil

Chomutovští na svého soka doslova vlétli a hned po třiceti osmi vteřinách hry se mohli radovat z vedoucího gólu. Ten měl na starost kapitán Viktor Hübl, jenž nejprve po přihrávce od Františka Lukeše  promáchl, ale odrazem od hrazení se mu puk na hokejku vrátil a z pravého kruhu svižnou střelou překonal domácího brankáře – 0:1. V páté minutě František Mála našel mezi kruhy volného Jakuba Zajíčka, ten ale v jasné pozici těsně minul.

Na začátku dvanácté minuty se do přečíslení dvou na jednoho dostal Petr Eret, který ale místo přihrávky zvolil střelu, kterou Petr Pánek v domácí brance zneškodnil. Piráti si tak navýšení náskoku nechali až na přesilovou hru v minutě sedmnácté, kdy se k volnému puku před brankou dostal František Lukeš a celou akci ještě vyšperkoval přihrávkou na Viktora Hübla, jenž skóroval do úplně volné branky – 0:2. Chomutovští se mohli ještě tři vteřiny před sirénou radovat potřetí, ale Petr Eret orazítkoval jen tyčku domácí branky.

V druhé třetině tempo hry opadlo, přesto si Piráti nadále tvořili šance na zvýšení vedení. Asi největší příležitost měl Martin Tůma, po jehož střele se před Pánkem doslova vařil led, ale celou situaci vyřešil hvizd rozhodčího. Poté ještě těsně před druhou sirénou orazítkoval tyč Patrik Kadeřávek.

Závěrečné dějství bylo doslova prošpikováno výraznými šancemi, ale Piráti neměli střelecké štěstí na své straně. Vše načal na začátku sedmačtyřicáté minuty Petr Eret, jenž se po střílené přihrávce od Milana Kostourka dostal k rychlému zakončení, ale Pánek znovu odolal.

Stejný hráč měl další velkou možnost v padesáté minutě, kdy se dostal sám až před Petra Pánka, ale ten se bleskurychle přesunul a zkazil tak gólovou radost hostů. Když se neujala ani závěrečná šance z hokejky Jakuba Zajíčka, který pálil z levého kruhu, tak se Piráti mohli radovat z již sedmé výhry v řadě a díky zaváhání Příbrami si jako bonus odvezli průběžné vedení ve skupině Západ.