Krušnohorci deklasovali berounské Medvědy

Napsal 17.09.2007 Jaroslav Poštolka
C h o m u t o v - Druhý venkovní zápas letošní sezóny odehráli Krušnohorci na ledě berounských Medvědů. V chomutovské sestavě došlo k jedné změně, za zraněného Charouska nastoupil v centru třetího útoku Jan Stehlík. Na začátku 8. mimuty otevřel tvrdou ranou Josef Révay účet dnešního zápasu, když využil téměř minutovou dvojnásobnou přesilovku. Ve druhé části hry vsítil Chomutov čtyři branky a definitivně tím rozhodl o svém vítězství. V poslední třetině utkání přidali modrobílí další dvě trefy, v oslabení se prosadil Boušek a posléze i Jíra, který letos skóroval potřetí.
3.kolo po 17.9.2007
BER
0:7(0:1, 0:4, 0:2)
Beroun
Štelmach (od 31. Novák) - Višňák, Jelínek, Filip, Trojovský, Braniš, Lukačovič, Čížek, Privoznik - Tvrzník, Šinágl, Polák - Křesťan, Slížek, Novotný - Vlček, Nedorost, Kepl - Šulčík, Pavel, Heřman
Horčička - Ťupa, Révay, Bombic, Trefný, Kolda, Černý, Chatrnúch, Malinský - Boušek, Šíp, Polodna - Jíra, Kostourek, Mikšovic - Jeslínek, Stehlík, Hašek - Tauš, Heinisch, Havlůj

Duel zatím neporaženého Chomutova s Berounskými Medvědy začal zostra a hned ve čtvrté minutě se dostal Polodna až před Štelmacha a domácí gólman se musel hodně ohánět, aby nepustil puk za brankovou čáru. Přesně v čase 7:00 se ale hosté již dočkali, když se v přesilové hře pěti proti třem trefil tvrdou ranou do horního růžku berounské svatyně Josef Révay. Následně si hru v dvojnásobné přesilovce vyzkoušeli i domácí borci, puk za gólmana Horčičku ale neprotlačili. Ve 14. minutě uháněl sám na chomutovského gólmana Křesťan, ve výborné pozici ale nezakončil přesně. Vyhecovaná první třetina, během které bylo uděleno hned osm menších trestů, skončila vítězstvím hostů 0:1.

Ve druhé části hry ubylo trestných minut a naopak přibyly vstřelené góly. Naneštěstí pro domácí se střelecky prosazovali výhradně chomutovští hráči. Ve 25. minutě stačilo Milanu Kostourkovi pouze vhodně nastavit hůl do přihrávky Trefného a bylo to 0:2. Ve chvílích, kdy se utkání přehupovalo do druhé poloviny, přidali hosté další dvě slepené branky. Ve 30. minutě Havlůj nahrával mezi kruhy volnému Zdeňka Taušovi, který překvapil Štelmacha střelou po ledě k tyči. Pětatřicet vteřin poté vyhnal domácího gólmana z brány Petr Polodna, který bez problémů zužitkoval přesnou přihrávku Révaye. Místo Štelmacha se následně mezi tyče postavil náhradní gólman Marek Novák. Za stavu 0:4 kontrolovali hosté bezpečně hru a nervózně hrající domácí stále častěji chybovali. Nového muže v medvědí kleci překonal půl minutku před koncem druhé části Ladislav Kolda.

I ve třetí třetině byl obraz hry víceméně stejný. Hostující hokejisté posilněni pětigólovým náskokem kontrolovali puk a nikam se zbytečně nehrnuli. Domácí dostali možnost vstřelit gól v přesilové hře, své šance ale nevyužili a horko jim bylo při následném dvojnásobném oslabení. S blížícím se koncem zápasu se hra opět uklidnila a hosté v pohodě hlídali nulu na kontě brankáře Horčičky. Na 6:0 pro hosty dokonce v 54. minutě zvýšil Ladislav Boušek, jenž individuálně obešel dva protihráče a následně zakončil přes ležícího Nováka. Za necelé dvě minuty utkání zpečetil sedmým gólem utkání Petr Jíra, který po přihrávce Mikšovice využil nepozornosti domácích.