Kometa uspěla v nájezdech, rozhodne sedmý semifinálový zápas v Brně

Napsal 08.03.2009 Miroslav Kučera, Pavel Kadeřábek
C h o m u t o v - V šestém semifinálovém zápase otevřeli skóre poprvé hosté Klimtem. Domácí se ale nevzdali a ve druhé třetině vyrovnali Davidem Květoněm.Ve třetí třetině pokračovalo drama a jelikož ani jedno mužstvo neskórovalo, dospělo utkání do prodloužení. V něm měli obrovskou převahu domácí, kteří se neprosadili a tak utkání dospělo k samostatným nájezdům. V těch neprosadil jako jediný hostující Kántor a rozhodl o tom, že se semifinálová série přesune ještě jednou a naposled do Ronda.
SF6 ne 8.3.2009
1:2sn(0:1, 1:0, 0:0 - 0:0 - 0:1)
KOM
Hanuljak (Cikánek) - Nikolov, Grof, Kloz, Všetečka, Ťupa, Bombic, Trefný, Toivonen - Eiselt, Skořepa, Květoň - Hlinka, Mikšovic, Jíra - Hašek, Míka, Tauš - Gombár, Domin, Polanský
Kometa
Hylák (Horčička) - Zubíček, Koma, Kántor, Lhotský, Křetínský, Kempný, Morava, David - Polodna, Kostourek, Korhoň, Brabenec, Haluza, Padělek, Vondráček, Pucher, Dlouhý, Sedlák, Barus, Klimt

Do šestého semifinálového utkání vstoupili oba týmy s chutí vstřelit vedoucí branku. Hra se přesouvala nahoru dolu, ale obě mužstva podrželi jejich brankáři. V šesté minutě se před Hyláka probil Petr Domin, ale nevyzrál na něj. O dvě minuty později objel domácí branku Tomáš Klimt a nenápadnou střelou se štěstím poslal hosty do vedení. Rozhodčí byli v dnešním zápase hodně benevolentní a neodpískali ani tvrdé souboje na obou stranách, což se samozřejmě nelíbilo fanouškům obou táborů. V 17. minutě byl prvním vyloučeným mužem zápasu hostující David a domácím se tedy naskytla příležitost ke srovnání. Chomutov tlačil, ale kýženou branku nevstřelil ani dělovou ranou od modré Grof. Po skončení přesilové hry se třetina jen dohrávala a do kabin se šlo za stavu 0:1.

Do druhé třetiny vstoupili aktivněji domácí a hned na začátku dostali hosty pod tlak. Brněnští však tento moment přečkali a hra se vyrovnala. Ve 26. minutě hráli domácí další přesilovku, ne však celé dvě minuty. Ve 27. minutě držel hůl Mikšovic a rozhodčí ho vyloučil na dvě + deset minut. Ani Kometa však svou zkrácenou přesilovku nevyužila. Puk byl znovu jednu chvíli na hokejkách Komety, druhou na holích Chomutova. Ve 38. minutě se neuvěřitelným způsobem vysmekl hráčům Brna třinecká posila KLH David Květoň, obkroužil branku a jeho střela proplula kolem tyče těsně za brankovou čáru. První branka domácí doslova nakopla, ale do konce druhé třetiny se již nic významného nestalo a stav byl tedy 1:1.

Třetí třetina byla v moci Chomutova. Již od úvodního buly se hrnuli před Hyláka, ale ten všechny střely pokryl. Ve 45. minutě byl hostům pískán ofsajd, ale Vondráček přesto vypálil střelu na Hanuljaka a ten, jelikož nebyl připraven, schytal střelu do oblasti krku. S bolestivou grimasou však nakonec vstal a pokračoval ve hře. Hra se uklidnila a nikdo z hráčů nechtěl udělat zbytečnou individuální chybu. V 53. minutě se veliké příležitosti ocitl Petr Jíra, ale Hylák vytasil skvělý zákrok. Vteřinu před koncem třetí třetiny ujel Skořepa s Hlinkou proti jednou obránci, druhý jmenovaný však po přihrávce nezamířil přesně a tak byl stav po třech třetinách stále 1:1.

Prodloužení bylo z obou stran hlavě o tom neudělat chybu, která by mohla celý zápas rozhodnout. Přesto domácí dostali v 62. minutě hosty z Brna pod veliký tlak a do konce prodloužení se hrálo v brněnském obranném pásmu. Skvělý Hylák však svůj tým držel a nenechal domácí střelce rozhodnout zápas.

Samostatné nájezdy byly na obou stranách velmi vypjaté. Zápas rozhodl ve druhé sérii Robert Kántor, který svou kličkou poslal obě mužstva ještě jednou do brněnského Ronda. Rozhodující sedmá bitva se zde odehraje v úterý 10. 3.