Kometa kladla odpor do poslední vteřiny, na úspěch to však nestačilo

Napsal 01.10.2004 Petr Kubica, David Dinda
C h o m u t o v - V rámci předehrávaného 9. kola se dnes na chomutovském ledě představila brněnská Kometa. Chomutovu se v úvodu příliš nedařilo, k vidění bylo až příliš nepřesností, ale přesto šli domácí jako první do vedení. S prostoru před brankou se prosadil Nosek. Ještě v první třetině však dokázal vyrovnat Moskal. Vedení vrátila domácím povedená akce Buchala ve druhé třetině, kterou dokončil Malát. Jenže nejproduktivnější muž ligy, David Appel, dokázal ještě před druhou sirénou vyrovnat. A tak o vítězství rozhodla dělovka Proška od modré čáry, na kterou už hráči Komety nedokázali odpovědět. Tři body tak zůstavají na severu Čech.
9.kolo pá 1.10.2004
3:2(1:1, 1:1, 1:0)
KOM
Horčička - Hájek, Szakal, Plaček, Nosek, Trefný, Schneider, Prošek, Révay - Polodna, Šíp, Jíra - Boušek, Mikšovic, Jeslínek - Malát, Koláček, Buchal - Hahn, Charousek, Martenek
Kometa
Maláč - Mikel, Pavel Staněk, Elsner, Lhotský, Chvojka, Šmach, Vyrůbalík, Strýček - Navrátil, Brančík, Černý - Nohel, Sedláček, Baranyk - Aleš Staněk, Moskal, Appel - Šebek, Hladký

Od prvních minut dali hosté z moravské metropole jasně najevo, že nepřijeli na sever Čech jen bránit, a proto jsou oprávněně na průběžném čtvrtém místě tabulky. V brance Komety se objevil bývalý hráč Chomutova Pavel Maláč. Na opačné straně stál u své svatyně čerstvý držitel rekordu v neprůstřelnosti Luboš Horčička.

Hned v úvodní minutě prověřil chomutovského brankáře Brančík, jeho umístěnou střelu vyrazil Horčička rozklekem. Tím samým způsobem se o chvíli později na druhé straně postaral o zneškodnění Šípovy šance Maláč. V 5.minutě měli domácí svou první přesilovku, která byla z jejich strany velmi nepovedená, naopak hosté několikrát v oslabení sami zahrozili. V 8.minutě střílel nadvakrát Mikšovic, bez úspěchu, poté byl tvrdě atakován brněnskými obránci. Po vyloučení Navrátila měli hráči Chomutova možnost další přesilové hry, kterou v 17.minutě zužitkoval Martin Nosek dorážkou do brněnské klece - 1:0. Hosté se však ještě neviděli v šatně, nesložili před přestávkou zbraně a to se jim vyplatilo. V 19.minutě se při další početní výhodě napřáhl Patrik Moskal a bombou pod břevno stanovil skóre úvodní třetiny na 1:1.

Na začátku části druhé se hra odehrávala bez dvou vyloučených hříšníků z konce třetiny první. A hned ve 22.minutě dostal Buchal kolmou přihrávku, vystřelil, Maláč se přesunul k jedné z tyčí a Martin Malát už měl snadnou úlohu pro dorážku do poloprázdné branky a poslal domácí opět do jednogólového vedení 2:1. O pět minut později měl Chomutov k dispozici převahu dokonce dvou mužů na ledě, ale žádná z mnoha střel neskončila za Maláčovými zády. V 36.minutě nechali rozhodčí bez povšimnutí tvrdý zákrok na Buchala, chvilku poté se před branku Horčičky proháčkoval David Appel a bekhendovým blafákem vyrovnal na 2:2. V té samé minutě se mohl po samostatném nájezdu prosadit Polodna, který nevyzrál na brankáře Komety. Do šaten se tak opět odcházelo za nerozhodného stavu.

V úvodu poslední časti hry byl vyloučen domácí Buchal za vysokou hůl, hosté se při přesilovce usadili v obranném pásmu Chomutova a domácí nevěděli, kam dříve skočit. Ale ve 45.minutě si severočeský tým vše vynahradil. Brněnský Mikel obdržel dvouminutový trest, domácí hráli další přesilovku, při níž Roman Prošek tvrdou střelou od modré propálil všechno, co mu stálo v cestě a chomutovští vedli 3:2. V 52.minutě došlo jeli tři hráči Brna na dva chomutovské, střela Moskala z levé strany trefila pravou tyč Horčičkovy branky. O dvě minuty později se řítil sám na brankáře Charousek, byl zahákován a rozhodčí nařídil trestné střílení. Sám faulovaný hráč se však proti Maláčovi neprosadil. Ke konci utkání poslal Mikšovic přihrávku Jeslínkovi, tomu se jen podařilo vyprášit brankáři betony. V poslední minutě se hosté ještě pokusili vyrovnat skóre při závěrečné hře bez brankáře, ale domácí hru kontrolovali a k ničemu je již nepustili.

Ve velmi těžkém a bojovném zápase potvrdil Chomutov svou domácí neporazitelnost, připisuje si další tři body a posouvá se na prozatímní vedoucí příčku ligy. Hosté odjíždějí ze severu Čech s další porážkou a zůstávají na místě čtvrtém.