KLH Chomutov přejel jednoznačně Rebely z Havlíčkova Brodu 6:1

Napsal 30.12.2009 Pavel Kadeřábek, David Matula
C h o m u t o v - První minuta utkání přinesla pro domácí šok, když po chybě Mazance otevřel skóre ve 21. vteřině hostující Michal Borovanský. Poté si domácí vytvořili tlak, který vyústil ve vyrovnání v 16. minutě po střele Františka Bombice.Ve druhé třetině potrestali domácí dvojí vyloučení Soldána a vstřelili dvě branky. Nejprve se prosadil Milan Kraft ve 34. minutě a ve 36. minutě svou první brankou za Chomutov David Hruška. Ve třetí třetině se brankostroj na straně domácích nezastavil a ve 47. minutě David Hruška, v 51. minutě Radek Duda a v 58.minutě Petr Domin upravili na konečných 6:1.
35.kolo st 30.12.2009
6:1(1:1, 2:0, 3:0)
HBR
Hanuljak (Závorka) - Mazanec, Bombic - Posmyk, Hájek - Malínský, Grof - Trefný, Všetečka - Duda, Kraft, Hruška - Mikšovic, Kůs, Jíra - Eiselt, Domin, Jeslínek - Hašek, Míka, Hofmeister
Havl.Brod
Furch (Linhart) - Hertl, Šulc, Jebavý, Blažek, Jelínek, Soldán, Pavlík, Horváth - Milfait M., Němec, Borovanský, Smith, Knotek, Třetina, Stromko, Milfait J., Kachlík, Česnek, Škarýd, Vylíčil

Již po 21 vteřinách utkání viděli návštěvníci chomutovského ČEZ stadiónu první branku střetnutí. Zaváhání chomutovského obránce Mazance potrestal pohotovou střelou mezi betony Hanuljaka Michal Borovanský - 0:1. Ve čtvrté minutě hry se připomněla první domácí formace i na druhé straně, to když Duda našel Krafta, ale Furchův levý beton byl na místě. O minutu později se dostal sám před Furcha po krásné a rychlé kombinaci Stanislav Mikšovic, bekhendový blafák však úspěch neslavil. Stejný hráč si situaci zopakoval o několik střídání později, ovšem ani střela pod lapačku vyrovnání nepřinesla. O další minutu později dostal namazáno od Krafta mezi kruhy Duda, jeho pokus vytěsnil se štěstím Furch držadlem své hole. V polovině první třetiny si zahráli domácí 49 vteřin dvojnásobnou přesilovou hru, ale až na závěrečný pokus Hájka Furcha více neohrozili. Vyrovnání přinesla až šestnáctá minuta, to když Duda zavezl kotouč do útočného pásma a našel přesným pasem najíždějícího Františka Bombice, který střelou z první propálil Furcha - 1:1. V závěru první třetiny měli domácí opět výhodu početní převahy, ale v největší šanci vychytal Hrušku ještě donedávná jeho spoluhráč z pražské Slavie Dominik Furch.

V úvodu druhého dějství hráli chomutovští další přesilovou hru, ale byli to naopak hosté, kdo se dostal do úniku dvou proti jednomu, ale Třetina prázdnou branku minul. Následně si zahráli dvojnásobnou přesilovou hru i Rebelové a v permanenci byl Hanuljak, který několika dobrými zákroky svůj tým podržel. V sedmadvacáté minutě byli hosté snad jen milimetry od vedoucí branky. To když se tečovaný kotouč odrazil od břevna na brankovou čáru, kde chvilku poskakoval, aby jej následně lapačkou přikryl Hanuljak. Od poloviny utkání již však začali otěže utkání přebírat pevně do svých rukou domácí. Nejprve v čase 30:00 vybruslil před Furcha Domin, ale hostující brankář se dokázal dostatečně na brankové čáře roztáhnout a zamezit tak kotouči v cestě za jeho záda. Ve dvaatřicáté minutě se zase o dalšího hráče rozrostla domácí marodka, to když Kůs inkasoval tvrdý úder na hlavu a z utkání odstoupil. O chvilku později šli Rebelové do čtyř a domácí trestali. Radek Duda našel u tyče osamoceného Milana Krafta a ten několikanásobnou dorážkou překonal dobře chytajícího Furcha - 2:1. O další minutu později si zahráli chomutovští opět o jednoho muže navíc a opět přestupek Rebelů dokázali potrestat. Střelu Dudy vytěsnil Furch se štěstím před sebe, kde byl připravený k pohotové dorážce David Hruška, který si tak připsal úvodní branku v bílomodrém dresu - 3:1. V závěru třetiny potom ukázal své kvality i domácí fantom v brance, kdy se stačil rychle přemístit proti hostujícímu střelci a skluzem kotouč vytěsnit mimo.

Hned v úvodu poslední dvacetiminutovky se dostal k pěkné a pohotové teči před Furchem Hruška, ale o kousek minul. Domácí ve třetí třetině působili mnohem svěžejším dojmem a svým pohybem dělali Rebelům problémy. V sedmačtyřicáté minutě si vynutili další faul a opět jej dokázali potrestat. Znovu se dokázala prosadit úderná první formace. Radek Duda přeložil kotouč do ideální pozice Davidovi Hruškovi a ten svůj svátek oslavil druhou brankou - 4:1. Uběhla další minuta hry a ke krásné bombě napřáhl mezi kruhy Jakub Grof, jeho projektil však zastavila tyč. Skóre se tak měnilo až v čase 50:02, to když tentokrát nahrával David Hruška a najíždějící Radek Duda mířil přesně - 5:1. Rebelové si bezprostředně po páté brance vyžádali oddechový čas. Neuběhly ani dvě minuty hry a třetí brankovou příležitost v zápase měl na hokejce Mikšovic, ale ani tentokrát nebylo domácímu útočníkovi přáno. Následovaly dvě přesilové hry Rebelů, ale žádný větší vzruch nepřinesly. A tak chvilku po ubránění přesilovky využili bílomodří další svou výhodu. Václav Eiselt posunul kotouč na brankoviště Petrovi Dominovi a ten jemnou tečí poslal kousek černé gumy za Furcha - 6:1. V poslední vteřině utkání potom ještě mohl zvýraznit domácí vítězství Marek Posmyk, ale jeho bomba orazítkovala jen tyč hostující branky.

Nejlepšími hráči utkání byli vyhlášeni domácí Radek Duda (1+4) a hostující Michal Borovanský (1+0).

Radim Rulík (Chomutov): Havlíčkův Brod byl po celou dobu houževnatým soupeřem. V první minutě jsme hned udělali chybu, za kterou nás soupeř potrestal, ale poté jsem věřil, že to zvládneme. Důležité bylo, že jsme srovnali stav ještě v první třetině a myslím, že jsme dnes zaslouženě zvítězili. Měli jsme dost šancí a podařilo se nám je proměnit.

Petr Novák (Havl. Brod): Přijeli jsme do Chomutova s tím, že nemáme co ztratit. S Chomutovem jsme hráli potřetí, jednou jsme je porazili s "áčkem", jednou s "béčkem" a dnes jsme zkusili "céčko", to nám bohužel nevyšlo. Na druhou stranu se nemáme za co stydět, protože jsme dostali 4 góly v oslabení a to by byla trošku ostuda pro domácí, aby nevyužili tolik přesilovek, co dostali. Při hře 5 proti 5 jsme hráli 2:1 a já musím před našimi hráči jen smeknout, protože minimálně 6 hráčů hrálo poprvé 1. ligu za dospělé a zhostili se toho velice dobře. Výsledek hovoří jasně pro Chomutov, ale my jsme nepřijeli proto, abysme Chomutov potřetí porazili, to by si o nás mohli myslet, že jsme blázni. Přijeli jsme zahrát hezký hokej a ten se myslím musel všem líbit.