Juniory čeká těžký týden, v jeho úvodu nestačili na Mladou Boleslav

Napsal 07.02.2022 Vojtěch Drbohlav, Michal Luxa
M l a d á B o l e s l a v / C h o m u t o v - Junioři byli v krátkém sledu dvakrát posláni do karantény, čímž se jim natěsnal program závěru DHL extraligy. V šesti dnech je tak čeká neuvěřitelných pět zápasů. První z nich odehráli Piráti na ledě Mladé Boleslavi, kde prohráli 1:6. O jedinou trefu Chomutova se postaral Josef Rykl, jenž v úvodu druhé periody srovnal skóre. Avšak od tohoto momentu se už prosazovali Středočeši. Soubor Kamila Koláčka musí hodit duel za hlavu, už v úterý se představí proti Kometě Brno.
33.kolo po 7.2.2022
MBL
6:1(1:0, 2:1, 3:0)
Ml.Boleslav
J. Král – Moravec, Křepelka, Hrouda, Rajgl, Vochvest, Jasečko, A. Vlasák – Simon, Snášel, Brouček, Půček, Broš, M. Vlasák, Hruška, Hradec, Vyroubal, Plíšek
Tuček – Petrásek, Cestr, Janda, M. Pöschl, Rykl – Ekrt, Šugár, T. Šilar, Krasanovský, Cháb, T. Svoboda, Vostiňák, Černý, F. Döring, Rindoš

Ml.Boleslav
5. Jasečko (Broš, Snášel), 31. Broš (M. Vlasák, Jasečko), 32. Snášel (Simon), 43. Brouček (Plíšek, Vyroubal), 45. Brouček (Rajgl), 56. Hruška (A. Vlasák, Broš)

Glanc, Valda – Svobodová, Zedníková

Jako první otevřeli skóre zápasu mladoboleslavští junioři zásluhou Sebastiana Jasečka. Ten dostal od soupeře prostor v pravém kruhu a už byl v pokleku, přesto efektivně zakončil do horní části chomutovské branky, čímž poslal svůj celek do vedení 1:0. V dalších minutách zapsali několik slibných příležitostí. Nejprve však brankáře z mezikruží nepřekonal Jan Ekrt, nedlouho poté neuspěl nadvakrát ani Jan Rindoš.

V dalším průběhu první třetiny si Piráti zahráli přesilovou hru, v ní sice několik příležitostí zaznamenali, branku se jim však vstřelit nepodařilo. Při cestě z trestné lavice mohli skórovat Dominik Brouček, ale jeho střelu z levého kruhu vychytal Filip Tuček. Tlak Středočechů pokračoval, minutu před koncem prvního dějství trefil Adam Vlasák tyč chomutovské branky. Do kabin se však o první pauze šlo za stavu 1:0.

Necelé čtyři minuty po začátku druhé třetiny si Piráti zahráli přesilovku, kterou po několika sekundách využili. Josef Rykl při své první střele neuspěl, následně se k němu ale na modrou čáru opět dostal puk a tentokrát už byl Rykl úspěšný. Chomutov tak srovnal na 1:1. Boleslavští mohli vést 2:1 díky Jindřichu Plíškovi, ten však zblízka na Filipa Tučka nevyzrál.

Ve 31. minutě ale Bruslaři využili přesilovou hru a dostali se do vedení zásluhou Josefa Broše, který během zmatku v brankovišti dostal puk za brankovou čáru - 2:1. Následně měli po faulu domácích Piráti další přesilovku. Jenže ta se jim nepodařila a inkasovali v ní gól, když svůj samostatný únik přetavil v trefu Martin Snášel. Ve 36. minutě mohl snížit Filip Cháb. Ten po chybě Bruslařů na útočné modré ujížděl na gólmana Krále, domácí ho však dostihli a při zakončení mu bránili. Útočník Chomutova tak nakonec puk do brány nezamířil. Po dvou třetinách tak Mladá Boleslav nad Piráty vedla 3:1.

Třetí dějství začalo tlakem Bruslařského klubu. Nejprve trefil tyč kapitán Michal Simon a chvíli na to se před branku přiřítil Dominik Brouček, jenž puk přenechal na jednoho ze spoluhráčů, ten však nakonec nezakončil. O několik málo sekund později se ale už Dominik Brouček radoval z gólu na 4:1. Ten navíc vstřelil dvě branky v dvouminutovém rozmezí. V čase 44:28 Dominik Brouček navýšil na 5:1 pro Bruslařský klub.

Čtyři minuty před koncem zápasu zvýšili domácí své vedení už na 6:1, když se Jakubu Hruškovi podařilo nasměrovat kotouč mezi brankáře a levou tyč, kudy pryž do sítě propadla. Také ve zbytku utkání dominovali na ledě Bruslaři, Chomutovu zjevně došly síly. Tři minuty před závěrečnou sirénou zazvonilo ještě břevno, ale další branka ale už nepadla.

Ladislav Kolner (BK Mladá Boleslav): „Výsledek vypadá jednoznačně, ale myslím si, že ta hra tak jednoznačná nebyla a bylo to k soupeřovi až kruté. Na druhou stranu tam z naší strany převaha byla. Hráli jsme malinko upracovaně, ne tak, jak jsme chtěli, abychom tu hru zjednodušili. Nicméně nás v důležitých chvílích podržel gólman Král a trpělivostí jsme to dovedli do vítězného konce. Jsme rádi za tři body a připravujeme se na Plzeň.“

Kamil Koláček (Piráti Chomutov): „Domácí byli favorit, potvrdili to, hráli agresivně. Nám bohužel chybí nějaká osobní statečnost, abychom vzadu hráli zodpovědněji. Nemusí se přece vyhrávat 6:1, ale když budeme hrát na 1:1, musíme něco chytit, jít do těla, odbránit to – to nám tam chybí. Když se podíváte, tak my vpředu bohužel nezatlačíme, takže to potřebujeme ubránit. A to se nám bohužel nepovedlo.“