Junioři zvládli i druhý venkovní zápas, tentokrát přetlačili Rytíře

Napsala 04.01.2020 Kateřina Kundertová
C h o m u t o v - Piráti vstupovali do roku 2020 s dlouhou sérií porážek, kterou alespoň částečně odčinili po dvou venkovních výhrách. Junioři vyloupili ve 31. kole turnaje O Pohár DHL kladenské Rytíře, když dal vítěznou branku ve vlastním oslabení Josef Koláček. Chomutov si tak ve dvou dnech poradil s tabulkovými sousedy a je třináctý.
31.kolo so 4.1.2020
KLA
2:3(1:2, 0:1, 1:0)
Kladno
Novotný – Robovský, Staněk, Šmatlák, Zíka, Funk, Ticháček, Volráb – Šimek, Hašek, Sachr, Sojka, Urban, Rendla, Čermák, Šapovaliv, Chrenka
Běluha – Petrásek, Šuráň, Ludvík, Ferbas, D. Vaněk, Jungvirt, M. Pöschl – Švec, Dospěl, Popelka, Pech, Prokop, Berčík, Janeček, Koláček, T. Svoboda, Lobodowski, Jiří Kulich

Kladno
6. Šapovaliv (Chrenka, Volráb), 58. Šapovaliv (Urban, Chrenka)
14. Lobodowski (Kulich, Ferbas), 16. Dospěl, 24. Koláček (Šuráň)

Volráb (Kladno) 10 minut

Vstup do utkání vyšel lépe domácím, kteří šli už v šesté minutě do vedení, které zajistil věkem ještě dorostenec Matyáš Šapovaliv – 1:0. Zanedlouho Piráti ubránili oslabení a během minuty a pěti vteřin otočili vývoj utkání zásluhou přesných zásahů Petera Lobodowskiho a Luboše Dospěla – 1:2.

Ve druhé třetině šli Chomutovští do čtyř, což znamenalo další změnu ve skóre. Ve vlastním oslabení se prosadil po Šuráňově přihrávce forvard Josef Koláček, jehož trefa byla nakonec také vítěznou – 1:3. Brankář Richard Běhula v tomto dějství zlikvidoval jednadvacet střel Rytířů.

Nakonec finální podobu výsledku dal domácí střelec Matyáš Šapovaliv, jenž v přesilové hře přidal svůj druhý zásah v utkání a stanovil výsledek na 2:3