Junioři ztratili těsné střetnutí s Havířovem, duelu kralovaly obrany

Napsal 17.11.2022 Petr Miklas, Michal Luxa
H a v í ř o v / C h o m u t o v - V patnáctém kole Extraligy juniorů zajížděli Piráti do Havířova, kde těsně padli 1:2. V desáté minutě poslal AZ do vedení Jakub Urbančík. Chomutovu se dlouho nedařilo vyrovnat, zlom přišel až v jednapadesáté minutě, kdy přesně mířil Robin Vondrášek. Avšak v zápětí překlopil misky vah na stranu domácích Dominik Kolat. Ačkoliv v závěru Petr Jíra odvolal brankáře a Severočeši si vytvořili nadějné příležitosti, k dalšímu vyrovnání už nedošlo.
15.kolo čt 17.11.2022
HAV
2:1(1:0, 0:0, 1:1)
Havířov
Smolka – Kosina, Wlodara, Brančík, Bílek, Valouch, Kreutz, Lazár – Urbančík, Mikula, Makovec, Pohl, Lipka, Lajoš, Plevka, Siekierka, Middleton, Jelének, Kolat, Ungr
Tuček – F. Hynek, Mareš, Sýkora, Svoboda, Poch, A. Žižka, Filip – Príhoda, Vondrášek, Jailov, Vostiňák, Klobouček, Kincl, Bár, Šugár, Mišovič, Starý, Rindoš

Janda - Návrat, Frais

V polovině první části využilo AZ dvojnásobnou přesilovku, přesnou ránou z pravého kruhu se prosadil Jakub Urbančík, jenž mířil k bližší tyči Tučkovy branky - 1:0. O dvě minuty později mohl zvýšit vedení Havířova Ungr, ale hostující maskovaný muž zasáhl vyrážečkou.

Piráti mohli vyrovnat na začátku dvě minuty před vypršením úvodní části. Jenomže přečíslení dvou na jednoho jim nevyšlo, jelikož domácí obránce překazil přihrávku Vostiňáka směřující na Šugára. V závěru třetiny po rychlém brejku pálil ještě domácí Makovec, avšak Tuček puk se štěstím zastavil.

Ve druhé části byli aktivnější hráči Chomutova, ale branku nedali. V polovině zápasu hostující Rindoš obkroužil branku a snažil se florbalově dostat puk za Smolku, který byl pozorný a správně zareagoval. Ještě blíže vyrovnání byli Piráti v šestatřicáté minutě - nejprve Bár nezpracoval puk před odkrytou brankou a po něm z dobré pozice pálil Príhoda, jehož střelu zastavil Smolka. V závěru druhé části zahrozili domácí, když Plevka s Kolatem jeli do přečíslení. Druhý jmenovaný pálil jen do připraveného hostujícího gólmana.

Na konci padesáté minuty spálil gólovku Ungr, jehož střelu ve výborné pozici zastavila Tučkova lapačka. A tak přišel trest, když z následného protiútoku vyrovnal Robin Vondrášek - 1:1. Jenže radost Severočechů netrvala dlouho, o minutu a půl později vrátil AZetu vedení Dominik Kolat - 2:1. V koncovce utkání hráli svěřenci Petra Jíry bez brankáře, což ještě podtrhl vyloučením Plevka. Piráti tak měli dvacet vteřin ještě vylepšenou pozici, ovšem už nestihli srovnat.

Jan Křivohlávek (AZ Havířov): „Nebyli jsme lepším týmem, ale hraje se na góly. Kluky chci pochválit za obětavost, maximální nasazení a srdíčko. Trošičku se přiklonilo štěstí na naši stranu, i když to nezačalo úplně ideálně, protože jsme byli vyloučeni už v prvních vteřinách. Důležité je, že se kluci nesložili po vyrovnávací brance a dokázali rychle odpovědět. Pro nás to jsou strašně důležité body, musíme se od toho odrazit dál a zapracovat na svém výkonu, abychom byli v dalším zápase lepší.“

Petr Jíra (Piráti Chomutov): „V posledních utkáních se nám bohužel nedaří v koncovce, což se potvrdilo i v tomto utkání. Do dalších zápasů musíme koncovku a tlak v předbrankovem prostoru zlepšit.“