JUNIOŘI - reportáž

Junioři ztratili skvělé rozehrané utkání, z Pardubic vezou jediný bod

Napsal 23.02.2018 David Panuška
P a r d u b i c e - Junioři se po několikadenní pauze vydali do Pardubic, kde je čekalo třetí kolo nadstavbové skupiny DHL extraligy o účast v play-off. Svěřenci Jaroslava Becka začali náramně a po osmi minutách vedli již 3:0. Své vedení ovšem neudrželi a ačkoliv ještě dvě minuty před koncem vedli, berou jediný bod.
N3 pá 23.2.2018
DPA
6:5p(1:3, 3:1, 1:1 - 1:0)
CHM
Pardubice
Janský (8. Kulich) – Bučko, Faltys, Javůrek, Mert, Pražák, Zukal – Antoníček, Dušek, Hoskovec, Kubišta, Machač, Matýs, Petrus, Pochobradský, Veverka, Zídek
Chomutov
Běhula – Kleiner, Kopic, D. Novák, A. Novák, Seemann, Studený – Adámek, Bajer, Hřebíček, Köver, Kulich, Ouřada, Polák, Rindoš, Šeliga, Šilar, Šišolák, Veselý

Branky a nahrávky

Pardubice
9. Zídek (Pochobradský, Javůrek), 23. Kubišta (Machač, Antoníček), 28. Machač (Zídek, Mert), 33. Zukal (Kubišta, Machač), 59. Veverka (Hoskovec, Mert), 62. Hoskovec (Dušek)
Chomutov
6. D. Novák (Polák, Šilar), 8. Rindoš (Šišolák), 8. Polák (Ouřada), 25. D. Novák (Ouřada, Polák), 55. Ouřada (A. Novák, Polák)

Statistiky

Vyloučení
7:5
Využití
1:3
V oslabení
1:0
Střely na branku
44:24
Diváci
100
Rozhodčí
Ondráček – Klouda, Rampír
Vyšší tresty

Shrnutí

Vstup do utkání se povedl Chomutovu, který v šesté minutě bleskově po třinácti vteřinách využil první přesilovku, skóre zápasu otevřel střelou od modré Daniel Novák – 0:1. Na další branku se nečekalo příliš dlouho, jelikož Piráti navýšili vedení na začátku osmé minuty. Josef Rindoš si vyjel s pukem z pravého kruhu více ke středu a nikým nebráněný překonal Jánského – 0:2. Za šest vteřin inkasoval pardubický brankář potřetí a zamířil na střídačku, své místo přenechal Tomáši Kulichovi.

Domácí obrana opět chybovala, první střelu Jánský vyrazil jen před sebe, k puku se rychle dostal Tom Polák, který ho dorazil za gólmanova záda – 0:3. Východočechům se povedlo snížit ve vlastním oslabení, když jeli do úniku dva na jednoho. Pochobradský po přechodu modré čáry nahrál na pravou stranu Václavu Zídkovi, jenž prostřelil Běhulu pod pravou rukou – 1:3. Dynamo mělo další šance na snížení, když hrálo ve zbytku první části tři přesilovky, jenže ani jednu nevyužilo.

Na začátku druhé dvacetiminutovky si Pardubice vypracovaly dvě velké šance. Veverka při dorážce přestřelil odkrytou část branky, a poté Zukal napálil od modré Běhulu do masky. Do samostatného úniku se dostal Dušek, který byl mírně atakovaný obráncem a nezakončil ideálně. Snížit na rozdíl jediné branky se domácím povedlo ve 23. minutě, Machač nahrál na pravou stranu Dominiku Kubištovi, jenž z blízkosti překonal Běhulu – 2:3.

Piráti si své dvoubrankové vedení vzali zpět další využitou přesilovkou, rychlou souhru zakončil parádní ranou od modré Daniel Novák, který poslal kotouč přesně do pravého horního rohu branky – 2:4. I Dynamu se však povedlo zužitkovat početní výhodu a bylo to opět o gól.

Zídek se ujal puku za brankou, odkud našel mezi kruhy volného Michala Machače, ten z první zakončil nad beton gólmana – 3:4. Vyrovnáno bylo ve 33. minutě, Dynamo se delší dobu drželo v útočné třetině a Lukáš Zukal od modré propálil vše, co bylo před ním – 4:4.

Na další gól se čekalo až do 55. minuty, ve které se Piráti opět prosadili z přesilovky. K první dorážce se po střele Poláka dostal Adam Novák, který ještě nebyl proti Kulichovi úspěšný. Puk se ovšem odrazil k levé tyči, u které už Kryštof Ouřada protlačil puk za gólmana – 4:5. Pardubičtí si zkomplikovali cestu za vyrovnáním vyloučením, které ale dokázali úspěšně ubránit. Hoskovec se ihned po naskočení na led z trestné lavice zapojil do útočné akce, nahrál k levé tyči Vojtěchu Veverkovi a ten poslal puk nad beton brankáře Běhuly – 5:5.

První šanci na rozhodnutí utkání v prodloužení ještě Pardubice při přečíslení dvou na jednoho nevyužily, jelikož Polák vložil hokejku do přihrávky mířící na Zídka. Rozhodlo se na začátku druhé minuty nastaveného času, po přihrávce od Duška se s pukem před branku prodral Jakub Hoskovec a z bezprostřední blízkosti překonal gólmana – 6:5.