Junioři zahodili šanci na dobrý výsledek a podlehli Kometě

Napsala 06.11.2021 Kateřina Kundertová
C h o m u t o v - Piráti v sedmnáctém kole juniorské extraligy podlehli na vlastním ledě brněnské Kometě a zapsali šestou porážku v řadě. Chomutovští ještě v polovině utkání drželi naději na dobrý výsledek, jenomže ve třetí části inkasovali šestkrát a museli se obávat desítky. Ta nakonec nepadla, po pauze čeká svěřence Petr Jíry pět utkání venku.
17.kolo so 6.11.2021
1:9(0:2, 1:1, 0:6)
KOM
Tuček (53. Pecháček) – Petrásek, Cestr, Janda, Pöschl, Pavlák – P. Šugár, T. Šilar, Čech, T. Svoboda, Vostiňák, Adam, Černý, Vyroubal, F. Döring, Cháb
Kometa
Petržílka – Řehák, Grauer, Fajmon, Holemý, Běhůnek, J. Sedláček – Cápay, Bartes, Hrnčíř, Šalé, Meluzín, I. Sedláček, Bělohlav, Malý, Otava, Boltvan, Nesvadba

28. T. Svoboda (Šugár, Čech)

Kometa
5. Malý (Šalé), 18. Cápay (Holemý, Meluzín), 29. Boltvan (Hrnčíř), 41. Šalé (Malý, I. Sedláček), 48. I. Sedláček (Malý, Šalé), 51. Holemý (J. Sedláček, Bělohlav), 52. Šalé (Řehák, Fajmon), 53. J. Sedláček (I. Sedláček, Šalé), 60. Otava (Grauer, Nesvadba)

3:3
0:0
0:1
22:41
78
Svoboda – Ondráček, Kučera

Utkání začalo pěkně zostra a nabídlo dvě nevyužité šance – nejprve Eduard Šalé neproměnil únik po levém křídle a vzápětí Pavel Šugár na druhé straně nedokázal potrestat špatnou rozehrávku soupeře. Skóre se změnilo až v páté minutě, kdy po chytré přihrávce trefil odkrytou část branky Jakub Malý – 0:1.

Nadějný výsledek pro domácí dál hájil brankář Filip Tuček, který tváří v tvář zlikvidoval pokusy Tadeáše Hrnčíře a Erika Meluzína. Těsně po přesilovce zvýšil náskok Komety Samuel Cápay, jenž měl po přihrávce přes brankoviště snadnou práci – 0:2.

I prostřední část začala neproměněnými pokusy v dobrých příležitostech, jelikož Filip Cháb bekhendem trefil jenom brankáře a Ivo Sedláček orazítkoval tyčku. Před přelomem utkání snížil ze samostatného úniku Tadeáš Svoboda, na něhož však za necelou minutu odpověděl Adam Boltvan, jenž z pravého kruhu využil clony – 1:3.

Závěrečné dějství začalo sporným momentem, jelikož sudí na ledě neslyšeli signalizaci z boxu časoměřičů a nepřerušili hru, v tom se prosadil bekhendem Eduard Šalé a jeho gól byl nakonec uznán – 1:4. Tyčka cinkla i za Hynkem Petržílkou, když ji z levého křídla nastřelil Martin Adam.

Od 48. minuty přišel rozpad chomutovských řad. Ivo Sedláček dostal křižnou přihrávku doleva a ránou z první zamířil přesně – 1:5. O něco později se Kometa prosadila třikrát velmi rychle za sebou – Jan Holemý skóroval od modré s přispěním teče jednoho z domácích, Eduard Šalé nezaváhal těsně před domácím brankářem a povedenou spolupráci uzavřel opět z blízkosti Jan Sedláček – 1:8.

To už bylo moc na Filipa Tučka, kterého v brance vystřídal Denis Pecháček. Na konečný 1:9 uzavřel v počátku šedesáté minuty Roman Otava, jenž ve vlastním oslabení udeřil ze samostatného úniku.

Petr Jíra (Piráti Chomutov): „V pátek jsme odehráli těžký zápas, který měl nějaké parametry. Upozorňoval jsem kluky po zápase, aby se věnovali regeneraci, ať se jdou vyběhat a třeba vyválcovat, aby byli připravení na další zápas. To stejné před zápasem, ale vletěli jsme na Kometu nepřipravení. Soupeř nás přehrával a byl lepší bruslařsky. Po první třetině jsme si něco řekli a hra se zlepšila. Dali jsme snižující gól, ale v dalším střídání jsme udělali individuální chybu a zase jsme dostali gól na 1:3. Nechápu třetí třetinu, kdy začne houkat časomíra, nejde čas, rozhodčí to vidí, ale hraje se dál. Pak přijde rozhodčí a ještě mě tam seřve, takže tohle se mi nelíbilo. Nevím, jestli by to ovlivnilo zápas, protože jsme po tohle góle odpadli. Bohužel už jsme zápas nedávali a dopadlo to, jak to dopadlo.“

Jan Zachrla (HC Kometa Brno): „Jsem rádi za tři body, protože všechny body z venku jsou důležité. I skóre se nám trochu spravilo a probudili se střelci, kteří nemohli dát gól, což je pro nás pozitivní. Spokojenost je poloviční, protože jsme mohli udělat v pátek nějaké body v Litvínově.“