Junioři začali sezónou vysokou prohrou, nestačili na Spartu

Napsal 10.09.2021 Michal Luxa, Libor Kult
C h o m u t o v - Den po dorostencích vstoupili do nejvyšší soutěže také junioři Pirátů, kteří v rámci prvního extraligového kola přivítali na domácím ledě pražskou Spartu. Ta už v zahajovací třetině odskočila na dvougólový rozdíl a ve zbytku duelu náskok navyšovala, aby v poslední vteřině střetnutí završila nepopulární desítku.
1.kolo pá 10.9.2021
1:10(0:2, 1:3, 0:5)
SPA
Tuček – Petrásek, Janda, M. Pöschl, Matějka, Ryk, Pavlák, Dominik Badinka – Stárek, Čech, Jurak, T. Svoboda, Vostiňák, Adam, Vyroubal, F. Döring, P. Šugár
Sparta
Krbeček – Tomov, Šindelek, Tůma, David, Tomek, Ducháč, Chvátal – Senčák, Kubánek, Mácha, Hauser, Krupička, Kalný, Slavíček, Theimer, M. Vitouch, Zembol

28. Čech (Dominik Badinka, Vyroubal)
Sparta
7. Zembol (Chvátal), 17. Slavíček (Kubánek, Šindelek), 23. Kalný (Tomek, Slavíček), 29. Hauser (Vitouch), 35. Hauser (David, Krupička), 45. Vitouch (Tomek, Hauser), 46. Slavíček (Kalný, Zembol), 47. Mácha (Krupička, Theimer), 58. Zembol (Chvátal, Mácha), 60. Theimer (Chvátal)

2:1
0:0
0:0
27:49

Od začátku zápasu tahali Pražané za delší konec provazu, což poprvé potvrdili už v šesté minutě. Na hranici brankoviště se objevil pohotový Jakub Zembol, který využil chomutovského zaváhání a prostřelil bezmocného Tučka – 0:1. O osm minut později zahrozili Piráti při vlastním oslabení. Stárek s Vostiňákem ujeli do přečíslení, ovšem se střelou druhého jmenovaného si poradil brankář lapačkou.

Psal se čas 16:45, když Sparta odskočila do dvoubrankového vedení. Domácí gólman zastavil zakončení hned po vhazování, avšak puk zůstal ležet v brankovišti. Jako první se k němu dostal Josef Slavíček a zvýšil vedení – 0:2. Také poslední akci třetiny si připsal celek z hlavního města. Po přečíslení pálil z osy kluziště Kalný, který skulinu mezi Tučkovými betony nenalezl.

Po dvou minutách od startu druhé periody se skóre znovu změnilo. Tomkova přihrávka prošla přes brankoviště k pravé tyči, kde měl snadnou práci Lukáš Kalný – 0:3. V polovině osmadvacáté minuty se dočkali také Piráti. Zakončení od modré čáry tečoval Ondřej Čech, jenž nedal hostujícímu brankáři šanci zasáhnout – 1:3. O čtyřicet čtyři vteřin později si Pražané vzali třígólový náskok zpátky, když se díky důrazu na brankovišti zapsal mezi střelce Petr Hauser 1:4. Téměř pět minut po polovině zápasu znovu řádil Petr Hauser, jenž obešel obránce a zavěsil střelou z levého kruhu k protější tyči – 1:5.

Na světelné tabuli svítil čas 44:53, když rychlou protiakci Sparty nastartoval Tomek. Ten poté přihrál na střed Michalu Vitouchovi, jenž při zpracování prohodil puk mezi nohama a svižnou střelou propálil Tučka – 1:6. O minutu později Kalný ze souboje přihrál Josefu Slavíčkovi, který se nacházel před odkrytou brankou – 1:7. Vydařenou dvouminutovku Pražané uzavřeli osmým gólem v síti Chomutova. Zaváhání v pirátské obraně využil Adam Mácha, jenž chladnokrevně zakončil – 1:8. Dvě a půl minuty před koncem zápasu se na vrcholu brankoviště zjevil Jakub Zembol, který si znovu poradil s chomutovským brankářem – 1:9. V poslední vteřině padla také desátý gól Sparty, o nějž se postaral Oto Theimer, jehož pokus přišel chvíli po vhazování ve vlastním obranném pásmu – 1:10.

Petr Jíra (Piráti Chomutov): „Na Spartu jsme narazili už na přípravném turnaji v Pardubicích, takže jsme znali její sílu. Musím říct, že první třetina se nám povedla, i když se znovu objevil problém, který nás trápí od začátku společné přípravy. Sparta nám dotlačila dva góly z předbrankového prostoru, postupně začal přebírat iniciativu a my jsme už byli v utkání ‚jen‘ diváky.“

Tobiáš Slavíček (HC Sparta Praha): „Jsme rádi za vysoké vítězství a hodně vstřelených gólů, ale trápila nás častá propadání, po kterých soupeř zajížděl za naše obránce, i když to nepotrestal. Hned nás čeká další zápas a musíme zůstat při zemi, protože takový zápas se nám může povést třeba jen jednou za sezónu. Pořád musíme jít do zápasů s respektem a pokorou, abychom takový výkon zopakovali. Zranili se nám dva obránci, tak snad to nebude nic vážného a dají se brzy dohromady.“