Junioři začali nadstavbu prohrou, nestačili na Litvínov

Napsala 15.02.2022 Kateřina Kundertová
L i t v í n o v / C h o m u t o v - Piráti začali druhou část extraligy – skupinu o umístění na 13.–19. místě – v Litvínově, kde Tomáš Šilar sice během vlastního oslabení srovnal, ale na smolnou branku soupeře v čase 39:59 už nezareagovali. Chomutov má nyní v derby bilanci jedné výhry a dvou proher, zároveň nenavázal na dvě domácí vítězství v posledních dvou kolech základní části.
N1 út 15.2.2022
LIM
5:1(0:0, 2:1, 3:0)
Litvínov
Klika – Kadár, Baláž, Hocelík, Kroupa, Hora, Hák, Kuchař – Maštalířský, Skuhrovec, Stehlík, Danielčák, Slavík, Vopat, Postl, Limanovský, Beran, Špaček
Tuček – Hynek, Janda, M. Pöschl, Dominik Badinka, Žižka, Rykl – Černý, T Svoboda, Krasanovský, Daniel Badinka, T. Šilar, Ekrt, Šugár, Vostiňák, F. Döring, Cháb, Jan Rindoš

Litvínov
32. Postl (Slavík), 40. Skuhrovec (Baláž, Stehlík), 44. Slavík (Hocelík), 47. Vopat (Slavík), 59. Hocelík (Vopat, Kroupa)

Jechoutek, Kraval – Kokrment, Votrubec

Derby na ledě Litvínova v první třetině branku nepřineslo, přestože si oba celky vyzkoušely dvě minuty v početní výhodě. Své brankoviště stoprocentně hájili brankáři Lukáš Klika a Filip Tuček.

Brankové konto otevřel ve dvaatřicáté minutě Ondřej Postl, na něhož za pár minut zareagoval ve vlastním oslabení Tomáš Šilar – 1:1. Když už mužstva skoro mířila do šaten, ke gólové ráně se napřáhl David Skuhrovec a zařídil chemikům v čase 39:59 těsné vedení – 2:1.

Smolný gól do šatny Piráty přibrzdil, takže už žádnou další přesnou trefu nepřidali. Domácí hokejisté však dál navyšovali vedení, během tří minuty se v první polovině závěrečné části prosadili Marek Slavík a Jan Vopat – 4:1.

Finální podobu výsledku na 5:1 dal v devětapadesáté minutě Lukáš Hocelík, takže Piráti nenavázali na předchozí vítězné derby za zatáčkou.

Petr Jíra (Piráti Chomutov): „Do konce druhé třetiny, kdy jsme dostali gól do šatny, to byl vyrovnaný zápas. Ve třetí třetině nám už docházely síly po náročném programu v posledním týdnu základní části.“