Junioři vyšli bodově na prázdno, Mladé Boleslavi nevsítili ani gól

Napsal 12.12.2019 Michal Luxa
M l a d á B o l e s l a v / C h o m u t o v - Šestadvacáté kolo turnaje O Pohár DHL juniorů poslalo Chomutov do Mladé Boleslavi, kde prohrál 0:4. Piráti dlouhou živili naději na dobrý výsledek, ovšem vše zhatila čtyřiapadesátá minuta, kdy Bruslaři vsítili dvě slepené branky. Severočeši se tak domů vracejí s prázdnou a pocitem na utkání rychle zapomenout.
26.kolo čt 12.12.2019
MBL
4:0(1:0, 1:0, 2:0)
Ml.Boleslav
Zeithaml – Sýkora, Dotter, Houška, Vacík, Dudycha, Filip – Schulz, Závora, Szturc, Dlask, Petržilka, Půček, Moucha, Grim, Petriska, Moravčík, Šíma, Simon
Běhula – Šuráň, Ludvík, Döring, Vaněk, Jungvirt, Pöschl – Švec, Dospěl, Dani, Popelka, Pech, Pavlák, Prokop, Berčík, Janeček, Koláček, Lobodowski, Jiří Kulich

Ml.Boleslav
16. Vacík (Petriska, Půček), 29. Závora (Petržilka), 54. Závora (Moravčík, Simon), 54. Petržilka (Grim)

2:4
0:0
0:0
47:26
68
Úlehla - Kis, Bohuněk

Domácí na svého soupeře vlétli a od začátku určovali tempo hry. Chomutovští většinu třetiny bránili a v první přesilovce zápasu ani nevystřelili. Rovněž bruslaři nevyužili přesilovku, ovšem po ní následovala první větší šance zápasu. Szturc se po dobré přihrávce Půčka dostal před obránce a úspěšně si položil Běhulu, ten však v poslední chvíli vykopl puk mimo branku.

Mladá Boleslav byla za svůj tlak odměněna. Po zámku v útočném pásmu našel Petriska osamoceného Dominika Vacíka a ten se trefil naprosto přesně mezi betony – 1:0. Bruslaři byli i nadále aktivnější, mohli přidat další gól. Před brankou poskakoval puk, ale Simon ho promáchl.

Ve druhé třetině už se Piráti osmělili a hráli lépe. Ačkoliv dostali další přesilovku, tlak si nevytvořili. Domácí hrozili z brejků, v jednom takovém do přečíslení vyrazil Petriska s Půčkem. První jmenovaný, ale vysoko přestřelil branku Chomutova. V další šanci tří Bruslařů na jednoho Piráta střílel Dotter. Boleslav svoji třetí větší šanci ve druhé periodě využila. Petržilka poslal přihrávku Janu Závorovi, který si sjel na kruh a propálil Běhulu – 2:0. Hosté byli blízko ke gólu ve 40. minutě, Koláčkova střela ale jen zazvonila na tyč.

Poslední třetina začala stejně jako obě předešlé lépe domácím, ti si v ni vytvořili hned několik gólovek. Chomutov moc šancí na změnu skóre neměl a tak přišlo definitivní rozhodnutí v 54. minutě. Nejprve se po skrumáži před brankou prosadil z dorážky podruhé v zápase Jan Závora. Po dvaceti sekundách hry zvýšil tečí Jakub Petržilka, který jen nastavil hokejku do trajektorie střely Grima – 4:0. Boleslav vedení udržela až do konce a Zeithaml nepustil do branky ani jeden puk.

Ladislav Kolner (BK Mladá Boleslav): „Jsme rádi za výsledek a ještě víc za předvedenou hru. Herní projev byl takový, jaký bychom chtěli, ale nějaké chyby tam stále byly. Kluci chtěli hrát a bylo to vidět. První třetina byla vyrovnaná, ale druhá a třetí už byla v naší režii. Poděkování patří klukům a hlavně brankářům, kteří nás v posledních zápasech drží.“

Jaroslav Beck (Piráti Chomutov): „V první třetině jsme hráli špatně, zbytečně jsme ztráceli puky. Ve druhé a třetí třetině se herní projev zlepšil a vrátili jsme se ke hře kterou jsme předváděli v listopadu. V závěru jsme udělali dvě chyby v rozehrávce a domácí je potrestali. Běhula chytal vynikající utkání a my jsme ho v tom nechali.“