Junioři vyloupili Šumperk a poprvé v sezóně zapsali třetí vítězství v řadě

Napsala 02.02.2023 Kateřina Kundertová
Piráti vyrazili v nabitém programu na Moravu, kde v rámci šestadvacátého kola ligy juniorů vykradli Šumperk a vůbec poprvé v sezóně zapsali celkově třetí vítězství v řadě. Chomutovští si ve vyhroceném utkání, které přineslo osmnáct menších trestů, pomohli dvěma využitými přesilovkami. Rozdílový zásah připadl Ondřeji Filipovi, jedinou branku inkasoval brankář Štěpán Suk a dvěma asistencemi přispěli Josef Poch s Martinem Starým.
26.kolo čt 2.2.2023
MDS
1:4(0:1, 0:1, 1:2)
Mladí Draci Šumperk
Ryšavý – Netolický, Cekr, Slabý, Minařík – Ševčík, Šotkovský, Miškovský, Haas, Najman, Szabó, Bařica, Slováček, Tomeš.
Suk – V. Hynek, Sýkora, Česnohlídek, Poch, Žižka, Filip – Klobouček, Vostiňák, Mišovic, Jan Rindoš, Bár, Šugár, Kincl, Starý, Jajlov, Príhoda, Komisar

42. Cekr (Šotkovský, Minařík)
10. Príhoda (Starý), 33. Filip (Žižka), 53. Jan Rindoš (Poch), 55. Vostiňák (Starý, Poch)

9:9
1:2
0:0
45
Pilný, Zedníková – Bohuněk, Kolář

Utkání začalo minutu a třiačtyřicet vteřin dlouhou dvounásobnou přesilovkou pro Chomutov, který ji nevyužil a o chvíli později sám ubránil přibližně minutu ve třech. Skóre se poprvé měnilo v polovině dějství, když zůstal těsně před brankářem nehlídaný Ondřej Príhoda – 0:1. Vyrovnat mohl výpad vedený Adamem Szabóem, ale Štěpán Suk zůstal nepřekonaný, a tak z rozhárané třetiny vzešli lépe Piráti.

V prostřední periodě se začala kupit provinění ohodnocená dvouminutovými tresty, z čehož vyplynula další výhoda o dva hráče pro Šumperk. Chomutovští byli ale opět úspěšní a naopak zvýšili vedení, když udeřil obránce Ondřej Filip – 0:2.

V osmatřicáté minutě Šimon Klobouček fauloval unikajícího Nickolase Miškovského, jenž se neprosadil při samotné akci ani následně v nařízeném trestném střílení. Kromě jiného druhá dvacetiminutovka přinesla i dvě šarvátky jeden na jednoho.

Do třetího dějství si Mladí Draci přenesli početní výhodu, kterou využil obránce David Cekr a dostal svůj tým na dostřel – 1:2. Za pár okamžiků Tobias Tomeš a Ondřej Šotkovský nedokázali využít neideálního postavení chomutovského brankáře a na druhé straně Šimon Klobouček nastřelil pouze tyčku.

Po přelomu závěrečné třetiny Piráti využili dvě přesilovky – nejprve Jan Rindoš trefil odkrytou část šumperské klece a o chvíli později stanovil finální podobu výsledku Jan Vostiňák, jenž zpečetil tříbodový zisk – 1:4.