Junioři vezou z Liberce tři body, za výhru 2:4.

Napsal 27.10.2011 Václav Mohelník, Lukáš Šonský
C h o m u t o v - Další extraligové kolo, Neon extraligy juniorů zaválo Piráty k Bílým tygrům z Liberce. Zápas byl vyrovnaný, ale rozhodli tři branky Chomutova v řadě. Dvě branky v zápase vstřelil Jaroslav Kůs a byl společně s Danko Deverim hlavním strůjcem vítězství.
15.kolo čt 27.10.2011
LIB
2:4(1:2, 1:1, 0:1)
Liberec
Jelínek - Bednár, Dám, Čechura, Hloušek, Procházka, Šimek - Bittner, Dlouhý, Frk, Jánošík, Kedršt, Maďar, Mikyska, Miškovský, Morong, Mulač, Pálek, Psota, Urban, Vlach.
Matoušek - Bartejs, Čížek, Kolář, Kopáč, Korim, Opalek, Pozděna - Deveri, Hammerbauer, Hanták, Hrabák, Klouček, Komma, Kůs, Lehnert, Novák J., Novák L., Pesjak, Račuk, Škorík.

Liberec
4. Vlach (Procházka, Bittner), 39. Vlach
13. Kůs (Hrabák, Deveri), 20. Kůs (Pesjak), 26. Hrabák (Kůs, Kolář), 53. Hammerbauer (Deveri)

3:2
1:1
23:34
164
Wagner - Kajínek, Podrazil

Na poslední duel ve městě pod Ještědem neměli chomutovští Piráti nejlepší vzpomínky. V rámci pátého kola juniorské extraligy totiž inkasovali od libereckého protivníka osm branek, zatímco vstřelili pouze jedinou.

Také úvod čtvrtečního klání z velké části připomínal takřka měsíc staré měření sil na severu Čech. Bílí Tygři neponechali nic náhodě a svojí kořist již od prvních minut svírali v obranném pásmu. Matouška poprvé prověřil pokus Jánošíka, jenž zakončil individuální průnik střelou do brankáře. O chvilku později se už domácí tým radoval, Jaroslav Vlach zametl opuštěný kotouč z pozice před brankovištěm do chomutovské branky - 1:0.

Liberečtí mladíci ovšem po vedoucí trefě strádali, Piráty nepříznivý stav nastartoval k útočným výpadům. Jelínek měl další minuty ve svém teritoriu plné ruce práce. Především při přesilovce hostujícího družstva, kdy likvidoval jeden letící kotouč za druhým.

Chomutovská převaha přinesla kýžené ovoce ve třinácté minutě. Přečíslení libereckých řad vyřešili hosté ukázkově, Deveriho přihrávku na levý kruh zužitkoval Jaroslav Kůs - 1:1. Další minuty dominovaly ve hře především nepřesnosti. Když už to vypadalo, že se oba celky rozejdou do kabin za nerozhodného stavu, udeřili opět Piráti.

Devatenáct vteřin před koncem úvodního dějství vybojoval Pesjak kotouč za brankou. Poslal jej do mezikruží, kde i přes bránící protihráče uspěl přízemní střelou podruhé v rozmezí sedmi minut Jaroslav Kůs - 1:2.

Rovněž úvodní minuty prostředního dějství patřily Liberci, slibnou příležitost k vyrovnání nepříznivého stavu měl Bittner. Ovšem Matouška z bezprostřední blízkosti nepokořil, chomutovský gólman se blýskl pohotovým zákrokem. Aktivitu domácího celku přibrzdilo až vlastní oslabení, v němž se prosadili Chomutovští.

Radek Hrabák si drze vybruslil až před brankoviště a bekhendovou střelou do levého rohu Jelínkovy branky navýšil náskok Pirátů - 1:3. Hra se poté přesouvala z jedné strany na druhou, snížit mohl Psota. Hostujícímu gólmanovi propadl jeho kotouč výstrojí, následně však proskákal brankovištěm a skončil vedle tyče.

Hosté odpověděli šancí Pavla Kommy, který nic nevymýšlel a z pravé strany napřáhl ke střele. Prudký kotouč vyslaný z jeho hole zacinkal o tyčku domácí brány. Síť se rozvlnila až minutu a osmnáct vteřin před koncem druhého dějství.

Tygři hráli v početní převaze, brankář Matoušek jel za vlastní klec rozehrát kotouč, ten se ovšem nešťastně pro chomutovský celek odrazil od zadního mantinelu. Černá pryž se vzápětí ocitla před prázdnou klecí, kde měl již Jaroslav Vlach jednoduchou úlohu - 2:3.

Třetí část zápasu odstartoval nebojácným průnikem hostující Deveri, jenž se protáhl okolo libereckých obránců. Jeho zakončení ovšem lapil pohotovým zákrokem Jelínek, postupem času přebrali otěže zápasu na své hole především Liberečtí.

Při následné přesilovce ostřelovali Bílí Tygři Matouška ze všech stran, obránce Bednár si sjel na spoluhráčův pas do mezikruží. Tvrdý pokus ale namířil pouze do brankářovy masky. O chvilku později se sám před chomutovskou klecí zjevil Urban, ale ani on pozorného Matouška potřetí v duelu nepokořil.

Naopak Piráti svoji šanci využili a sedm minut před koncem základní hrací doby navýšili svůj náskok. Deveri ustál několik soubojů v útočném pásmu, po obkroužení liberecké svatyně poslal kotouč před brankoviště a nikým neobsazený Jan Hammerbauer zacílil přesně - 2:4.

Liberec se již na závěrečný tlak nezmohl, čiperný Danko Deveri mohl naopak navýšit chomutovské vedení. Ale na Jelínka si v samostatném úniku nepřišel.

Hosté si tak připsali další tříbodové vítězství a pokračují na vítězné vlně, Bílí Tygři naopak stále tápou.

Aleš Vladyka (Bílí Tygři Liberec):

"Úvod zápasu nám vyšel. Byli jsme lepším týmem a dostali se do vedení. Paradoxně nám však vstřelená branka ublížila, z naší hry se úplně vytratil systém. Z toho pramenily naše chyby, ze kterých hosté otočili skóre. Ve třetí třetině jsme šli za vyrovnáním, ale sedm minut před koncem po našem nedůrazu znovu skóroval soupeř, čímž rozhodl. Poslední dobou se herně trápíme."

Jaroslav Beck (Piráti Chomutov):

"V Liberci jsme minule vysoko prohráli, dnes jsme se chtěli něčeho podobného za každou cenu vyvarovat. Byl to kvalitní zápas. Začátek jsme trošku zaspali, ale hráči poté hráli s velkým nasazením a disciplínou. Myslím, že jsme si body zasloužili."