Junioři vezou z Českých Budějovic tři body za výhru 4:1

Napsal 15.01.2011 Václav Mohelník
C h o m u t o v - Důležité vítězství zaznamenali do tabulky junioři Chomutova, kteří překvapili na jihu Čech. Hosté se ujali rychlého vedení, když se ve čtvrté a páté minutě prosadili František Mála a Jan Rutta. Domácí Mountfield snížil v šesté minutě, kdy se za Aleše Příhodu trefil Jakub Marek. To byla také jediná trefa domácích. Poté střílel už pouze hostující KLH Chomutov, který nakonec vyhrál zaslouženě 1:4.
44.kolo so 15.1.2011
CEB
1:4(1:3, 0:0, 0:1)
Č. Budějovice
Kantor - Dietz, Předota, Klement, Semrád, Kolařík, Jáchym - Zvoník, Sekera, Heřman - Rousek, Sedlák, Ježek - Seidl, Marek, Sumerauer - Turek, Přibyl.
Příhoda - Rutta, Korim, Bartejs, Pinka, Žižka, Kolčava - Hofmeister, Chlouba, Ptáčník - Csanyi, Hanták, Mužík - Heindl, Mála, Hrabák - Hammerbauer.

První třetina začala velmi divoce. Už v čase 3:46 padla v utkání první branka do sítě domácích. První střelu Hrabáka ještě brankář Kantor vyrazil, ale na druhý pokus Františka Mály už byl krátký - 0:1. Chomutovským stačilo jen 23 sekund a navýšili své vedení v zápase. Roman Chlouba nabil na modrou čáru Janu Ruttovi a ten Kantora propálil v krátkém sledu podruhé - 0:2. České Budějovice ale nesložily zbraně a snažily se nepříznivý vývoj otočit. První krůček k tomu učinil hned v 6. minutě Jakub Marek, který pohotově překonal Příhodu ve skrumáži před brankou - 1:2. V 9. minutě mohl hostům dvoubrankový náskok vrátit Kolčava, ten pálil tvrdě od modré, ale pouze do tyče. Chomutov se i tak přeci jen dočkal. Při přesilové hře si Pinka vyměnil puk s Tomášem Bartejsem jehož projektil tečovaný hloučkem před brankou skončil za zády Kantora - 1:3. Hosté si vytvořili ještě pár slibných šancí a byli v první třetině lepším mužstvem. Další branky však do konce první dvacetiminutovky nepadly a do kabin se tak šlo za stavu 1:3.

Druhé dějství bylo velmi nudné, hrálo se téměř bez šancí a divákům se hokej příliš líbit nemohl. Chomutov navíc navýšil svůj náskok poslední brankou zápasu. Ve 49. se po přihrávkách Bartejse a Rutty dostal k puku Jakub Mužík a překonal Kantora počtvrté - 1:4. Domácím se nedařilo proměňovat šance a do konce utkání se brankově již neprosadili. Nepomohl ani Time-out v posledních minutách hry. Poslední třetina byla také velmi vyhecovaná. Do potyček se zapojili zejména domácí Ježek se Sumerauerem a hostující Kolčava a Hofmeister. Ani to však nic nezměnilo na konečném výsledku 1:4, kterým hosté zaslouženě zdolali domácí tým.