Junioři v závěru otočili duel s Olomoucí a připisují si první výhru v nadstavbové části

Napsal 19.02.2014 Václav Mohelník
C h o m u t o v - Utkání plné zvratů, odehráli junioři Chomutova s Olomoucí v rámci prvního kola nadstavbové části Noen extraligy. Zápas začali lépe domácí, kteří po brankách Dareka Hejcmana a Radka Veselého vedli o dva góly. Kohouti zápas nevzdali a hned třemi zásahy otočili skóre ve svůj prospěch. Rozhodnutí se zrodilo v poslední třetině - famózní finiš domácích borců a tři branky během šesti minut. Postupně se trefili Šťovíček, Dobrovolný a Kämpf. Hostům nepomohlo ani závěrečné hraní bez brankáře. Piráti Chomutov porazili Olomouc 6:5.
36.kolo st 19.2.2014
6:5(2:2, 1:1, 3:2)
OLO
Dvořák – Dobrovolný, Drobný, Cestr, Šulák, Michálek, R. Černý, Tejnor - Kämpf, Šťovíček, Jindra, J. Vrána, Paleček, Veselý, Bednář, Lehnert, O. Kaše, Huňady, Hejcman, D. Kaše.
Olomouc
Slezák – Škůrek, Hradil, Kreigher, Klvaňa, Soukal, Hes, Nesvadba, Brandýs - Markl, Bauer, Fibrich, Kocián, Rajnoch, Šoustal, Králík, Ostřanský, M. Vrána, Beták, Zezula, Konečný.

7. Hejcman (J. Vrána, Tejnor), 12. Veselý (D. Kaše), 37. Huňady (O. Kaše, Paleček), 53. Šťovíček (O. Kaše, Kämpf), 54. Dobrovolný, 59. Kämpf (R. Černý, Šťovíček)
Olomouc
15. Markl (Beták), 17. Králík (Zezula), 30. Bauer (Brandýs, Beták), 43. Šoustal (Beták), 52. Králík (Ostřanský)

3:5
0:1
0:0
47:20
Zezula (Olomouc) 10 minut

Zápas začal nepříjemným zraněním hostujícího hráče. Marek Vrána narazil do mantinelu bez cizího zavinění a následně odkulhal na střídačku. První gól padl v polovině sedmé minuty. Jakub Vrána přihrával a DAREK HEJCMAN se už nemohl mýlit, jelikož střílel do odkryté klece. Druhý zásah domácí přidali v čase 11:02. Krásnou střelou pod horní tyčku se prezentoval RADEK VESELÝ, který den předtím slavil první start za A-tým Pirátů. S Piráty to v tu chvíli vypadalo na výbornou.

Tlak Chomutova gradoval, ovšem v patnácté minutě se hostům naskytla skulina v domácí obraně a dokonale toho využili. TOMÁŠ MARKL snížil za pomoci Šimona Betáka. Piráti mohli znovu odskočit na rozdíl dvou gólů, ale David Kämpf trefil pouze horní tyč. O to větší šok byl pro Chomutov gól na 2:2. LUKÁŠ KRÁLÍK se dostal do úniku a následně překonal bezmocného Tadeáše Dvořáka v brance domácích. Úvodní část skončila nerozhodně 2:2.

Druhá třetina přinesla také góly. Prvních deset minut se hra odehrávala u mantinelu a brankáři neměli práci s žádnou větší šancí. Přerušil to až gól Olomouce v přesilové hře. V polovině utkání se trefil DOMINIK BAUER a poslal hosty do vedení. Smůlu domácích neprotrhl Darek Hejcman, který se v pětatřicáté minutě ocitl sám před brankářem. Vyrovnáno bylo v čase 36:46. Třetím střelcem Chomutova byl PATRIK HUŇADY. Po druhé části se opět šlo do kabin za nerozhodného stavu.

Vyrovnaný duel rozsekla třetí třetina. Ve třiačtyřicáté minutě se zaradoval TOMÁŠ ŠOUSTAL. Další tvrdou ránu Pirátům zasadil LUKÁŠ KRÁLÍK. Ten zakombinoval s Milanem Ostřanským a v přečíslení zužitkoval nabídnutou šanci ke skórování. To se psala dvaapadesátá minuta a Piráti prohrávali 3:5. Jiskřičku naděje vykřesal MARTIN ŠŤOVÍČEK. A právě jeho gól jako by Piráty polil živou vodou. O další minutu později bylo vyrovnáno. Čas 53:53 a DAVID DOBROVOLNÝ vyrovnal. Vedoucí gól Pirátů trefil minutu před koncem DAVID KÄMPF. Olomouc najednou byla v pozici týmu, který má minutu na to, aby se zápasem něco udělal. I přes odvolání gólmana a hře v šesti se jí to však nepovedlo. Olomouc podlehla domácímu Chomutovu, těsně 5:6.

Martin Ťupa (Piráti Chomutova): „Byl to zápas plný zvratů. My jsme udělali neuvěřitelné chyby v obraně a měli trochu smůlu v koncovce. Vypracovali jsme si docela dost šancí, ale nedali je. Pozitivní na zápase bylo, že jsme se za stavu 3:5 nesložili a měli sílu zápas otočit.“