Junioři v přestřelce na jihu Čech urvali bod

Napsal 17.03.2022 Kateřina Kundertová, Adam Černý
Č e s k é B u d ě j o v i c e / C h o m u t o v - Piráti vyrazili k jedenáctému kolu nadstavby juniorské extraligy do Českých Budějovic, kde byla k vidění třináctigólová přestřelka. Chomutovští v průběhu základní hrací doby ztratili pohodlné vedení, ale pak skóre srovnali a vynutili si dělbu bodů. Prodloužení rozsekli domácí osm vteřin před jeho vypršením.
N11 čt 17.3.2022
CEM
7:6p(1:3, 4:2, 1:1 – 1:0)
Č. Budějovice
Cinka – Remta, Fousek, Kouba, Willmann, Březina, Vachun – Remeš, Kříž, Turek, Schuppler, Kotalík, Petrásek, Putz, Pouzar, Masopust, Janoch, Vavřík
Perůtka – D. Svoboda, Janda, Hynek, Rykl, Žižka – Ekrt, T. Šilar, Klobouček, T. Svoboda, Vondrášek, Stejskal, Vostiňák, Černý, Mišovic, F. Döring, Daniel Badinka, Jan Rindoš

7. Pouzar (Vavřík, Fousek), 26. Petrásek (Masopust, Remeš), 28. Masopust, 34. Remeš (Putz, Petrásek), 39. Kříž, 43. Fousek (Pouzar, Turek), 65. Masopust (Putz)
8. T. Šilar (Ekrt), 12. Daniel Badinka (Ekrt, T. Šilar), 20. T. Svoboda (Černý), 22. T. Svoboda (Hynek, Černý), 37. Ekrt (F. Döring, T. Šilar), 44. Stejskal (T. Šilar)

6:4
0:2
1:0
45:36
87
Micka, Květoň – Zíka, Hnát

Českobudějovičtí nastoupili do utkání aktivněji a šli v sedmé minutě do vedení, když se Jaroslav Pouzar protáhl podél levého mantinelu a kličkou do forhendu otevřel skóre – 1:0. Na odpověď hostů se nečekalo dlouho, o minutu později dostal dostatek prostoru mezi kruhy Jan Ekrt, jenž nezaváhal – 1:1.

O obrat se postarali Piráti ve dvanácté minutě, aktivní Jan Ekrt nabral rychlost ve středním pásmu a předložil kotouč Danielu Badinkovi, jenž se prosadil přesnou ranou pod horní tyč – 1:2. Ještě veseleji bylo na straně hostů těsně před první pauzou, kdy po dobrém napadání Davida Černého se k zakončení dostal kapitán Tadeáš Svoboda, jenž stanovil stav po první části na 1:3.

Tadeáš Svoboda hned v úvodu druhé části dostal nabito v přesilové hře a ranou pod horní tyč navýšil vedení – 1:4. V šestadvacáté minutě doklepl vyražený puk nehlídaný Filip Petrásek – 2:4. Zanedlouho už to bylo pouze o gól, když si nastřelený kotouč Matoušem Masopustem srazili hosté do vlastní branky – 3:4.

Po přelomu hrací doby souhru Jihočechů zakončil Alexandr Remeš, jemuž nedělalo problém zasunout kotouč do odkryté branky – 4:4. Piráti se však oklepali a z rychlého protiútoku zakončil úspěšně za Davida Cinku Jan Ekrt – 4:5. Jihočeši však ještě do pauzy opět našli odpověď. Po chybě chomutovské obrany se sám před brankářem objevil v oslabení Marcel Kříž a po povedené kličce opět srovnal – 5:5.

Ani ve třetí části se na branku nečekalo dlouho. Matyáš Fousek se dostal dvakrát v rychlém sledu k zakončení, první Alexandr Perůtka ještě vyrazil, ale ztratil přehled, takže mu puk nešťastně zapadl do klece – 6:5. Za minutu a sedm vteřin domácí gólman neudržel puk, čehož využil Samuel Stejskal ke vstřelení šesté trefy Chomutova – 6:6. Do konce základní hrací doby již žádná branka nepadla, a tak se o vítězi muselo rozhodnout v nastavení.

Už to vypadalo, že utkání dojde do nájezdové loterie, jenomže sedm vteřin před koncem dostal dostatek prostoru Matouš Masopust, jenž přesnou ranou mezi ruku a tělo rozhodl o bonusovém bodu – 7:6pp.

Petr Jíra (Piráti Chomutov): „Půlku zápasu jsme sehráli výborně, ale bohužel jsme za stavu 4:1 upustili od naší hry a začali vymýšlet složité věci. Chtěl bych pochválit obránce ročníku 2005, kteří sehráli výborné utkání.“