Junioři v Olomouci dvakrát vedli, ale nakonec znovu padli

Napsal 02.10.2021 Lukáš Losleben, Libor Kult
O l o m o u c / C h o m u t o v - V rámci devátého kola juniorské extraligy odehráli mladí Piráti v Olomouci podobný duel jako o den dřív na ledě Vítkovic. Svěřenci Petra Jíra v úvodní třetině opět vedli, tentokrát dokonce dvakrát, ovšem zahajovací dějství nakonec skončilo nerozhodně stejně jako v Ostravě. Piráti však už ve zbytku střetnutí neskórovali, zatímco domácí Hanáci se prosadili třikrát, což znamenalo pátou chomutovskou prohru v řadě.
9.kolo so 2.10.2021
OLO
5:2(2:2, 2:0, 1:0)
Olomouc
Špunar – Kočí, Rajzík, Přecechtěl, Groch, Panáček, Stratil, Poledna – Tichý, Kučera, Tomajko, Zapletal, Fasner, Matašovský, Handl, Mácha, Tarnoczy, Ruda
Tuček – Cestr, M. Pöschl, Rykl, Pavlák, Dominik Badinka – P. Šugár, T. Šilar, Stárek, Titlbach, Čech, Jurák, Svoboda, Vostiňák, Adam, Černý, Vyroubal, F. Döring

Olomouc
11. Tomajko (Matašovský, Groch), 16. Zapletal (Tomajko), 25. Fasner (Tichý), 26. Poledna (Zapletal, Handl), 41. Tarnoczy (Mácha, Poledna)
1. T. Šilar (T. Svoboda), 13. T. Šilar (T. Svoboda, Dominik Badinka)

2:4
0:1
0:0
42:26
39
Obadal – Bubela, Axman

Utkání začalo pro Piráty velmi dobře. Už po dvanácti vteřinách totiž lovil domácí Jan Špunar kotouč ze sítě poté, co se Tomáši Šilarovi povedlo úspěšně zakončit průnik zpoza branky – 0:1. Vyrovnání měl o čtyři minuty později na holi David Stratil, nicméně jeho pokus zastavila horní tyč chomutovské branky. V polovině úvodní dvacetiminutovky se ale Hanáci přeci jen radovali. Kapitán Matěj Tomajko si nabruslil do mezikruží, odkud se trefil přesně do levého horního rohu – 1:1.

Vyrovnaný stav ovšem neměl dlouhého trvání. Domácí hokejisté se totiž dvakrát v krátkém čase provinili proti pravidlům, díky čemuž měli Severočeši k dispozici přesilovku pěti proti třem. Tu využil svým druhým gólem v utkání Tomáš Šilar – 1:2. I na tuto trefu se ovšem kohouti odpověděli. Poté, co se na chomutovské straně neprosadil jeden z útočníků, vyrazila dopředu dvojice Matěj Tomajko - Jakub Zapletal. První jmenovaný předložil tomu druhému přesnou přihrávku, a ten jí zužitkoval tvrdou ranou nad lapačku Filipa Tučka. Do kabin tak hráči odcházeli za stavu 2:2.

Ve druhé dvacetiminutovce hráli Olomoučtí klasickou přesilovou hru. Když už se zdálo, že hosté oslabení zvládnou, přišla rána Matyáše Fasnera, která na začátku 25. minuty zapadla za Tučkova záda – 3:2. Aby toho nebylo málo, o pouhou minutu později udeřili Hanáci znovu. Na levý kruh si sjel Aleš Poledna, jenž zápěstím prostřelil chomutovského brankáře počtvrté – 4:2.

Do šancí se dostávali i Piráti. V oslabení se vydal do samostatného úniku Tadeáš Svoboda, avšak Jan Špunar proti němu předvedl úspěšný zákrok. Stejně tak se domácí brankář vyznamenal i proti ráně Tomáše Vyroubala. Po druhé siréně tak svítilo na výsledkové tabuli skóre 4:2.

Třetí perioda nabídla taktéž brzký gól. Po čtyřiačtyřiceti vteřinách unikl na levé straně Patrik Tarnoczy, jehož střela zapadla do pravého dolního rohu chomutovské branky – 5:2. Šestou trefu mohl přidat Matyáš Fasner, jenž už zvedal ruce nad hlavu poté, co zakončil svoji dobrou individuální akci. Radost mu ovšem zkazil Tuček, jenž mezírku mezi betony, kam olomoucký útočník mířil, na poslední chvíli utěsnil. Na druhé straně mohl snížit po dobré ráně od modré čáry Martin Pöschl. Jeho pokus byl ovšem nakonec sražen pouze do boční sítě.

Karel Beran (HC Olomouc): „My do toho utkání nevstoupili dobře, nicméně podařilo se nám hned kontrovat. Sice jsme dostali gól v oslabení pěti proti třem, ale bylo důležité, že jsme následně přežili tu pokračující přesilovku. Jsem rád, že jsme se po té trochu rozlítané druhé třetině uklidnili a přidali pojišťující branku. Máme důležité tři body.“

Petr Jíra (Piráti Chomutov): „Soupeře jsme trochu zaskočili gólem hned v prvním střídání. Po vyrovnání Olomouce jsme využili přesilovku pět na tři, ale první třetina nakonec skončila remízou. Ve druhé jsme si vytvořili tři čtyři dobré šance, jenže jsme je neproměnili a domácí nám odskočili o dva góly. Mohli jsme zápas ještě zdramatizovat, ale kvůli nekvalitní koncovce se nám to nepovedlo. Ve třetí třetině si domácí vítězství pohlídali, i když jsme se zápasem zkusili ještě něco udělat stažením hry na dvě pětky.“