Junioři v Havířově dvakrát vedli, ale nakonec padli

Napsal 10.03.2022 Kateřina Kundertová, Petr Miklas
H a v í ř o v / C h o m u t o v - Piráti vyrazili k devátému kolu nadstavby juniorské extraligy do dalekého Havířova, kde však na body i přes dobrý začátek nedosáhli. Chomutovští v samém počátku rychle otočili a dvakrát těsně vedli, prostřední část jim však nevyšla, takže ztratili šanci na lepší výsledek.
N9 čt 10.3.2022
HAV
5:3(2:3, 3:0, 0:0)
Havířov
Zlatnický – Bílek, Kubíček, Zavřel, Kyselý, Fědor, Kočí – Kotrba, Plevka, Horváth, Pastor, Makovec, Valach, Becher, Pavlačka, Kalčík, Byčkov, Bárta
Suk – Cestr, J. Janda, Rykl – Ekrt, Šugár, T. Šilar, Krasanovský, Cháb, T. Svoboda, Vostiňák, Černý, F. Döring, Jan Rindoš

Havířov
2. Horváth (Becher, Fědor), 17. Becher (Zavřel, Kubíček), 26. Becher (Kubíček), 30. Pastor (Bárta), 37. Zavřel (Pastor, Horváth)
4. Rykl (Döring, Černý), 11. Ekrt (Janda, Šilar), 17. Cháb (Šugár, Vostiňák)

4:5
2:0
0:0
41:31
96
Koziol, Rapák – Gančarčík, Hranoš

Hned od prvních minut bylo jasné, že se nebude jednat o nudný zápas. Po 67 vteřinách hry totiž otevřel skóre Kevin Horváth, jenž si vybruslil do mezikruží a střelou na lapačku překonal Štěpána Suka – 1:0. O dvě minuty později bylo vyrovnáno, protože Josef Rykl překvapil střelou golfákem od modré čáry do levého horního rohu branky – 1:1.

V jedenácté minutě už Piráti vedli, když Jan Ekrt na konci samostatného úniku z levého kruhu otřel střelu o vzdálenější tyčku – 1:2. O pár minut později Ondřej Becher zamířil přesně mezi betony a využil přesilovku – 2:2. Ještě v téže minutě si Chomutov vzal vedení zpět po pěkné akci Pavla Šugára s Filipem Chábem, který usměrnil střílenou přihrávku do domácí klece – 2:3.

Ve druhé třetině dával góly pouze Havířov. Po rychlém protiútoku se prosadil Ondřej Becher a v polovině utkání poslal AZet do vedení David Pastor, jenž předvedl pěknou individuální akci – 4:3. Krátce před druhou sirénou Havířov využil další přesilovku a navýšil vedení. Úspěšným střelcem byl Matěj Zavřel, jenž využil závaru před chomutovským brankářem a pod jeho tělem dostal puk do branky – 5:3.

Do třetí třetiny vstoupil Chomutov v přesilové hře, kterou však nevyužil. Ani poté už gól nepadl, přestože měli v závěru ještě svěřenci Petra Jíry přesilovou hru umocněnou odvoláním brankáře.

Tomáš Urbánek (AZ Heimstaden Havířov): „Pro nás to jsou důležité tři body a navíc nám pomohla výhra Olomouce na ledě Litvínova. My jsme začali strašně vlažně a nezodpovědně, za což jsme byli po zásluze potrestáni třemi góly v první třetině. Měli jsme sice více ze hry, puk pod kontrolou, ale po hrubých individuálních chybách jsme inkasovali. Na druhou stranu chci kluky pochválit, protože do druhé třetiny nastoupili úplně jinak a hráli, jak jsme si řekli. Předváděli jsme útočný a agresivní hokej, za který jsme byli odměněni třemi brankami a zlomili zápas. Ve třetí třetině už se utkání dohrávalo a hlídali jsme si vítězství.“

Petr Jíra (Piráti Chomutov): „Musím kluky pochválit, protože zápas ve třinácti lidech zvládli. Soupeř nám odskočil ve druhé třetině vinou našich zbytečných faulů a vítězství už si pohlídal.“