Junioři v Brně vysoko prohráli, aniž by skórovali

Napsal 25.09.2020 Michal Luxa, Ondřej Souček
B r n o / C h o m u t o v - Změna soupeřů poslala mladé Piráty k předehrávce osmnáctého kola Juniorské ligy akademií do Brna, kde prohráli 0:5. Ačkoliv byl stav zápasu po první periodě bezbrankový, Chomutovští výkon nezopakovali a vysoko Kometě podlehli, navíc sami kotouč mezi tři tyče neposlali.
18.kolo pá 25.9.2020
KOM
5:0(0:0, 2:0, 3:0)
Kometa
Postava – Řehák, Grauer, Holemý, Běhůnek, Sedláček, Studený, Němec, Žák, Bartes, Hrnčíř, Dufek, Sever, Malý, Vašíček, Boltvan
Bajgar – Houdek, M. Pöschl, Ludvík, Klapka, Matějka, P. Šugár, T. Šilar, Kulich, Jurak, T. Svoboda, Benda, Králíček, Černý, Vyroubal, Pavlák, F. Döring, Lambert

Kometa
21. Žák (Dufek), 26. Němec (Dufek), 41. Malý (Holemý, Vašíček), 50. Sedláček (Němec, Vašíček), 51. Žák (Dufek, Boltvan)

2:5
2:0
0:0
39:17
47
Blaha – Kráľ, Blažek

V úvodních pěti minutách ujížděli Chomutovští dvakrát na brankáře Komety. Nejprve se v samostatném úniku objevil Lukáš Benda, který ne Michala Postavu nevyzrál a chvilku po něm stejně dopadl také Daniel Černý. Téměř v polovině úvodní části se sám před brankou Pirátu objevil Tadeáš Hrnčíř, avšak Matyáš Bajgar si se situací poradil. O malou chvíli později se sami na chomutovského brankáře řítili Patrik Krška a Tadeáš Hrnčíř, ovšem maskovaného muže nepřekonali.

Z prostřední periody uběhlo pouhých čtyřicet vteřin, když se Brňanům podařilo otevřít skóre střetnutí! Karel Dufek zpoza branky našel mezi kruhy Petra Žáka, jenž našel mezeru mezi betony hostujícího gólmana - 1:0. Neuběhlo ani pět minut a náskok Komety byl dvoubrankový, když se po nenápadném nahození mohl radovat František Němec 2:0.  V polovině utkání ujížděli do přečíslení Tadeáš Hrnčíř s Adamem Boltvanem, ovšem druhý jmenovaný prostor tří tyčí netrefil. Psala se pětatřicátá minuta, když se pumelicí činil hostující David Černý, jehož pokus Michal Postava vyrazil ramenem. O pár minut později se od modré čáry napřáhl také Dominik Houdek, ale ani on recept na překonání brankáře Komety nenašel.

Severočeši vstoupili špatně také do poslední dvacetiminutovky, tentokrát inkasovali už po devětatřiceti sekundách. V početní výhodě se vedle branky nacházel Jakub Malý, jenž zamířil do odkryté části klece - 3:0. Na světelné kostce svítil čas 49:57, Když Brňané zasadili další ránu! Z osy hrací plochy vypálil Jan Sedláček, jehož pokus se otřel o hostujícího obránce a znovu se zastavil až v síti - 4:0. Uběhlo pouhých šestatřicet vteřin, když se druhým zásahem v duelu prezentoval Petr Žák - 5:0. Chomutovští se ještě snažili snížit, ovšem ani Tadeáš Svoboda v samostatném úniku neuspěl. Pět minut před koncem utkání se v obrovské šanci ocitl David Černý, který v ložence netrefil odkrytou brněnskou svatyni.

Jan Zachrla (HC Kometa Brno): „V tomto střetnutí jsme dominovali celou dobu a zápas jsme měli plně pod kontrolou. Za stavu 2:0 to pro nás bylo nebezpečné, jelikož se soupeř mohl dotáhnout na rozdíl jediné trefy. Od třetího gólu bylo pro zbytek zápasu na ledě jen jedno mužstvo, bylo to jednoznačné.“

Petr Martínek (Piráti Chomutov): „Domácí zaslouženě vyhráli. Nepodali jsme úplně dobrý výkon, ale bohužel šancí jsme nevyužili. Odehráli jsme slušnou první třetinu. Dodržovali jsme věci, které jsme chtěli. Měli jsme i nějaké šance, ale od druhé části jsme začali dělat zbytečné chyby a domácí nám rychle odskočili, poté si střetnutí už pohlídali.“