Junioři uzavřeli venkovní sérii prohrou, nestačili na brněnskou Techniku

Napsala 23.10.2022 Kateřina Kundertová
B r n o / C h o m u t o v - Piráti k jedinému utkání týdne vyrazili do moravské metropole, kde s Technikou svedli v rámci jedenáctého kola juniorské ligy vyrovnanou partii. Svěřenci Petra Jíry a Daniela Lehnerta třikrát umazali těsný náskok domácích, ale na branku z 55. minuty už odpovědět nedokázali, takže museli dlouhou cestu domů absolvovat s prázdnou. Po čtyřech venkovních duelech, v nichž urvali čtyři body, se Piráti na říjnový státní svátek vrátí do ROCKNET ARÉNY.
11.kolo ne 23.10.2022
TEC
5:4(2:2, 2:2, 1:0)
Technika Brno
Nešpůrek — A. Pospíšil, Holcman, Blaško, Čapka, Žák, Šupa, Svoboda — Sladký, Apolenář, Přidal, Szemmelroth, Trögner, Růžek, Adam, Sever, Škodík, Toman, Líska, E. Pospíšil
Tuček — Filip, Česnohlídek, F. Hynek, Sýkora, Žižka, Rusín — P. Šugár, Starý, Príhoda, Klobouček, Vondrášek, Bár, Vostiňák, Černý, Mišovic, Jan Rindoš

4. E. Pospíšil (Toman, Sever), 10. E. Pospíšil (Sever), 21. Sever (Blaško, E. Pospíšil), 38. E. Pospíšil (Přidal, Adam), 55. Sladký (Škodík)
4. Jan Rindoš (Vostiňák), 19. Klobouček (Starý, Vondrášek), 22. Filip (Starý), 39. Žižka (Mišovic, Černý)

6:8
1:0
0:0
27:39
14
Grygera – Husák, Smetková

Utkání v brněnských Lužánkách začalo hodně aktivně, jelikož už čtvrtá minuta nabídla gól na každé straně – skóre otevřel Jan Rindoš a za třináct vteřin zareagoval Erik Pospíšil – 1:1. Ještě do poloviny úvodní třetiny se Erik Pospíšil prosadil znovu, otočil vývoj zápasu a postavil Chomutov do role dotahujícího celku. Přibližně minutu před sirénou se prosadil Šimon Klobouček, takže se šlo do kabin za stavu 2:2.

V prostřední třetině se pokračovalo v podobném duchu. Po šestnácti vteřinách Technika díky zásahu Alexe Severa opět těsně vedla, jenomže Ondřej Filip přispěchal s okamžitou reakcí – 3:3. A stejný průběh měl i závěr periody, když dokonaný hattrick Erika Pospíšila eliminoval v celkovém skóre obránce Adam Žižka – 4:4.

Nakonec se klíčovou stala pětapadesátá minuta, během které vstřelil v konečném účtování vítězný zásah domácí Jindřich Sladký – 5:4. Chomutovským mladíkům nestačila ani střelecká převaha, kterou kryl Jakub Nešpůrek.

Petr Jíra (Piráti Chomutov): „Nastoupili jsme do utkání s oslabenou obranou a potkaly nás zbytečné výpadky, které rozhodly o výsledku zápasu.“