Junioři třetí domácí výhru v řadě nepřidali, prohráli s Mladou Boleslaví

Napsal 29.10.2021 Kateřina Kundertová, Libor Kult
C h o m u t o v - V rámci čtrnáctého pokračování juniorské extraligy mohli mladí Piráti prodloužit domácí vítěznou sérii na tři zápasy, jenže v tabulce třetí Mladá Boleslav týmu Petra Jíra s Petrem Martínkem rychle odskočila o dva góly a vedení už udržela, přestože Chomutovští se osm minut před koncem přiblížili na rozdíl jediné trefy. Hosté však přidali ještě dva zásahy, takže gól debutujícího Filipa Chába na body nestačil.
14.kolo pá 29.10.2021
3:6(1:2, 1:2, 1:2)
MBL
Suk – Petrásek, Cestr, Janda, Pöschl, Matějka, F. Döring – P. Šugár, T. Šilar, Stárek, Čech, Jurak, Vostiňák, Adam, Vyroubal, Mišovic, Cháb
Ml.Boleslav
Stuchlík – Moravec, Němec, Vacík, Křepelka, Hrouda, Rajgl, Vochvest – Simon, Závora, Polák, Půček, Dlask, Vlasák, Václavík, Hašlar, Šíma, Plíšek

14. Cháb (F. Döring, Vyroubal), 40. Vyroubal (TS), 53. Vostiňák (Vyroubal)
Ml.Boleslav
3. Závora (Hrouda, Půček), 11. Závora (Půček), 27. Simon (Moravec), 35. Vacík (Závora, Půček), 55. Závora (Půček, Křepelka), 58. Němec (Václavík)

5:2
1:0
0:0
20:43
50
Petružálek – Coubal, Kokrment

Skóre utkání mohl už na konci druhé minuty otevřít Tomáš Vyroubal, jenomže v samostatném úniku nevyzrál na Marka Stuchlíka, což ho zanedlouho muselo velmi mrzet. Mladoboleslavský Jan Závora totiž první i druhou velkou šanci využil – nejprve se prosadil z prostotu mezi kruhy ránou na teploměr a následně vymetl z pravého křídla šibenici domácí klece – 0:2.

Povedenou premiéru v chomutovském dresu si odbyl Filip Cháb, jenž ji během přesilové hry hned vyšperkoval gólovou dorážkou za rozhozeného brankáře soupeře – 1:2.

Skóre se zase změnilo až v sedmadvacáté minutě, kdy Piráti sice obětavě zblokovali ránu soupeře, jenomže vypadnutý puk sebral Michal Simon a zavěsil – 1:3. Poté, co Bruslaři nevyužili dvě početní výhody v rychlém sledu za sebou, se k puku se štěstím dostal Dominik Vacík a poslal svůj tým do třígólového vedení – 1:4.

V závěru prostředního dějství Tomáš Vyroubal předjel Šimona Němce, vybojoval si tím trestné střílení a sám ho po pohledném vymíchání úspěšně zakončil za beton bezmocného gólmana – 2:4.

Po polovině závěrečné periody Chomutov alespoň na chvilku zdramatizoval průběh utkání, když na rozdíl jediného gólu snížil Jan Vostiňák, který využil nedorozumění v obraně Bruslařů – 3:4. O chvíli později se však opět ukázal mladoboleslavský kapitán Jan Závora, který dokonaným hattrickem uklidnil svůj tým – 3:5.

Během vzájemného trestu za hrubost využil většího prostoru na ledě Šimon Němec, jenž z mezikruží pojistil vítězství Středočechů a stanovil finální podobu výsledku na 3:6.

Petr Jíra (Piráti Chomutov): „Boleslav patří v aktuální sezóně k nejlepším týmům soutěže, ale kluci předvedli ve třetí třetině výborný výkon. Za stavu 3:4 jsme měli i nějaké šance a zápas pro nás byl najednou hratelný. Bohužel jsme udělali dvě chyby, když šel útočník do dvou našich hráčů a pak jsme si nepohlídali dalšího střelce, což zápas definitivně rozhodlo.“

Martin Škaloud (BK Mladá Boleslav): „Utkání přineslo přesně to, co jsme od soupeře očekávali a náš výkon nebyl zdaleka optimální. Čekali jsme, že se představíme v lepším světle, ale získané tři body bereme. Jsou pro nás důležité a ceníme si jich, ale už se budeme soustředit na další zápas v Litvínově.“