Junioři si ze silnice odklidili strom a poté vykradli Kladno

Napsala 19.02.2022 Kateřina Kundertová
K l a d n o / C h o m u t o v - Piráti vyrazili ke třetímu kolu nadstavby juniorské extraligy do Kladna, kam měli kvůli povětrnostním podmínkám trochu trnitou cestu. Poslední Rytíři šli v první třetině do vedení, ale Chomutovští s různými střelci otočili a už si vedení nenechali vzít.
N3 so 19.2.2022
KLA
4:6(2:1, 1:3, 1:2)
Kladno
Gabriška (46. Hykel) – Strnad, Robovský, Staněk, Burger, Funk, Sýkora – Hurta, Kočka, Šimek, Šíma, Kuzďas, Kouba, Vimmer, Nedvěd
Suk – Cestr, Janda, M. Pösch, Rykl – Ekrt, Šugár, T. Šilar, Krasanovský, Cháb, T. Svoboda, Vostiňák, Černý, F. Döring, Daniel Badinka, Jan Rindoš

Kladno
1. Kouba (Šimek), 10. Šimek (Kouba, Kočka), 36. Kočka (Funk), 58. Kouba (Kočka, Šimek)
14. Daniel Badinka (Šilar, Ekrt), 24. Svoboda (TS), 30. Krasanovský (Černý, Svoboda), 35. Černý (Svoboda, Cestr), 46. Šilar (M. Pöschl, Daniel Badinka), 58. Šugár (Rindoš, Svoboda)

5:4
1:2
0:0
27:37
70
Čáp, Zeliska – Frodl, Hnát

Piráti nezachytili vstup do utkání, jelikož už po patnácti vteřinách skóroval Ondřej Kouba, na něhož za pár minut během přesilové hry navázal Filip Šimek a Kladno vedlo 2:0. Ještě do konce první části poslal Chomutov na dostřel Daniel Badinka – 2:1.

Na začátku prostřední třetiny Piráti vybojovali trestné střílení, kterého se s úspěšným koncem ujal Tadeáš Svoboda – 2:2. Na přelomu hrací doby udělali svěřenci Petra Jíry klíčový krok, když se v krátkém sledu prosadili Matyáš Krasanovský a z početní výhody David Černý – 2:4.

Jelikož se ještě v šestatřicáté minutě trefil David Kočka, do třetí třetiny vstupovali Chomutovští pouze s těsným vedením, které už si ale nenechali vzít – 3:4.

Nakonec vítěznou branku obstaral v přesilové hře Tomáš Šilar, jehož těsně před koncem pojistil Pavel Šugár – 3:6. Finální podobu výsledku dal dvě minuty před koncem Ondřej Kouba – 4:6.