Junioři si vyšlápli na Mladou Boleslav, Štěpán Lukeš vymazal střelce soupeře

Napsal 09.01.2016 Michal Luxa, Dominik Špringer
M l a d á B o l e s l a v / C h o m u t o v - Ve dvaatřicátém kole DHL extraligy juniorů porazili Piráti Mladou Boleslav 4:0. Severočeši se do vedení dostali na konci druhé třetiny a v poslední dvacetiminutovce náskok navýšili třemi góly. O branky Chomutova se postupně postarali Tom Polák, Martin Strunz, Filip Křivošík a Tamás Részegh. Výborným výkonem se také prezentoval Štěpán Lukeš, který pochytal všechny střely soupeře a po zásluze si připsal čisté konto.
32.kolo so 9.1.2016
MBL
0:4(0:0, 0:1, 0:3)
Ml.Boleslav
Groh – Uřidil, Mlčoch, Tůma, Žalud, Marček, Červinský – Průšek, Prokop, Musliu, Brzák, Pätoprstý, Rypar, Borovec, Pořízek, Planý, Sedmík, Motloch.
Lukeš – Páleník, Hlaváček, Lidák, Benda, Novák – Polák, Wágner, Krivošík, Dimitrov, Részegh, Tůma M., Adámek, Tupý, Rindoš, Strunz.

Ml.Boleslav
39. Polák (Novák, Wágner), 43. Strunz (Dimitrov), 50. Krivošík (Részegh), 52. Részegh (Wágner)

5:8
0:1
0:0
25:29
91
Jílek – Krátký, M. Svoboda
Stanislav Brzák (MBL) 10. minut (nesportovní chování)

Hokejisté Mladé Boleslavi proto měli svým rivalům co vracet a od úvodních minut první třetiny ovládali tempo hry. Do první vážnější šance se prodral Ondřej Žalud, který však Lukeše v brance hostí nepřekonal. Domácí výběr pokračoval v dobrém výkonu a prakticky nepustil soupeře z vlastního obraného pásma. Když pak Bruslaři nedokázali využít tři přesilové hry a Tůma v jedné z nich neproměnil další velkou šanci a nechal znovu vyniknout Lukeše, přišel zákonitý trest ve druhé části hry.

V ní se totiž vývoj duelu naprosto otočil a najednou měli více ze hry Piráti, kteří svou převahu dokázali navíc zužitkovat také střelecky. Nejdříve dokázal Groh odolat třem velkým šancím hostí. Nejdříve se na něj řítil osamocený Benda, následně měl ještě dvě velké šance Wágner, ale ve 38. minutě byl již na jednu z mnoha střel krátký. V přesilové hře napřáhl Tom Polák, kterému skvěle přistrčil puk Novák a Piráti šli do šaten za zaslouženého jednobrankového vedení.

Kdo si z domácích diváků myslel, že Bruslaři do třetí třetiny nastoupí se zlepšeným výkonem, tak ten se šeredně spletl. Už po dvou minutách třetí třetiny totiž při hře 4 na 4 zvýšil vedení hostujícího výběru Martin Strunz, kterému připravil střeleckou pozici Jakub Dimitrov a o další šest minut později zničil domácí naděje na zvrat Filip Krivošík, který pohodlně dorazil za Grohova záda střelu od modré čáry, kterou vyslal Tamás Részegh.

Tečku za utkáním udělal v 51. minutě právě Tamás Részegh, který spolu s Františkem Wágnerem postupovali sami na boleslavského brankáře. Groh sice nejdříve kryl střelu Wágnera, ale vyrazil ji pouze před sebe a na následnou dorážku již neměl šanci reagovat. Piráti si tak pojistil nakonec velmi hladké vítězství v poměru 4:0.

Jan Křivohlávek (BK Mladá Boleslav): Utkání bylo dlouho o tom, kdo dá první gól, bohužel tak učinili hosté z přesilovky. Nechci se vymouvat, ale odpadli ve druhé třetině dva zkušení obránci a hráli jsme se čtyřmi beky, což bylo hodně těžké. Z toho vyplynuly chyby a nechali jsme soupeře odskočit. V závěru už bylo skoro nemožné, abychom vyrovnali. Chtěli jsme alespoň vstřelit gól, ale chyběly nám síly.

Robert Kaše (Piráti Chomutov): K utkání jsme nastoupili ve značně okleštěné sestavě a shodou okolností se nám velmi podařilo. Myslím si, že rozhodlo to, jak jsme přečkali první třetinu, ve které byla Boleslav více na puku a více v náporu, ale přežili jsme to a řekl bych, že od druhé třetiny jsme nedali soupeři vůbec žádnou šanci a krůček po krůčku jsme šli za vítězstvím. Vítězství je podle mě zasloužené.