JUNIOŘI - reportáž

Junioři si poradili s pražskou Slavií. Zápas rozhodli dva góly Šťovíčka

Napsal 28.11.2014 Antonín Domanický
P r a h a / C h o m u t o v - 29. kolo DEL extraligy juniorů znamenalo pro chomutovské Piráty cestu do pražských Vršovic, kde nastoupili proti místní Slavii. Po bezbrankové první třetině se ve druhé dvacetiminutovce zvládl prosadit Kellerstein. V třetí části pak zmiňované dvě branky přidal Šťovíček a na výhře Pirátů už nezměnilo ani snížení Slavie.
29.kolo pá 28.11.2014
SLA
1:3(0:0, 0:1, 1:2)
CHM
Slavia
Frodl – Vala, Saňa, Havelka, Drahorád Bureš, Kottek, Krejčí – Červený, Patzelt, Török, Kasala, Nestrašil, Veselý, Ječný, Josefus, Tejral, Procházka Andres, Furch, Navrátil.
Chomutov
Lukeš – Meliško, Hierman, Cestr, Šulák, Černý, Tejnor, Kozák – Šťovíček, A. Macháček, Jirušek, Tupý, Dimitrov, Tatár, Bednář, Janák, Kellerstein, P. Macháček, Strunz, Chrpa.

Branky a nahrávky

Slavia
56. Drahorád (Navrátil
Chomutov
39. Kellerstein, 43. Šťovíček, 49. Šťovíček (Meliško)

Statistiky

Vyloučení
5:5
Využití
0:1
V oslabení
0:0
Střely na branku
31:46
Diváci
53

Shrnutí

Slávisté vlétli do zápasu jako uragán. Už v první minutě se do samostatného úniku dostal Tejral. Byl však faulován a rozhodčí Lacina nařídil trestné střílení. Tejralovi ale při nájezdu ujel puk a nedostal se ani do zakončení. Sešívaní měli v první třetině navrch, ovšem Vala ani Nestrašil v dobrých pozicích na Lukeše nevyzráli. Druhá třetina se však již nesla ve znamení převahy Chomutova. Při šancích Macháčka a Chrpi se ale skvělými zákroky vyznamenal gólman sešívaných Frodl. Minutu před koncem se však po chybě sešívané obrany dostal do šance Adam Kellerstein. A útočník, který do Chomutova přišel právě ze Slavie, dokázal přesnou střelou překonat Frodla.

Na začátku poslední části Robert Černý vyhodil puk do hlediště a Slavia měla přesilovku. V té však ujel Martin Šťovíček a přesně provedenou kličkou zasunul puk mezi betony Frodla. Inkasovaná branka sešívanými borci evidentně otřásla a za dalších pět minut to bylo 0:3. Meliškovu střelu od modré těsně před brankářem Slavie tečoval opět Martin Šťovíček.

Tato branka definitivně rozhodla o osudu zápasu. A nic na tom nezměnil ani gól, který z dorážky vsítil pět minut před koncem Karel Drahorád. Chomutov si konec zápasu zkušeně ohlídal a nepustil Slavii ani k případné hře bez brankáře. Piráti si tak připsali již pátou výhru v řadě a stále tak mají šanci, i když jen hodně teoretickou, dostat se v posledním kole mezi nejlepší osmičku.

Ohlasy trenérů

Petr Novák (HC Slavia Praha): Po dlouhé době jsme hráli opravdu špatně. Myslím si, že soupeř byl ve všem lepší. Možná, kdybychom na začátku proměnili trestné střílení, tak by se zápas vyvíjel jinak, ale to se bohužel nestalo. Chomutov byl dnes všude dřív a zaslouženě vyhrál.

Robert Kaše (Piráti Chomutov): "Do zápasu jsme vstoupili špatně. V první třetině jsme měli špatný pohyb, ale hodně nás podržel gólman. Od druhé třetině se to ale rapidně zlepšilo a myslím si, že byla jen otázka času kdy se nám podaří dát gól. V poslední části jsme již drželi zápas pevně ve svých rukou a Slavii jsme do ničeho nepustili."