Junioři se vrátili na domácí led, kde nestačili na Vítkovice

Napsal 18.12.2019 Libor Kult
C h o m u t o v - Po třech venkovních duelech vyjeli junioři Pirátů v rámci turnaje O Pohár DHL na led domovské ROCKNET ARÉNY, kde ve 28. kole sice rychle zareagovali na brzký gól hostujících Vítkovice, ale to bylo z jejich strany gólově vše. Další trefu už hodně kombinovaná sestava Jaroslava Becka s Janem Brychtou nepřidala, takže nejstarší tým akademie prohrál popáté v řadě.
28.kolo st 18.12.2019
1:4(1:2, 0:0, 0:2)
VIR
Běhula – M. Pöschl, Petrásek, Šuráň, Ludvík, D. Vaněk, Jungvirt, F. Döring – Švec, Prokop, Jaroš, Pavlák, Berčík, Janeček, T. Svoboda, Lobodowski, Pech
Vítkovice
Dolíška – Bystroň, Bílý, Zapletal, Prčík, Kunc, Věntus – Tvrdý, Bernovský, Lednický, Krejsa, Bochnak, Mrva, Kylnar, Potočný, Gebauer, Vojtovič, Beránek

2. Prokop (Jaroš, Ludvík)
Vítkovice
2. Mrva (Kylnar, Potočný), 15. Bernovský (Lednický, Věntus), 47. Bernovský (Věntus, Bystroň), 54. Krejsa (Bochnak, Věntus)

4:5
0:1
0:0
27:50
67
Petružálek – Štěpánek, Hnát

Zápas měl hodně svižný úvod. Už ve druhé minutě měly Vítkovice k dispozici početní výhodou, na jejíž využití potřebovaly jen 26 vteřin. Prosadil se od modré Jakub Mrva – 0:1. Dalších 28 vteřin stačilo Pirátům k vyrovnání, přesně po dvou minutách od úvodního vhazování skóroval Jan Prokop – 1:1.

Těsně před polovinou třetiny prověřil Běhulu ve vlastním oslabení Vojtovič, jehož ránu chomutovský gólman vykopl špičkou betonu. Piráti sice v patnácté minutě ubránili necelou půlminutku ve třech, jenže po návratu prvního vyloučeného hráče vrátil hostům těsné vedení Jan Bernovský – 1:2.

Do prostředního dějství vstoupili Piráti s pár vteřinami přesilovky, takže skóre mohl změnit až ve 23. minutě hostující Mrva, po jehož ráně a zásahu Běhuly dopadl puk těsně vedle levé tyče domácí branky. Když ve druhé polovině třetině vychytal chomutovský gólman v solidních pozicích Beránka, Potočného i Krejsu, diváci se gólu nedočkali.

Na startu závěrečné dvacetiminutovky si sjel před branku Prokop, ale v tísni nezakončil gólově. Úspěšněji si na druhé straně počínal ve 47. minutě Jan Bernovský, který dopravil do sítě puk vyražený po střele Věntuse od modré – 1:3.

Následně Piráti ubránili oslabení, přesto inkasovali počtvrté. Stalo se tak na sklonku 54. minuty po individuální akci Josefa Krejsy, jenž se proháčkoval před Běhulu a překonal ho bekhendovou kličkou – 1:4. V sklonku zápasu měli Chomutovští k dispozici ještě přesilovku, ale ani ta ke snížení nevedla.

Jaroslav Beck (Piráti Chomutov): „Sestavu skládáme hrozně složitě, protože část týmu nám sedí na tribuně a další marodí. Navíc někteří kluci nastoupili po zranění nebo s určitým sebezapřením. Prostor tak dostávají mladí kluci z dorostu, což je výborné, protože se obehrají na příští sezónu. Nicméně jsou to draze zaplacené zkušenosti, protože náš výkon se rodí hodně těžce. Třeba se to vyplatí v příští sezóně, uvidíme.“

Roman Ryšánek (HC VÍTKOVICE RIDERA): „Do zápasu jsme vstoupili velmi dobře, ale rychlé chomutovské vyrovnání nás trochu přibrzdilo, i když nás předtím využitá přesilovka nakopla. Pak se hrál vyrovnaný zápas a my jsme ve třetí třetině potvrdili vítězství dalšími góly.“