Junioři se ve čtvrtfinále ujímají vedení, Technice v bojovném utkání dali čtyři góly

Napsala 16.03.2023 Kateřina Kundertová
Piráti vzhledem k horšímu postavení v tabulce po základní části zahájili čtvrtfinálovou sérii ligy juniorů na ledě brněnské Techniky, kde v bojovném duelu urvali první bod. Po bezbrankové první třetině se Chomutovští v té druhé prosadili dvakrát a pak odmítli větší drama než domácí snížení, které připravilo o čisté konto výborně chytajícího Josefa Sluku. Ofenzivní snažení se rozprostřelo mezi řadu chomutovských forvardů.
ČF1 čt 16.3.2023
TEC
1:4(0:0, 0:2, 1:2)
Technika Brno
Nešpůrek — Čaňo, Blaško, Fornál, Čapka, Žák, Šupa, Svoboda — Sladký, Apolenář, Szemmelroth, Trögner, Adam, Straka, Růžek, Sever, Langmann, Toman, Líska, E. Pospíšil
Sluka — Poch, Žižka, F. Hynek, Česnohlídek, Sýkora, Mareš – Starý, Vostiňák, Rindoš – Bár, Mišovic, Príhoda – P. Šugár, Klobouček, Jajlov – J. Pospíšil, Grosskopf, Kincl – Holejšovský

44. Růžek (Trögner)
24. Starý (Vostiňák, F. Hynek), 36. Mišovic, 52. Príhoda (Klobouček), 60. J. Pospíšil (Klobouček, F. Hynek)

4:5
0:1
0:0
46
Mejzlík – Zídek, Polák
Trögner (Technika) trest ve hře

Přestože měli Piráti v nohách dlouhou cestu, zachytili vstup do utkání a stačili tempu hry, která se na začátku více než pět minut nepřerušila. A navíc se drželi na kotouči více než soupeř, takže z jejich mírného tlaku vzešel první faul domácích a nakonec nevyužitá přesilovka, ačkoliv z levého kruhu pálil nebezpečně Jan Rindoš.

Na druhé straně to zkoušel z podobné pozice kanonýr Erik Pospíšil, jenomže Piráti měli v brance Josefa Sluku, který pochytal všechny nebezpečné pokusy Techniky a držel svůj tým na bezbrankovém skóre. A to nejenom v oslabení, ve kterém naopak z dobrého napadání těžil Dominik Mišovic, ale proti Jakubu Nešpůrkovi neuspěl.

Nástup do druhé třetiny vyšel výborně Chomutovským, kteří udrželi pásmo a šli do vedení zásluhou Martina Starého, jenž využil dobré přihrávky mezi beky a z levé strany našel mezírku mezi betony – 0:1. Inkasovaný gól Brněnské povzbudil k větší aktivitě, jenomže šanci Matěje Trögnera z předbrankového prostoru i následné přečíslení dvou proti jednomu zlikvidoval pirátský gólman.

Po přelomu základní hrací doby Technika doplatila na vyloučení, jelikož během klasické přesilovky a na prahu signalizované výhody Dominik Mišovic vystřihl parádu, když z brankové čáry trefil bližší šibenici – 0:2. Přibližně minutu před koncem prostřední části pláchnul Jindřich Sladký, ale Josef Sluka vytasil efektivní semafor.

Vstup do třetí části si Krušnohorci značně zkomplikovali, jelikož šli na víc než minutu do tří, oslabení však ještě zvládli. Poprvé inkasovali až ve čtyřiačtyřicáté minutě, kdy povedený výpad Matěje Trögnera po levém křídle zakončil z mezikruží Jan Růžek – 1:2.

Brno ucítilo šanci a začalo tlačit, což však ukončil faul Matěje Trögnera na pět minut a do konce utkání, což vyústilo v chomutovské uklidnění, když si Ondřej Príhoda vybruslil od levého mantinelu a ze slotu nezaváhal – 1:3. Finální podobu výsledku dal v čase 59:10 dorostenec Jaroslav Pospíšil, jenž zavezl kotouč do pásma a zpoza obránce otřel svoji střelu o tyčku – 1:4.

Daniel Lehnert (Piráti Chomutov): „Po taktické stránce jsme vstup do série zvládli dobře. Nyní musíme zregenerovat a připravit se na druhé utkání. Jsme rádi za první bod, ale stále nás čeká dlouhá cesta.“