Junioři se v domácí sérii blýskli, Štěpán Suk ji uzavřel nulou proti Havířovu

Napsala 26.02.2023 Kateřina Kundertová
Piráti vynulovali v osmatřicátém kole juniorské ligy Havířov, zaspali třetí vítězství v řadě a z domácí série odešli stoprocentní. Čisté konto si z defenzivního duelu odnesl Štěpán Suk, jenž tento kousek zopakoval takřka přesně po měsíci. Na obou gólech chomutovského výběru se podílel Pavel Šugár.
38.kolo ne 26.2.2023
2:0(1:0, 0:0, 1:0)
HAV
Suk — Filip, Česnohlídek, V. Hynek, Poch, Žižka — Starý, Príhoda, Klobouček, Vostiňák, Kincl, Mišovic, Jajlov, Jan Rindoš, P. Šugár
Havířov
Smolka — Lazár, Wlodara, Bílek, Maršálek, Valouch, Brančík, Kreutz, Kalina — Plevka, Middleton, Pohl, Mikula, Lipka, Lajoš, Siekierka, Urbančík, Makovec

16. Filip (P. Šugár, Klobouček), 47. P. Šugár (Poch, Vostiňák)

Príhoda (Chomutov) trest ve hře

Na začátku zápasu si oba celky vyzkoušely klasickou početní výhodu, ale změna ve skóre přišla až o něco později. Úvodní gól duelu obstaral obránce Ondřej Filip, jenž se trefil do černého potřetí v sezóně, a to po dvou startech za chomutovské áčko – 1:0.

Ve druhé třetině se pokračovalo v defenzivním duchu, jelikož ji na střely ovládl Havířov pouze 9:7. Těsně před druhou sirénou získal AZet přesilovku, ale nevyužil ji stejně jako tu následující.

Uklidnění na chomutovské hole přinesla sedmačtyřicátá minuta, kdy Pavel Šugár přidal k asistenci z prvního zásahu ještě přesnou trefu – 2:0. Další průběh byl protkán vyloučeními, což už žádnou změnu ve výsledku nepřineslo, takže Štěpán Suk vychytal nulu.