Junioři se udrželi proti Kladnu ve vedení, dvě branky zařídil Kellerstein

Napsal 04.02.2016 Antonín Domanický
C h o m u t o v - 39. kolo DHL Extraligy juniorů přineslo zápas Chomutova s kladenskými Rytíři. Piráti v první třetině získali vedení po gólu Kellersteina a následné akci Meliška v oslabení. Ve druhé třetině zvládli navýšit na rozdíl tří branek. V poslední dvacetiminutovce Rytíři snížili na rozdíl jediného gólu. Domácí ale těsné vedení uhájili a mohou se radovat ze tří bodů.
39.kolo čt 4.2.2016
3:2(2:0, 1:1, 0:1)
KLA
Danylec – Meliško, Páleník, Hierman, Hlaváček, Lidák, Benda, D. Novák – Wágner, A. Macháček, Krivošík, Dimitrov, Tůma, P. Macháček, Adámek, Tupý, Kellerstein, Rindoš, Struncz
Kladno
Ptáček – Havelka, Chládek, Bunda,Matula, Zajíc, Zelingr – Piovarči, Křepelka, Patyk, Čermák, Schlidhabel, Hajný, Havlůj, Keszi, Kaprál, Janeček, Miura, Kružík

10. Kellerstein (Páleník), 12. Meliško (Kellerstein), 22. Kellerstein (Strunz)
Kladno
24. Kružík (Miura, Havlůj), 54. Miura (Havelka, Ptáček)

1:4
0:0
1:1
Bunda (KLA) 10 minut + OK - nesportovní chování

V úvodu utkání byli aktivnější Piráti, ale branku svému soupeři nedali. Do první velké šance se ale dostal kladenský Schlidhabel, ale jeho dorážka si cestu mezi tři tyče nenašla.

DO vedení se tak dostali Piráti. Adam Kellerstein dostal kotouč za brankovou čáru a současně s tím byla posunuta branky Rytířů. Po krátké konzultaci nakonec rozhodčí branku uznali - 1:0.

O dvě minuty později to bylo již o dvě branky. V oslabení ujel opět Kellerstein, který vybídnul ke střele Jakuba Meliška a ten trefil kotouč přesně pod horní tyč branky Ptáčka - 2:0. V dalším průběhu třetiny byli Piráti aktivnějším týmem, ale branku nevstřelili.

Úvod druhé části pokračoval tak, jak skončila ta první. Piráti se tlačili do útoku a dočkali se také třetí branky. Po dobré kombinaci v útočném pásmu se ke střele dostal znovu Adam Kellerstein, který tak dal svou druhou branku v utkání - 3:0.

Zanedlouho poté, konkrétně ve 24. minutě, byl v předbrankovém prostoru důrazný Daniel Kružík, který nadvakrát dokázal kotouč dostat nad beton Danylce a snížil tak skóre utkání - 3:1.

V závěru třetiny měli ještě Piráti dvě velké šance, ale nejdříve Tůma a poté i Tupý trefili pouze tyčku Ptáčkovi branky.

Třetí třetina už probíhala v mírnějším tempu. Diváci v SD ARÉNĚ se ale branky stejně dočkali. Ve vlastním oslabení ujel obráncům Pirátů Yuki Miura, který snížil na rozdíl pouze jediné branky - 3:2.

V závěru utkání mělo Kladno veliký tlak před chomutovskou brankou, vyrovnání se ale nedočkalo, a tak si Piráti připsali tři body.