Junioři se s domácím prostředím loučí prohrou, těsně nestačili na Slavii

Napsala 19.03.2022 Kateřina Kundertová
C h o m u t o v - Piráti nastoupili ve dvanáctém kole nadstavby juniorské extraligy k poslednímu domácímu duelu, ve kterém těsně podlehli pražské Slavii. Chomutovští během dvou třetin srovnali, ale poté nezvládli nástup do třetího dějství, takže zapsali druhou porážku v řadě.
N12 so 19.3.2022
2:3(0:1, 1:0, 1:2)
SLA
Suk – D. Svoboda, Janda, Hynek, Rykl, Žižka – Ekrt, T. Šilar, Klobouček, T. Svoboda, Stejskal, Vostiňák, Mišovic, F. Döring, Daniel Badinka, Jan Rindoš
Slavia
Volevecký – Hrdlička, Palát, Kříženecký, Němeček, Serov, Kluch, Kulinič – Strnad, Matuška, Míšek, Labuzík, Kvasnička, Šíma, Skalský, Tomas, Jokl

31. T. Svoboda (Ekrt, Vostiňák), 53. Stejskal (Klobouček, Vostiňák)
Slavia
9. Matuška (Šíma, Kluch), 44. Kvasnička (Kluch, Matuška), 47. Jokl (Matuška, Hrdlička)

5:7
1:0
0:0
27:27
100
Čáp, Valda – Kokrment, Pěkný

Duel pod vrcholky Krušných hor začal přesilovou hrou pro Slavii, která ji sice nevyužila, ale zanedlouho šla do vedení, když se prosadil Jan Matuška – 0:1. Více branek už defenzivní dějství nepřineslo.

Ve druhé třetině přibylo faulů na obou stranách, z čehož vyplynula přesilová hra Pirátů v poměru čtyři na tři. Velkého prostoru na ledě využil Tadeáš Svoboda, jenž srovnal – 1:1. Ve zbytku periody si ještě oba celky vyzkoušely klasickou přesilovku, ale neskórovaly.

Nástup do závěrečného dějství vyšlo ideálně Pražanům, jelikož se během tří minut prosadili Matěj Kvasnička a Tomáš Jokl, čímž udělali klíčový krok – 1:3. V třiapadesáté minutě zadělal na drama domácí Samuel Stejskal, jenomže nikdo z jeho spoluhráčů už nesrovnal – 2:3.