Junioři se prali v Praze, nakonec Slavii těsně podlehli

Napsala 19.11.2021 Kateřina Kundertová
P r a h a / C h o m u t o v - Piráti vyrazili k osmnáctému kolu juniorské extraligy do Prahy, kde svedli vyrovnanou partii se Slavií. Po nerozhodné úvodní třetině sešívaní odskočili na rozdíl dvou branek, což už Chomutovští nezvládli i přes několik dobrých šancí umazat. Svěřenci Petra Jíry budou hrát ještě třikrát venku.
18.kolo pá 19.11.2021
SLA
3:2(1:1, 1:0, 1:1)
Slavia
Pittr – Hrdlička, Stejskal, Němeček, Špinka, Kluch, Brotánek – Štrombach, Strnad, Ustinov, Míšek, Slavíček, Hofmann, Labuzík, Tichý, Kvasnička, Šíma, Jokl
Suk – Petrásek, Cestr, M. Janda, Pöschl, Matějka – P. Šugár, T. Šilar, Beníšek, Krasanovský, Čech, Cháb, T. Svoboda, Vostiňák, Černý, Vyroubal

Slavia
6. Strnad (Slavíček, Štrombach), 28. Labuzík (Ustinov, Šíma), 44. Štrombach (Strnad, Slavíček)
13. Vyroubal (P. Šugár), 48. T. Svoboda (Černý, T. Šilar)

3:4
0:0
0:0
42:18
67
Horák – Kotlík, Žídek

Po bojovném úvodu utkání otevřel jeho brankové konto domácí Lukáš Strnad, jenž z předbrankového prostoru zakončil povedenou kombinaci spoluhráčů – 1:0. Piráti krátce poté, co nevyužili početní výhodu, srovnali zásluhou celkově osmého gólu Tomáše Vyroubala v sezóně – 1:1. V závěru zahajovací části Chomutovští ubránili oslabení, takže oba celky odešly do kabin za nerozhodného stavu.

Prostřední dějství začalo oslabením pro domácí, kteří ho ubránili a následně šli opět do vedení díky brance svého kapitána Tomáše Labuzíka – 2:1. Zvýšenou střeleckou potenci Pirátů kryl brankář Tomáš Volevecký, a to i během oslabení, takže už se skóre neměnilo.

Klíčový krok k zisku tří bodů udělali Pražané na prahu závěrečné periody, kdy zůstal před bránou osamocený Filip Štrombach – 3:1. Zaděláno na drama bylo v osmačtyřicáté minutě, když se po přihrávce od Davida Černého prosadil Tadeáš Svoboda – 3:2.

Cestu za vyrovnáním si svěřenci Petra Jíry v závěru zkomplikovali dvěma vyloučeními, takže se musel kvalitními zákrok činit i Štěpán Suk. K brance zaručující dělbu bodů nepomohla ani závěrečná hra s šesti hráči v poli.

Petr Jíra (Piráti Chomutov): „První třetina od nás byla trochu vlažnější. Ve druhé jsme podle mě byli lepší, ale byla škoda, že se nám nepovedlo dát gól. Místo toho nám soupeř na začátku třetí třetiny odskočil na 3:1, nám se pak povedlo snížit a měli jsme i několik dalších šancí na srovnání, bohužel nám tam ale nic nespadlo.“

Ladislav Slížek (HC Slavia Praha): „Strašná dřina a spousta bojovnosti. Děkuju klukům za předvedený výkon. Jsme hrozně rádi, že jsme konečně vyhráli za tři body. Byl to těžký zápas, udělali jsme nějaké chyby, ale nakonec jsme to zvládli. Jsme za to hodně rádi.“