Junioři se domů vrátili vítězně, porazili Vsetín

Napsala 28.10.2022 Kateřina Kundertová
C h o m u t o v - Piráti se po čtyřech venkovních zápasech vrátili do ROCKNET ARÉNY a v rámci dvanáctého kola juniorské ligy porazili Vsetín. Chomutovští v čele s dvougólovým střelcem Ondřejem Príhodou položili základy celkově šestého vítězství v prostřední třetině, ve které zaznamenali všechny čtyři trefy, a upevnili si tak na čtvrtou pozici západní tabulky.
12.kolo pá 28.10.2022
4:2(0:0, 4:1, 0:1)
VHK
Suk — Filip, Česnohlídek, Svoboda, F. Hynek, Sýkora, Žižka — P. Šugár, Starý, Kincl, Príhoda, Klobouček, Vondrášek, Bár, Vostiňák, Černý, Mišovic, Jan Rindoš
Vsetín
Tkadlec — Mlčoch, Mojžíš, Mošnička, Hamřík, Fojtík, Zedek, Šedlbauer — Urge, Rigo, Jurek, Melenovský, Heinrich, Stodůlka, Matějíček, Janíček, Juráň, Smetana

25. Černý (Príhoda), 28. Príhoda (Mišovic, Černý), 32. Príhoda (Mišovic, Černý), 34. Šugár (Sýkora, Kincl)

Juráň (Vsetín) 5 minut a do konce utkání

Piráti měli návrat na vlastní led mírně ztížený, jelikož šli hned po devatenácti vteřinách do čtyř. Vsetín však první nabídnutou přesilovku nevyužil, a tak se skóre v úvodní třetině nezměnilo.

O poznání zajímavější bylo prostřední dějství, ve které otevřel skóre po čtyřech minutách David Černý – 1:0. Na přelomu hrací doby opět úřadovala lajna kolem Ondřeje Príhody, jenž dvěma rychlými zásahy poslal Piráty do vedení 3:0.

Ve čtyřiatřicáté minutě bylo na straně domácích ještě veseleji, když se poprvé v sezóně prosadil Pavel Šugár – 4:0. Krátce před druhou sirénou dostal Vsetín možnost druhé početní výhody, ve které Tobiáš Mošnička připravil o čisté konto Štěpána Suka – 4:1.

Třetí periodu odstartoval faul Matěje Juráně na pět minut a do konce utkání, čehož však Chomutovští k navýšení vedení nevyužili. Na mírné drama zadělal sedm a půl minuty před koncem základní hrací doby Šimon Rigo, jehož zásah byl i přes nadcházející přesilovky obou celků poslední – 4:2.

Petr Jíra (Piráti Chomutov): „První třetina byla z obou stran opatrná, za druhou musím kluky pochválit, protože jsme v ní hráli asi nejlepší hokej v sezóně. I díky tomu jsem s utkáním spokojený.“