Junioři se domů vrátili vítězně, Chrudim srazili v závěrečné třetině

Napsala 20.11.2022 Kateřina Kundertová
C h o m u t o v - Piráti se po třech venkovních zápasech vrátili na vlastní ledovou plochu, kde v rámci šestnáctého kola juniorské ligy přestříleli Chrudim. Chomutovští zareagovali na neefektivní koncovku výraznou střeleckou potencí, kterou tentokrát přetavili ve čtyři góly a tři body do tabulky západu. O dva zásahy včetně toho vítězného se postaral Dominik Mišovic, jenž je s pětadvaceti kanadskými body celkově nejlépe bodujícím Pirátem.
16.kolo ne 20.11.2022
4:1(1:0, 1:1, 2:0)
CHR
Tuček — Filip, Mareš, Svoboda, F. Hynek, Poch, Sýkora, A. Žižka — Starý, Príhoda, Klobouček, Vondrášek, Bár, Vostiňák, Mišovic, Jajlov, Jan Rindoš
Chrudim
Kadlc — Sopoušek, Beran, Pazdera, Dvořák, Kubant, Straka, Vaníček, Zdeněk — Štrup, Štěpánek, Procházka, Jirout, Vašek, Novák, Dostál, Hemský, Matýs

13. Mišovic (Vondrášek, F. Hynek), 37. Mišovic, 46. Príhoda (Bár, Sýkora), 58. Jan Rindoš (Vostiňák, Jajlov)

Dyršmíd – Sýkora, Herles

Piráti měli vstup do utkání ztížený, jelikož se museli od první minuty bránit, ale v oslabení i hru ve čtyřech na obou stranách zvládli a naopak sami nabídnutou přesilovku o chvíli později využili, když otevřel skóre utkání Dominik Mišovic – 1:0. I přes početní výhodu pro oba celky se průběžný stav do konce úvodního dějství nezměnil.

Ve druhé části Chrudim nepotrestala faul domácích, ubránila vlastní oslabení a vzápětí srovnala zásluhou Jiřího Štěpánka – 1:1. Piráty srovnání nakopnulo k tlaku, ze kterého vytěžili šťastný gól připsaný opět Dominiku Mišovicovi – 2:1.  Z přiostřené hry vykrystalizovaly další tresty nikoliv však góly.

Stav se znovu změnil až ve třetí třetině, a to jenom na straně Chomutova. V šestačtyřicáté minutě vstřelil už svůj třináctý gól sezóny Ondřej Príhoda, na něhož v závěru základní hrací doby krátce po ubráněném oslabením navázal ještě Jan Rindoš – 4:1. Více už brankáři – Filip Tuček a Maxmilian Kadlc – neinkasovali.