Junioři s Libercem vedli, přesto s Bílými Tygry nebodovali

Napsal 30.10.2021 Libor Kult
C h o m u t o v - V rámci patnáctého kola juniorské extraligy zavítal do ROCKNET ARÉNY další tým z elitní pětice tabulky. Po třetí Mladé Boleslavi hostili nejstarší pirátští mládežníci čtvrté Bílé Tygry z Liberce. Svěřenci Petrů Jíry a Martínka se sice ujali vedení, jenže favorit ještě před první přestávkou skóre otočil. Piráti v prostředním dějství soupeře přestříleli, jenže nevyužili minutovou přesilovku pět na tři a závěru třetiny inkasovali, což zápas definitivně překlopilo na libereckou stranu.
15.kolo so 30.10.2021
1:6(1:3, 0:1, 0:2)
LIB
Suk – Petrásek, Cestr, Janda, Pöschl, Matějka, F. Döring – P. Šugár, T. Šilar, Stárek, Čech, Jurak, Vostiňák, Adam, Vyroubal, Mišovic, Cháb
Liberec
Vopravil – Kollert, Duschka, Starý, Rybář, Kovář, Hladík, Culek – Nezbeda, Pavlík, Vyhlídko, Kříž, Plos, Jenčovský, Leden, Zajíček, Huňor

7. P. Šugár (Suk, T. Šilar)
Liberec
8. Plos (Nezbeda, Zajíček), 11. Plos (Zajíček, Nezbeda), 11. Huňor (Kollert, Vyhlídko), 39. Zajíček (Plos, Nezbeda), 47. Plos (Culek, Vopravil), 52. Duschka (Vyhlídko, Pavlík)

5:5
0:0
0:0
39:45
50
Domský – Gerát, Toman

Liberec v úvodu nevyužil přesilovku a následně inkasoval jako první když, brankář Štěpán Suk vyslal Pavla Šugára, jenž z prostoru mezi kruhy otevřel skóre utkání – 1:0. Hosté měli připravenou bleskurychlou odpověď, o kterou se postaral Lukáš Plos z těsné blízkosti – 1:1.

Zanedlouho si Chomutov vybral černou desetivteřinovku – nejprve se Lukáš Plos prohnal po pravé straně a zamířil přesně ke vzdálenější tyčce, následně Janu Huňorovi stačilo nastavit před brankou hůl – 1:3. Vzápětí měli jít Piráti do čtyř, ale v duchu fair-play Lukáš Nezbeda faul odvolal.

Ve druhé části si oba celky vyzkoušely přesilovku, v nichž však kralovali oba brankáři. Nutno zmínit, že více práce měl Štěpán Vopravil, jenž musel krýt pokus s nevyzpytatelnou trajektorií od Tomáše Šilara a následně minutu ve dvojnásobném oslabení. Odpor domácích definitivně ukončil Jakub Zajíček ve 39. minuty, když z prostoru mezi kruhy stanovil stav 4:1.

Na začátku závěrečné periody mohli navýšit vedení Lukášové Plos a Nezbeda, jenomže ani jeden si na domácího brankáře nepřišel. Nakonec se však střelec Lukáš Plos hattricku přeci jenom dočkal, z levého kruhu zamířil ke vzdálenější tyčce – 1:5. Gólman Štěpán Vopravil přispěl asistencí.

Finální podobu výsledku dal Vojtěch Duschka, který pro překvapení všech z levé strany vymetl bekhendem bližší šibenici – 1:6. Duel se dohrál v nevyrovnaném počtu hráčů na ledě.

Petr Jíra (Piráti Chomutov): „Narazili jsme opět na těžkého soupeře, proti kterému jsem se dostali do vedení. To by nás mělo uklidnit, ale bohužel jsme hned v dalším střídání inkasovali. Pak nám napadaly góly a bylo to těžké se z toho dostat. Nadechovali jsme se ještě ve druhé třetině, kdy jsme měli přesilovku pět na tři, ale Pavel Šugár o kousek netrefil. Kdybychom tam snížili, zápas by se možná vyvíjel jinak. Musím říct, že dvojtkání proti Mladé Boleslavi a Liberci mělo nějaké parametry oproti tomu, co jsme předvedli na Moravě.“

Richard Lobo (Bílí Tygři Liberec): „Jsme rádi, že jsme utkání zvládli. Nevím, co na to říct, Chomutov se trápí. My jsme dlouho nemohli dát góly, takže soupeř kousal a byl na koni, ale čtvrtým gólem na konci druhé třetiny jsme zápas definitivně zlomili na svoji stranu. Musím ale říct, že prostřední třetinu byl Chomutov lepší než my. Jsme rádi, že vezeme z víkendu šest bodů domů.“