Junioři rozstříleli pražskou Slavii a upevnili si postavení v tabulce

Napsal 06.02.2016 Kryštof Kousal
C h o m u t o v - Ve 40. kole DHL Extraligy juniorů hostili pátí Piráti tabulkového souseda Slavii. Domácí rozhodli v úvodu každé třetiny rychlými brankami a hosté se probudili až v samotném závěru zápasu. Dvě branky vstřelil Martin Tůma, rozhodující zásah nakonec připadl Josefu Rindošovi. Skvělý zápas odehrál také ledově klidný gólman Štěpán Lukeš.
40.kolo so 6.2.2016
6:1(2:0, 2:0, 2:1)
SLA
Lukeš – Meliško, Páleník, Hierman, Hlaváček, Lidák, Benda, D. Novák – Wágner, A. Macháček, Krivošík, Dimitrov, Tůma, Adámek, Tupý, Kellerstein, Rindoš, Strunz
Slavia
Sochůrek (21. Dubský) – Valík, Hůla, Čupa, Zderadička, Saňa, Straka – Andres, Kašek, Nestrašil, Heldák, Ječný, Vyskočil, Tejral, Josefus, Suda, Horák, Mareček, Furch

1. Kellerstein, 14. Rindoš (Dimitrov, Páleník.), 21. Krivošík, 21. Tůma (Lidák, Strunz), 42. Tůma (Kellerstein), 52. Adámek (Páleník)

16:08 CHM Jakub HIERMAN 10 min. zásah do oblasti hlavy a krku

Hra na šest obránců se měla mezi Slávisty projevit až v posledních minutách zápasu, ale zdálo se, že hostující obrana už do zápasu unavená vstoupila. Od začátku si musela od trenéra Nováka vyslechnout několik hlasitých pokynů a v první minutě musel dokonce brankář Sochůrek hned lovit puk z brány. V záhadné situaci po vhazování se totiž kotouč odrazil a propadl jeho výstrojí. První branka byla nakonec připsána Adamu Kellersteinovi. Piráti pak pokračovali ve vytváření šanci a svou snahu korunovali ve 14. minutě, kdy zvyšoval střelou z osy hřiště Josef Rindoš. Po 20 minutách tak domácí vedli o dvě branky a sešívaní potřebovali s děravou obranou něco rychle provést.

Jenže na začátku druhého dějství prováděli s hostující obranou velké věci Piráti. Po 27 sekundách ve velkém zmatku v brankovišti našel volný puk Filip Krivošík a s lehkostí přehodil hostujícího gólmana. Krivošík tak proměnil až svou třetí velkou šanci v zápase. Uplynulo dalších 26 sekund a Piráti se radovali počtvrté. Tentokrát vyslal z mezikruží nádhernou střelu Martin Tůma a gólmanu Sochůrkovi nedal šanci. Hostující brankář byl následně vystřídán Michaelem Dubským, který hned musel likvidovat několik šancí a držel si čisté konto a jistotu, která mu vydržela až do konce druhé třetiny. Podobně jako jeho protějšku v domácí kleci Štěpánu Lukešovi, který po 40 minutách rovněž držel čistý štít.

Do třetí třetiny vstoupili Slávisté evidentně s velkou motivací. Tu ale utnuli Piráti hned ve druhé minutě. Své skvělé schopnosti předvedl Adam Kellerstein, který si dobruslil pro puk do útočného pásma, udělal velký oblouk a čekal až mu přijedou spoluhráči. Pak na modré čáře vyslal geniální pas napříč celou třetinou přímo před bránu na hůl Martina Tůmy, který předvedl rychlou kličku do bekhendu a připsal si druhou branku v zápase. Na 6:0 zvýšil v 52. minutě šikovný útočník Tomáš Adámek, který dostal přihrávku od Páleníka, nastartoval své rychlé nohy a střelou v pádu poslal puk do pravého horního rohu Dubského brány. V závěru se nakonec dočkali i Slávisté, když tvrdou střelou od modré využil přesilovku Josef Saňa.

Robert Kaše (Piráti Chomutov): „Myslím si, že se nám zápas povedl. Od první minuty jsme si šli za svým cílem, kterým bylo vítězství. Nechtěli jsme nic ponechat náhodě a dařilo se nám to. Dali jsme dva góly, které nás hodně uklidnily a pak jsme celý zápas byli lepším týmem. Předvedenou hrou jsme si takový výsledek zasloužili a děkuji klukům za dnešní zápas.“

Petr Novák (HC Slavia Praha): „Podali jsme žalostný výkon. Myslím si, že rozhodly nástupy do první a druhé třetiny. V první třetině jsme dostali dva góly a když jsme si řekli, že se to ve druhé třetině nesmí stát, tak jsme dokonce v první minutě dostali dva góly. Tyto nástupy nás trochu zmrazily a pak jsme se už nedokázali do hry dostat zpátky. I když ten zápas nevypadal jednoznačně, tak výsledek pro Chomutov jednoznačný byl. Nám nezbývá než poblahopřát k vítězství a my se z toho musíme poučit.“