JUNIOŘI - reportáž

Junioři překvapili indiány a z Plzně vezou všechny tři body

Napsal 24.09.2019 David Panuška
P l z e ň / C h o m u t o v - Po sérii proher zajížděli Piráti k dohrávce šesté kola netradičně v úterý na západ Čech, kde se v rámci poháru DHL utkali s Plzní. Vyrovnaný duel nakonec zvládli lépe Piráti, kteří vyhráli o jednu branku a odvezli si cenné tři body do nabité tabulky. Rozhodující branku vsítili Jakub Štochl, poprvé mezi Piráty se ve svém debutu trefil Adam Popelka.
6.kolo út 24.9.2019
PLZ
3:4(0:1, 2:2, 1:1)
CHM
Plzeň
Micka – Houdek, Jiříček, Pánek, Kremláček, Kovářík, Malák – Hollar, Adamec, Šuhaj, Slanina, Přikryl, Čermák, Kolář, Tůma, Malát, Ženíšek, Princl.
Chomutov
Běhula – Seemann, Zeman, Ferbas, Vaněk, Jungvirt, Štochl – Švec, Dani, Popelka, Pech, Benda, Jaroš, Veselý, Koláček, Lobodowski.

Branky a nahrávky

Plzeň
24. Jiříček (Malát, Princl), 27. Šuhaj (Malák, Houdek), 50. Princl (Malát, Houdek)
Chomutov
20. Seemann (Jaroš, Pech), 30. Popelka (Jaroš), 34. Dani (Koláček, Ferbas), 49. Štochl (Veselý, Švec)

Statistiky

Vyloučení
9:8
Využití
0:1
V oslabení
0:0
Střely na branku
37:23
Diváci
61
Rozhodčí
Jaroš – Frodl, Hnát

Shrnutí

Dohrávka sobotního kola začala zostra. Již v úvodní minutě se zjevil na brankovišti Čermák, zakončení bekhendem se ale mezi betony Běhuly nevešlo. Poté museli hned třikrát na trestnou lavici Piráti, ani jednu početní výhodu ovšem modrobílí nevyužili. Houdkův tvrdý pokus skončil těsně mimo, osamocenému Čermákovi na ose hřiště, kterého od modré z pravé strany hledal Princl, zase chyběl krok. Snažení domácích mohl potrestat Popelka, který vlétl do útočné třetiny a z mezikruží vypálil bekhendem, promrzlý Micka vykopl betonem. Podobně si vedl na druhé straně i Běhula po tvrdé ráně Jiříčka pár kroků za modrou. Když už se zdálo, že se do kabin půjde za bezbrankového stavu, napřáhl na modré Vít Seemann a s přispěním klubka hráčů před Mickou propálil vše, co mu stálo v cestě.

Prostřední část odšpuntoval David Jiříček. Jeho první rána od modré skončila na vyrážečce, druhá již rozvlnila síť. Vrátit svým barvám vedení mohl v úniku v oslabení Veselý, byl však dobruslen a finální střela na Micku neplatila. Z protiútoku vyplaval před Běhulou Slanina, zakončení mezi betony místečko nenašlo. Situace však pokračovala a obrat v utkání nakonec dokonal Vojtěch Šuhaj. Poté opět Veselý pláchl všem na ledě, zakončení na lapačku znovu gól nepřineslo. Pirátům tak pomohla až početní výhoda. Již po dvanácti vteřinách totiž využil valné hromady na brankovišti Adam Popelka, který zůstal sám u pravé tyče. Miroslav Dani vzápětí vzal na sebe přečíslení tři na jednoho, když Houdek skvěle zamezil možné přihrávce, ale měl to přes ruku a nevýrazný bekhend Micka lapil. Stejný hráč se přesto dočkal, po chvilce totiž udeřil několikrát tečovanou ranou přes obránce pár kroků za modrou. Pojistku měl těsně před druhou sirénou na čepeli Lobodowski, jenže z mezikruží pouze orazítkoval helmu domácího brankáře. Velká bitva tak mohla pokračovat...

Třetí periodu načal Koláček, ke kterému se odrazil touš na osu hřiště, zakončení se ale mezi tři tyče nevešlo. Za domácí odpověděl Malát, který nabral rychlost ve středním pásmu a kolem obránce se po pravé straně natlačil až do zakončení, bekhendový pokus Běhula vytěsnil vyrážečkou. Za nedlouho poté si na pravý kruh najel Lobodowski a vypálil, jenže nad. Pak se již skóre měnilo. Jakub Štochl si v přesilové hře na modré položil jednoho z indiánů, popojel k bráně a zametl krásně o vzdálenější tyč. Jenže hned o 33 vteřin později zakončil Marek Princl rychlý výpad svých barev a drama pokračovalo. V závěru střetnutí indiáni dokonce odvolali gólmana, ale na vyrovnání již nedosáhli.

Ohlasy trenérů

Petr Vojan (HC Škoda Plzeň): "Myslím si, že nám na začátku spíše uškodily ty tři přesilové hry, sehráli jsme je hodně špatně. Ty jsme si vynutili dobrým pohybem, což samozřejmě po hráčích chceme, prezentujeme se aktivním stylem. Pak to bylo jako v předcházejících utkáních - soupeř, aniž by si něco vypracoval, nám dá první gól z početní výhody. My se pak dostali do křeče a celý zápas dobývali obranu soupeře, který nepřelezl kruhy a zalezli v pěti hráčích. To je na juniorský hokej velká škoda. Místo abychom hráče rozvíjeli aktivním hokejem, tak nám tady brání celý zápas. My jsme se s tím špatně vyrovnávali. Hosté neměli po celé utkání jedinou gólovku, kterou si vypracovali svou hrou, aktivitou. Jen čekali, co jim nabídneme a těžili z našich ztrát při přechodu středního pásma, kdy jsme je pustili do tří samostatných úniků. Dali tři góly z přesilovek, ale ne sehráním, nýbrž střelou. Za stavu 2:1 jsme měli dvě tutovky do prázdné, za stavu 2:3 zase dva samostatné nájezdy... Je to hlavně o nás. Stále nejsem schopní proměňovat šance, které si vytvoříme. Nedokážeme zlomit zápas v klíčových chvílích."

Jaroslav Beck (Piráti Chomutov): "Domácí měli výborný pohyb, pro nás bylo velice těžké je bránit. Body nám přinesl gólman a obránci. Postupně jsme se dostávali do hry a vytvářeli si šance z brejků a o to šlo. Snažili jsme se neprohrávat situace kolem brány a před ní, což se nám nakonec povedlo. Kdybychom byli pohotovější a šikovnější, tak bychom rozhodli již dříve do prázdné brány. Domácí mají nicméně výborné mužstvo."