Junioři porazili šesté PSG Zlín na domácím ledě 5:1

Napsal 02.12.2011 Kryštof Kousal
C h o m u t o v - Piráti byli od začátku jasně lepším týmem. Skóre otevřel ve třetí minutě Čížek, vítězný gól přidal v 18. minutě Karol Korím. Zbytek byla už jen formalita. Zlín se zmohl na jediný zásah, zatímco Chomutov skóroval ještě třikrát a zvítězil tak 5:1.
28.kolo pá 2.12.2011
5:1(2:0, 2:1, 1:0)
ZLN
Strmeň (Matoušek) - Kolář, Pozděna, Korím, Čížek, Hanták, Fronk, Kolčava, Komma, Klouček, Deveri, Havel, Ondráček, Hejcman, Pejsak, Hlava N., Novák J., Novák, L., Škorík, Opálek, Hrabák.
Zlín
Rozum (Svoboda) - Urbanec, Pelce, Janota, Kundera, Buchta, Kovařík, Strojil, Haloda, Merta, Finsterle, Popelka, Janeba, Burša, Sedláček, Zábojník, Hrazdíra, Doležálek, Kučera.

3. Čížek (Hanták), 18. Korím (Deveri), 24. Opalek (Kolčava, Kolář), 25. Fronk (Hanták), 53. Čížek (Hejcman, Hrabák)

Zubzanda - Sentenský, Šulo

Piráti si od začátku utkání vytvořili jasnou převahu nad hostujícím celkem. Ta vyústila v poměrně rychlý gól ze třetí minuty. Před bránou gólmana Rozuma se ve zmatku nejlépe zorientoval FILIP ČÍŽEK a otevřel gólový výčet zápasu. Asistenci si připsal Filip Hanták. Chomutov byl dále lepším týmem a byl častěji u puku. Druhou branku přidal v 18. minutě, kdy od modré napřáhl KAROL KORÍM a gólmanu Rozumovi nedal při clonění chomutovských hráčů nejmenší šanci zasáhnout. Hned na to se do skvělé příležitosti dostal Radek Hrabák, ale sám před hostujícím brankářem neuspěl. Po první třetině byl tak stav 2:0 pro Piráty.

Ta druhá začala nejprve vyloučením domácího DANIELA OPÁLKA, který se ale hned po svém návratu na led trefil. Od Daniela Kolčavy dostal nádhernou přihrávku na modrou čáru a sám si před gólmanem Rozumem poradil střelou mezi betony. Další gól přidal zhruba za minutu JIŘÍ FRONK, čímž bleskově využil přesilovou hru. Dostal přihrávku od Filipa Hantáka před bránu a nadvakrát překonal hostujícího brankáře. Zlín ale také měl co říct. O tři minuty později vyhrál vhazování Merta a za Strmeňova záda doklepl puk TADEÁŠ KUNDERA. Zlínští hned ožili a tlačili se do dalších šancí, ale Chomutov výtěčně bránil a také se mohl spolehnout na výtečně chytajícího Jana Strmeně.

Poslední část se ze začátku nesla náporem Zlína, ale ten po čase polevil a změnil se v bitvu ve středním pásmu. Slovo si opět vzali Piráti a vsítili poslední branku utkání. Na začátku třiapadesáté minuty si FILIP ČÍŽEK počkal v brankovišti na střelu Radka Hrabáka a odražený puk jednoduše doklepl do sítě. Gólový výčet zápasu tedy uzavřel stejný muž, který ho ve třetí minutě otevřel. Zlínští hokejisté už na závěrečný nápor á zkorigování výsledku už neměli sílu a tak se utkání dohrálo především ve středním pásmu a na hokejkách Pirátů.

Jaroslav Beck (Piráti Chomutov): Ze soupeře jsme měli respekt, jelikož jejich sestava se kterou sem přijeli byla velice silná. Pozitivním momentem bylo postavení několik šikovných dorostenců do sestavy, kteří si svými výkony o nominaci říkají. Bylo to sice riskantní, nevěděli jsme dopředu jak to tým vstřebá. Myslím si že se to povedlo. Hráli jsme důsledně a zodpovědně v obraně a důraz, který nám chyběl ve včerejším utkání s Třincem se tady objevil dnes a tím se nám podařilo kontrolovat celý zápas. Proto bylo naše dnešní vítězství naprosto zasloužené.

Mgr. Robert Svoboda( PSG Zlín): Včera na Kladně to byl úplně jiný zápas, domácí byli v úvodu aktivnější, my jsme byli zaskočeni a nemohli jsme se s tím srovnat. Hráče jsme přitom na to chystali. Dostali jsme branky po chybách a standartních situacích. První branka padla po buly, druhá z brejku. Když ve druhé třetině zvýšili domácí na 4:0 je to už velice těžké takový zápas otáčet. Domácí hráli velmi dobře. Po snížení na 4:1 jsme měli šanci se zápasem ještě něco udělat, měli jsme nějaké příležitosti, které jsme ale neproměnili. Domácím můžu jen poblahopřát k dnešnímu vítězství a nás čeká ještě zítra zápas v Karlových Varech.