Junioři podruhé v sezóně Pardubice nezaskočili, Dynamu doma vysoko podlehli

Napsal 04.12.2021 Michal Luxa, Libor Kult
C h o m u t o v - Východočeský dvojzápas završili mladí Piráti soubojem s pardubickým Dynamem, který spadal do 23. kola Extraligy juniorů. Svěřenci Petra Jíry a Petra Martínka nenavázali na výhru z předchozího vzájemného klání ve městě perníku, kde uspěli v prodloužení, a po nadějné první třetině soupeři vysoko podlehli, když jediný gól vstřelili až šest vteřin před koncem.
23.kolo so 4.12.2021
1:8(0:1, 0:3, 1:4)
DPA
Suk – Petrásek, Cestr, J. Janda, Pöschl, Dominik Badinka, F. Döring – P. Šugár, T. Šilar, Karasanovský, Cháb, T. Svoboda, Vostiňák, Vyroubal, Koblížek, Daniel Badinka
Pardubice
Kadlc – Hebek, Kubíček, Nedelka, Tvrdík, Chabada, Koudelka, Kašťánek – Štetka, Burda, Rouha, Herčík, Costa, Formánek, Kloz, Novotný, Šťastný, Gromadzki

60. P. Šugár (Dominik Badinka, Pöschl)
Pardubice
7. Formánek (Štetka, Burda), 25. Costa (Kaštánek, Formánek), 33. Formánek (Štětka, Burda), 39. Štetka (Rouha, Kaštánek), 43. Formánek (TS), 53. Burda (Kubíček, Formánek), 55. Burda (Kubíček, Štetka), 57. Nedelka (Štetka, Formánek)

2:3
0:1
0:0
24:46
28
R. Svoboda, Grech – Sýkora, Tichý

Utkání začalo ve velkém stylu! Hned v první minutě ujely Pardubice do přečíslení a Štetka posunul kotouč na Burdu, jenž na chomutovského brankáře nevyzrál. Piráti následnou dorážku zablokovaly a vyrazili na zteč. Jenomže ve skrumáži se ke gólovému pokusu neprobojovali.

O pět minut později převzal přihrávku od zadního mantinelu Formánek, jehož zakončení z mezikruží zastavil Suk. Na světelné kostce svítil čas 6:19, když Východočeši poprvé pohnuli skórem střetnutí! V předbrankovém prostoru zůstal nepokrytý František Formánek, který bekhendem zamířil ke vzdálenější tyči - 0:1

Psala se pětadvacátá minuta, když si na vrchol pravého kruhu nabruslil Kale Costa, jenž pokračoval až k brance a zamířil do bližší šibenice - 0:2. O minutu později se zaskvěl domácí brankář, jenž si pohlídal Rouhovu střelu, která mířila mezi jeho betony. Téměř tři minuty po polovině zápasu odskočily Pardubice už do tříbrankového náskoku!

František Formánek se prokličkoval až před branku, kde si položil Suka, ale černou gumu do branky ještě nezasunul. Jenže hosté vrátili puk zpátky na hranici brankoviště, kde se nejlépe zorientoval již zmíněný útočník Dynama - 0:3. Kalamita Chomutova stále nebyla u konce, protože inkasoval do konce druhé třetiny ještě jednou. Pavol Štetka dostal přihrávku od zadního mantinelu a překonal bezmocného Suka - 0:4.

Tři minuty po startu závěrečné dvacetiminutovky zmařil únik Petrásek a rozhodčí pro sekání nařídili trestné střílení. K tomu se rozjel František Formánek, který přibrzdil před brankou a bekhendem pod břevno zkompletoval hattrick - 0:5. Následně domácí gólman vychytal na přelomu třetiny Kloze s Costou, takže po Vyroubalově objetí branky inkasoval až v 53. minutě z hole Daniela Burdy, který za necelé dvě minuty využil více prostoru na ledě při hře čtyři na čtyři a po kombinaci spoluhráčů skóroval podruhé v krátkém sledu – 0:7.

O dalších 140 vteřin později propálil Adam Nedelka od modré houštinu těl před sebou a přidal další pardubický zásah – 0:8. Když už to vypadalo na čisté konto pro hostujícího gólmana Kadlce, napřáhl po přejetí útočné modré Pavel Šugár, jehož pokus propadl šest vteřin před koncem do branky – 1:8.

Petr Jíra (Piráti Chomutov): „V první třetině jsem se ještě docela drželi, ale stejně tam od nás nebylo odpovídající nasazení podobně jako v celém zápase. Říkáme si, že chceme forčekovat, ale nejsem schopní se přinutit hrát agresivní hokej a dohrávat soupeře. Tomu po pár gólech narostla křídla a zaslouženě vyhrál.“

Marek Dvořák (HC Dynamo Pardubice): „Nakonec jsme spokojení se výsledkem, ale ze začátku to z naší strany bylo takové upracované. Nejely nám nohy, jak bychom si představovali. Naštěstí jsme od začátku vedli a přidali i další góly. I za gólmana mě mrzí, že jsme pět vteřin před koncem dostali gól, kdy jsme cukli a tím pádem nedohráli zápas s nulou.“