Junioři počtvrté v sezóně neskórovali, i proto v derby padli

Napsal 08.03.2022 Libor Kult
C h o m u t o v - V rámci osmého kola nadstavbové skupiny o 13.-19. místo DHL extraligy juniorů přivítali mladí Piráti na ledě tréninkové haly ROCKNET ARÉNY sousední Litvínov, který se snaží udržet pod sebou Havířov a mít šanci zachránit se v baráži. Hosté šli už ve třetí minutě do vedení, které postupně navyšovali až na konečný sedmigólový rozdíl. Chomutovští počtvrté v ročníku nedali gól a zapsali čtvrtou prohru v řadě.
N8 út 8.3.2022
0:7(0:2, 0:3, 0:2)
LIM
Tuček – Petrásek, Cestr, Janda, Rykl – Ekrt, P. Šugár, T. Šilar, Krasanovský, Cháb, T. Svoboda, Vostiňák, D. Černý, F. Döring, Jan Rindoš
Litvínov
Čermák – Baláž, Hocelík, Hák, Werner, Kuchař, Háva – Postl, Danielčák, Stehlík, Beran, Vopat, Limanovský, Maštalířský, Špaček, Skuhrovec, Slavík

Litvínov
3. Skuhrovec (Stehlík, Maštalířský), 16. Vopat (Limanovský, Werner), 31. Háva (Kuchař, Skuhrovec), 32. Vopat, 38. Skuhrovec (Limanovský, Hák), 43. Beran (Špaček, Limanovský), 53. Skuhrovec (Maštalířský, Stehlík)

2:4
0:0
0:0
27:43
59
Hlinka, Červenka – Ondráček, Thuma

Skóre zápasu otevřel už po 141 vteřinách hostující David Skuhrovec, na něhož ještě do přestávky navázal Jan Vopat, jenž se prosadil v polovině 16. minuty – 0:2. Když Piráti ve druhé třetině nevyužili dvě přesilovky, udeřili krátce po polovině střetnutí Litvínovští dvakrát během pětadvaceti vteřin. Nejprve mířil přesně Jiří Háva, chvíli po něm rozvlnil síť za Tučkem podruhé v utkání Jan Vopat – 0:4.

Ještě více klidu na žlutočerné hokejky přidal necelé tři minuty před druhou sirénou David Skuhrovec, který napodobil parťáka z útoku Vopata a trefil se také podruhé v duelu – 0:5. Na startu třetího dějství navýšil litvínovský náskok Vít Beran, v 53. minutě zkompletoval hattrick David Skuhrovec, jenž uzavřel střelecký účet střetnutí – 0:7.

Petr Jíra (Piráti Chomutov): „Bohužel jsme zopakovali výkon s Olomoucí. Nebyli jsme na zápas připravení. Soupeři postupně narůstalo sebevědomí a my už jsme se bohužel do zápasu nedostali.“