Junioři po třech porážkách zabrali, na tripu porazili brněnskou Kometu

Napsal 08.02.2022 Helena Hegeďová, Michal Luxa
B r n o / C h o m u t o v - V dohrávce šestatřicátého kola DHL extraligy juniorů zavítali Piráti na led Brna, kde zvítězili 4:2. Chomutovští mladíci od úvodu tahali za další konec provazu, čímž zapsali do tabulky tři body. Na střídačku znovu vstoupil v pozici hlavního trenéra Petr Jíra, jenž vystřídal po záskoku v Mladé Boleslavi Kamila Koláčka. O trefy Severočechů se postupně postarali David Černý, Filip Cháb, Jan Rindoš a Josef Rykl.
36.kolo út 8.2.2022
KOM
2:4(0:1, 2:3, 0:0)
Kometa
Petržílka (31. Schnattinger) – J. Sedláček, Němec, Holemý, D. Svoboda, Řehák, Grauer, Ulbricht – I. Sedláček, Bartes, Pigl, Horký, Otava, Hrnčíř, Boltvan, Nesvadba, Harmim
Suk – Cestr, Janda, M. Pöschl, Rykl, Petrásek, Dominik Badinka – Černý, T. Svoboda, Krasanovský, Daniel Badinka, T. Šilar, Ekrt, Šugar, Vostiňák, Cháb, Rindoš, F. Döring

Kometa
27. Sedláček I. (Sedláček J.), 39. Hrnčíř (Otava)
13. Černý (T. Svoboda, Krasanovský), 23. Cháb (Rindoš, T. Svoboda), 30. Rindoš (Cháb), 31. Rykl (Ekrt, T. Šilar)

4:6
2:0
0:0
27:33
28
Ondráček, Grygera – Rampír, Vašíček

Utkání se po stránce útočné aktivity nejprve vyvíjelo lépe pro hostující celek, když se v dobrých příležitostech po kombinacích ocitli Ekrt nebo třeba Svoboda s Černým. Záhy však převzali iniciativu domácí, ale i přes dlouhé pobyty v útočném pásmu nedokázali Suka v chomutovské brance překonat. A právě po jedné z dobrých brněnských pasáží s tlakem v předbrankovém prostoru vybídl Matyáš Krasanovský k zakončení Tadeáše Svobodu s Davidem Černým. Tato dvojice zopakovala svou souhru z předešlých minut a druhý jmenovaný střelou k tyči otevřel skóre zápasu - 0:1. Následně to byla spíše Kometa, kdo měl šanci skórovat. Před brankou se ocitli Pigl a Ivo Sedláček, od levé tyče zakončoval Bartes. Po tlaku před Sukem si domácí vynutili faul. Už se však blížil konec první třetiny a početní výhodu si tak Kometa přenesla do další části zápasu.

Ovšem i přes tento fakt se do největší šance zkraje druhé třetiny dostal Chomutov, který taky navýšil své vedení. Jan Rindoš vybojoval kotouč v rohu za brněnskou brankou a naslepo jej poslal na pravý kruh, kam si najel Filip Cháb. Druhý jmenovaný chomutovský útočník nebyl nikým bráněn a měl dost času na zpracování kotouče a střelu mezi betony - 0:2. Kometa se následně opět dostala na dostřel, když přesilovku 5 na 3 využil svou přesnou střelou Ivo Sedláček. Co se ofenzivy týče ovšem Piráti předváděli stále lepší výkon, což se ukázalo také na skóre - 1:2

Filip Cháb oplatil gólovou přihrávku Janu Rindošovi, když poslal puk zpoza branky k pravé tyči, a ten jej dostal mezi Petržílkovu brusli a brankovou konstrukci - 1:3. O necelou minutu později pak Jan Ekrt našel křižnou přihrávkou Josefa Rykla, jenž z větší vzdálenosti prostřelil hradbu bránících hráčů - 1:4. Domácí po čtvrté inkasované brance sáhli po výměně gólmanů. Schnattinger nejprve neměl při zbrklé chomutovské hře příliš mnoho práce, ale následně se dostal do tempa. Přes to všechno se hosté nevyvarovali faulu a v další brněnské přesilovce skóroval po přihrávce Romana Otavy Tadeáš Hrnčíř - 2:4.

Ve třetí třetině už branka nepadla, ale výrazně lepší v ní byli hosté, kteří se drželi na kotouči a donutili Kometu pouze bránit. Piráti předvedli také dobře odehrané přesilovky, z jejich pohledu chybělo pouze přesné gólové zakončení. Ke konci utkání se v početní výhodě ocitli také domácí a dvěma střelami nebezpečně zahrozil Jan Sedláček.

Petr Jíra (Piráti Chomutov): „Jsme spokojeni nejen s výsledkem, ale i s hrou kluků. Letošní sezona se nám moc nedaří, ale říkal jsem jim, že jsme dnešní zápas nepřijeli odevzdat. Šli jsme tomu naproti, podali jsme dobrý výkon a myslím si, že jsme si výhru zasloužili.“