Junioři po dvou výhrách narazili, podlehli Třinci

Napsal 22.10.2021 Kateřina Kundertová, Daniel Ježek
T ř i n e c / C h o m u t o v - Piráti vyrazili ke dvanáctému kolu juniorské extraligy do Třince, kde vysokou prohrou začali východní trip. Tomáš Vyroubal sice otevřel už ve druhé minutě skóre utkání, jenomže pak se prosazovali převážně domácí, kteří se zastavili až na desítce.
12.kolo pá 22.10.2021
TRI
10:3(4:2, 3:0, 3:1)
Třinec
Švančara – Hykl, Andrle, Chovaniak, Karel, Hrůzek, Marcinko – Moškoř, Suty, Wardas, Haas, Pětník, Przybyla, Ullrych, Matěj, Ramik, Kozlík, Jobánek.
Tuček – Petrásek, Cestr, Janda, M. Pöschl, Matějka, Pavlák – Šugár, Stárek, Titlbach, Čech, Jurak, T. Svoboda, Vostiňák, Adam, Vyroubal, F. Döring

Třinec
4. Wardas (Kozlík, Moškoř), 10. Wardas (Haas, Moškoř), 12. Ramik (Chovaniak, Pětník), 15. Kareš (Ramik, Hykl), 21. Ramik (Ullrych), 37. Przybyla (Chovaniak, Šutý), 38. Ramik (Hrůzek, Hykl), 41. Jobánek (Haas, Ullrych), 49. Moškoř (Haas), 59. Haas (Ullrych, Marcinko)
2. Vyroubal (Pavlák, Adam), 16. T. Svoboda, 46. Vyroubal (F. Döring, Vostiňák)

5:7
4:1
0:0
43:34
64
Šutru – Vengřín, Gančařík

Skóre zápasu otevřel z pravé strany už ve druhé minutě Tomáš Vyroubal, na něhož však za okamžik odpověděl z úniku dvou proti jednomu Tommy Wardas – 1:1. Poté, co Tadeáš Svoboda v početní výhodě nastřelil pouze tyčku, Třinečtí převzali otěže zápasu.

Na přelomu třetiny se v přesilovce trefil podruhé Tommy Wardas, na kterého během chvilky navázal povedenou střelou z mezikruží Michal Ramik – 3:1. Ještě do konce úvodní třetiny Antonín Kareš propasíroval nahození přes clonu hráčů až do branky, na což za třicet vteřin odpověděl Tadeáš Svoboda – 4:2. Na kontakt mohl dostat svůj tým Adam Titlbach, ale vylámal si zuby na Patriku Švančarovi.

Do druhé třetiny vstoupil Třinec ve výhodě o jednoho hráče, čehož využil Michal Ramik povedenou tečí Ullrychovy střely – 5:2. Další minuty se nesly v duchu nevyužitých šancích, jelikož Michal Ramik a Pavel Matěj zazdili přečíslení ve vlastním oslabení a následně Adam Titlbach nastřelil brankovou konstrukci.

Zlomová byla minuta v závěru prostředního dějství, kdy se po přihrávce zpoza branky prosadil Petr Przybyla a následně Michal Ramik nezaváhal tváří v tvář brankáři – 7:2.

Dobrý vstup Ocelářů do závěrečné třetiny gólově vyjádřil v přesilovce pěti proti třem Jonáš Jobánek, a zabránil tak jakémukoliv chomutovskému odporu – 8:2. Ve 46. minutě Tomáš Vyroubal využil povedenou ránou z pravého kruhu nabídnutou početní výhodu a zapsal svůj druhý zásah v utkání – 8:3.

Za pár okamžiků Jan Moškoř potrestal už čtvrtý chomutovský faul, tentokrát vymetl růžek Tučkovy klece – 9:3. Desítku dovršil v čase 58:43 Oskar Haas po přihrávce zpoza brankové konstrukce – 10:3.

René Mucha (HC Oceláři Třinec): „Vítězství bylo po posledních utkáních povinností, ale zase se nerodilo lehce. Opět jsme dostali první gól, pak se nám povedlo odskočit na 4:1, ale opět jsme inkasovali a soupeř mohl skóre do konce první třetiny klidně stáhnout jen na jeden gól. Naštěstí nám vyšel vstup do druhé třetiny, tam jsme začali být dominantnější. Třetí třetina už se vlastně jen dohrávala. Bylo to hodně otevřené utkání, byla spousta přečíslení a chyb na obou stranách. Klukům jsme poděkovali, deset branek jsme totiž nedali už hodně dlouho. Teď se musíme s otevřenou hlavou připravit na další zápas, který se bude vyvíjet úplně jinak.“

Petr Martínek (Piráti Chomutov): „Je to zasloužené vítězství domácích. Měli jsme dobrý nástup, bohužel nás srážejí individuální chyby, který jsme udělali spoustu, a domácí je dokázali využít. Tím je výsledek jasně daný.“