JUNIOŘI - reportáž

Junioři ovládli krušnohorské derby v Litvínově

Napsal 06.10.2017 David Panuška, Sára Allertová
L i t v í n o v - K devátému kolu DHL extraligy juniorů zajížděli chomutovští hokejisté na led nedalekého Litvínova. V deváté minutě otevřel skóre slovenský útočník Ondrej Šišolák. Tento stav vydržel až do poloviny utkání, kdy Litvínov vstřelil jedinou branku. Piráti ovšem čtyřicet sekund na to odpověděli a ve zbytku utkání přidali ještě dvě branky. Prosadili se Jaroslav Kulich, František Wágner a Daniel Šilar.
9.kolo pá 6.10.2017
LIM
1:4(0:1, 1:1, 0:2)
CHM
Litvínov
Orct – Urbánek, Macháč, Havlík D., Březák, Dvořák, Starý – Leitner, Kordule, Drašar, Vopat, Pecka, Svoboda, Ineman, Krsek, Jícha, Dufek.
Chomutov
Pavlát – Kopic, Novák A., Procházka, Hajič– Köver, Bajer, Wágner, Hřebíček, Chlán, Kulich, Veselý, Rindoš, Šišolák, Šilar, Adámek.

Branky a nahrávky

Litvínov
33. Kordule (Drašar, Březák).
Chomutov
9. Šišolák (Köver, Wágner), 33. Kulich (Bajer, Kopic), 48. Wágner, 60. Šilar (Hřebíček).

Statistiky

Vyloučení
4:4
Využití
0:0
V oslabení
0:1
Střely na branku
26:30
Rozhodčí
Grech - Fiala, Schopf.

Shrnutí

Již v 9. minutě severočeského derby otevřel skóre hostující Ondrej Šišolák, který dorazil Köverovu střelu za Orctova záda. Po tomto gólu se zvýšilo tempo celého zápasu. Ačkoliv bylo na obou stranách k vidění několik slibných šancí, do kabin hráči odcházeli za stavu 0:1 pro Chomutov.

Domácí se usilovně snažili vyrovnat, což se jim povedlo až v 33. minutě, kdy dorazil kotouč do chomutovské branky Pavel Kordule a vyrovnal skóre zápasu. Domácí se z vyrovnání radovali celých 44 vteřin. Z vhazování ve středovém kruhu se do útoku rozjel Jaroslav Kulich a vrátil tak hostujícímu celku vedení. Chomutov dále pokračoval v usilovném snažení o navýšení skóre, avšak druhá třetina další branku nepřinesla.

Ve třetí třetině už měli hosté jasnou převahu. Přesto, že domácí vyslali na Pavláta několik nebezpečných střel, z žádné nepadl gól. Nejenže Litvínov nedokázal proměnit žádnou ze svých 4 přesilových her, ve 48. minutě inkasoval. Po nepovedené rozehrávce chemiků se k puku dostal František Wágner, který nekompromisně zakončil do pravého horního rohu Orctovy klece. Skóre uzavřel v 60. minutě Daniel Šilar, jenž dorazil puk za brankovou čáru po Hřebíčkově střele.

Ohlasy trenérů

Jaroslav Beck (Chomutov): Venkovní výhra se vždy hodnotí snáz. Celý zápas jsme dobře bruslili a vypracovali si dobré šance. I na tomto výkonu se však dá hodně věcí zlepšit do příštích utkání.

Radek Mrázek (Litvínov): Úroveň naší přihrávky a bruslení je naprosto tristní. Pokud už si vypracujeme nějakou slibnou šanci, hodíme to gólmanovi na břicho a to je naše maximum. Dalším faktorem je četnost vyloučení, takhle nemůžeme vyhrát.