Junioři opět zdolali Kladno, tentokrát ho přetlačili v prodloužení

Napsala 12.03.2022 Kateřina Kundertová
C h o m u t o v - Piráti v desátém kole juniorské nadstavby porazili Rytíře v prodloužení, když velkou část zápasu dotahovali. Kladno vedlo dvakrát o dva góly, jenomže svěřenci Petra Jíry srovnali a vynutili si dělbu bodů. V prodloužení se nařízeného trestného střílení ujal Daniel Badinka a přiřknul bonusový bod svému celku.
N10 so 12.3.2022
5:4p(1:2, 3:2, 0:0 - 1:0)
KLA
Suk – Cestr, Janda, Hynek, Rykl – Ekrt, Šugár, T. Šilar, Krasanovský, Cháb, T. Svoboda, Klobouček, Vostiňák, Černý, Mišovic, Döring, Dominik Badinka, Jan Rindoš
Kladno
Hykel – Strnad, Robovský, Staněk, Burger, Funk, Šátek, Rájek – Hurta, Mejtský, Kočka, Šimek, Šíma, Váňa, Vimmer, Holub, Holeček

5. T. Šilar (Daniel Badinka), 25. T. Svoboda (Černý), 28. Černý (Mišovic, T. Svoboda), 33. Mišovic (T. Svoboda, Černý), 64. Daniel Badinka (TS)

Kladno
9. Kočka (Staněk), 17. Hurta (Strnad, Staněk), 22. Váňa (Šíma, Hurta), 26. Holeček

3:3
1:0
0:0
52:37
50
Jechoutek, Glanc – Štěpánek, Dědek

Piráti do utkání dobře vstoupili a už v závěru páté minuty šli do vedení, když dvojnásobnou přesilovku využil Tomáš Šilar – 1:0. I po přesilovce měli domácí dobrou šanci na navýšení vedení, jenomže známé sportovní pravidlo potvrdil po pohledné kombinaci David Kočka – 1:1.

Obrat dokonal v sedmnácté minutě Vojtěch Hurta, jenž se prosadil pohotovou ránou z kruhů – 1:2. Vedení Rytířů hlídal skvělými zákroky Ondřej Hykel, jehož odkrytou svatyni minul i Josef Rykl.

Nástup do prostředního dějství bylo hodně divoké. Kladno a Josef Váňa využili odzbrojeného Štěpána Suka a šli do dvougólového náskoku – 1:3. Za pár okamžiků poslal Piráty na dostřel Tadeáš Svoboda z rychlého protiútoku, jenže za čtyřicet vteřin se prosadil i Tomáš Holeček – 2:4.

Divočina pokračovala – ještě před polovinou třetiny Dominik Mišovic našel zpoza brány Jana Vostiňáka, jenž se v dobré pozici nezmýlil a poslal svůj tým opět na dostřel – 3:4. Ve třiatřicáté minutě domácí kapitán připravil branku pro Dominika Mišovice, který jeho pobídku neodmítl a srovnal – 4:4.

Od té doby se brankový příděl zastavil na obou stranách kluziště, přestože Chomutovští šli ve třetí třetině třikrát rychle za sebou do čtyř. Výhodu o jednoho hráče získali v závěru i svěřenci Petra Jíry, jenomže ji nevyužili, takže se šlo do prodloužení.

Ve čtvrté minutě nastavení se rozjel do sóla Daniel Badinka, který sice napoprvé neuspěl, ale z nařízeného trestného střílení přiřkl bonusový bod Pirátům – 5:4 sn.

Petr Jíra (Piráti Chomutov): „Po prvních deseti minutách jsme měli vést o čtyři góly a bylo by po zápase. Bohužel efektivita zakončení byla špatná a soupeř pak dal dva góly, takže z toho byl boj až do konce.“