Junioři odčinili předchozí prohru a Karlovým Varům dali pět branek

Napsal 24.10.2015 Miroslav Kučera
C h o m u t o v - Páteční utkání s Plzní se juniorům příliš nepovedlo, hned následující den si ale spravili chuť. Na led SD ARÉNY přijely Karlovy Vary a Piráti je dokázali porazit vysoko 5:1. O svém vítězství rozhodla nejstarší složka mládežnické organizace především ve třetí třetině, kterou vyhrála 3:0.
16.kolo so 24.10.2015
0:5(1:0, 1:1, 3:0)
KVA
Lukeš – Páleník, Hajič, Hierman, Hlaváček, Lidák, Novák, Blaha – Wágner, Kaše, Krivošík, Dyrynk, Részegh, Adámek, Tupý, Kellerstein, Rindoš, Strunz, Trapl
Karlovy Vary
Frček – Michálek, Beer, Pajk, Rulík, Dudek, Vodička, Weinhold – Osmík, Nguyen, Zikmund, Čejka, Vrána, Tamáš, Davídek, Hauzr, Hendrych, Procházka, Babka

9. Blaha (Kellerstein, Strunz), 33. Krivošík (Részech, Tupý), 43. Részegh (Tupý, Krivošík), 54. Blaha (Strunz, Kaše), 56. Strunz (Dyrynk, Hierman)

Procházka (Karlovy Vary) 10 minut

KONTUMOVÁNO VE PROSPĚCH HC ENERGIE KARLOVY VARY KVŮLI NEOPRÁVNĚNÉMU STARTU JEDNOHO Z HRÁČŮ PIRÁTŮ CHOMUTOV.

Do zápasu lépe vstoupili domácí, kteří zkoušeli hned od začátku zápasu ostřelovat Frčka. Ve čtrnácté minutě přihrával Vrána před bránu, ale žádný z jeho spoluhráčů tam nebyl. Skóre otevřel až minutu před koncem první třetiny Lukáš Blaha, který střelou od modré čáry prostřelil vše, co mu stálo v cestě - 1:0. Minutu po něm se snažil ještě srovnat karlovarský útočník, ale Štěpán Lukeš byl připraven.

Ihned po začátku druhé periody uzamkli Karlovy Vary Chomutov v obranném pásmu, ale nedokázali nic vymyslet. V pětadvacáté minutě ohrozil Jakub Hierman svatyni Jakuba Frčka. Tři minuty po něm dojel Tamás Részegh puk za bránou Frčka a přihrál mezi kruhy Krivošíkovi, který trefil pouze Frčkův beton. Čas 32:39 a přišel druhý gól Chomutova, když Jiří Tupý přihrál Tamási Részeghovi, ten přiťukl puk doprava Filipu Krivošíkovi, jenž střílel do prázdné klece - 2:0. Dvě vteřiny před koncem druhé třetiny se trefili karlovarští. Milan Davídek přihrál zpoza branky do mezikruží, kde stál Ladislav Zikmund, který střílel do odkyté branky - 2:1.

Začátek třetího dějství přinesl třetí gól Chomutova. Jiří Tupý přihrál na pravé křídlo, kde byl připraven Tamás Részegh, který vsítil gól střelou švihem - 3:1.V čase 45:57 se dostal do samostatného úniku Milan Davídek, Lukeš vyrazil jeho pokus před Adama Rulíka, ale ani ten skvěle chytajícího Lukeše neprostřelil. Sedm minut do konce a Piráti okamžitě využívají přesilovou hru. Martin Strunz přihrál Lukášovi Blahovi, jenž se střelou z první nemýlil - 4:1. Minutu po gólu Lukáše Blahy zvýšil na konečných 5:1 Martin Strunz, který dorážel do prázdné klece - 5:1. Chomutovští už nikam nespěchali a dohráli utkání v klidu.

Robert Kaše (Piráti Chomutov) : „Po včerejší prohře jsme si říkali, že ten výkon hodíme za hlavu. Myslím si, že jsme do dnešního zápasu vstoupili slušně. Od první minuty jsme chtěli hrát tu naší hru, což se nám dařilo. Celý zápas jsme měli režii ve svých rukách, myslím že jsme zaslouženě porazili Vary.“

Jiří Žůrek (HC Energie Karlovy Vary): „Utkání mělo velmi slušné tempo. Chomutov byl lepší. Měli lepší přečíslující situace, lepší přesilovky a hráli důrazněji okolo brány. Díky tomu vyhráli.“