Junioři nezvládli koncovky třetiny, proto s Olomoucí neudrželi počáteční vedení

Napsal 20.12.2021 Michal Luxa
C h o m u t o v - V dalším střetnutí přivítali Piráti v ROCKNET ARÉNĚ Olomouc, s níž prohráli 1:5. Přitom ale lépe vstoupili do zápasu Severočeši, kteří se zásluhou Tomáše Šilara ujali vedení. Jenomže na konci první třetiny se Hanákům povedlo oskočit a v závěru druhé definitivně odskočili.
27.kolo po 20.12.2021
1:5(1:1, 0:3, 0:1)
OLO
3. T. Šilar (Ekrt, T. Svoboda)
Olomouc
20. Fibingr (Matašovský, Ruda), 33. Fibingr (Handl, Kočí), 37. Handl (Panáček, Tarnoczy), 40. Poledna (Mácha, Přecechtěl), 50. Fasner (Poledna, Matašovský)

Suk – Petrásek, Cestr, Pöschl, Rykl, Dominik Badinka – Ekrt, P. Šugár, T. Šilar, Krasanovský, Beníšek, Cháb, T. Svoboda, Vostiňák, Titlbach, Vyroubal, F. Döring, Daniel Badinka.
Olomouc
Špunar – Kočí, Rajzík, Drábek, Přecechtěl, Panáček, Stratil, Poledna – Tichý, Havel, Zapletal, Fasner, Matašovský, Fibigr, Handl, Mácha, Tarnoczy, Ruda.

7:4
0:1
0:0
22:35
65
Jaroš, Zeliska – Pěkný, Ondráček

Do zápasu lépe vstoupili Chomutovští, kteří na začátku třetí minuty odskočili do vedení! Před domácí brankou se k dorážkám tlačili Tichý a Matašovský, avšak Piráti rychle vyrazili do protiakce. V přečíslení dostal Ekrt puk k Tomáši Šilarovi, který se nemýlil – 1:0. O tři minuty později převzal přihrávku od mantinelu u vzdálenější tyče Mácha, avšak Suk se velmi dobře přemístil a zakročil betonem. Jenomže půl minuty před koncem první dvacetiminutovky už přišlo olomoucké vyrovnání. Kotouč od zadního mantinelu zamířil do předbrankového prostoru, kde se neukvapil Matašovský, jenž posunul černou gumu na Jiřího Fibingra. Hostující útočník se nacházel v krkolomné pozici, přesto bekhendem překonal chomutovskou jedničku – 1:1.

Jednapadesát vteřin po polovině zápasu ujel při vlastním oslabení Vostiňák, jenž zachytil soupeřovu rozehrávku. Avšak v rozhodujícím momentu netrefil prostor tří tyčí. O chvíli později vznikl před Sukem závar. Jenomže pohotový Matašovský ležícího gólmana nepřehodil. Na světelné kostce svítil čas 32:22, když Mora otočila vedení na svou stranu. Hanáci podnikli rychlý výpad, při němž Handl Suka ještě nepřekonal. Ale dojíždějící Jiří Fibingr volný kotouč už do sítě dopravil – 1:2.

Psala se pětatřicátá minuta, když Šilar poslal přihrávku z levého křídla na druhou stranu. Jenomže proti Ekrtově střele se skvěle přesunul Šprunar. Prostřední část znovu mířila do svého závěru, který Chomutovští znovu nezvládli. Nejprve v sedmatřicáté minutě navýšil vedení Olomouce Tobiáš Handl, jenž převzal pul na levé straně a projel s ním až k brance, odkud trefil přesně do bližší šibenice –1:3. Poté se už Severočeši zřejmě viděli v kabině, jelikož inkasovali gól v poslední vteřině. Po vhazování vytvořili Hanáci před brankou skrumáž, z níž se kotouč odrazil do brankoviště. Tam si jej sebral Aleš Poledna, jenž už neměl problém přesně zacílit –1:4.

Na další branku se čekalo až do padesáté minuty, kdy kohouti dali výsledku definitivní tečku! Döringovi utekl kotouč od mantinelu na osu, a tak se ránou od modré čáry prezentoval Poledna, jehož snažení ještě Suk vyrazil. Ale v tu chvíli dobře postavený Matyáš Fasner rychle reagoval a z pravé strany už prostřelil chomutovského brankáře ke vzdálenější tyči – 1:5.

TOP FOTO: Alena Zapletalová (HC Olomouc)

Petr Jíra (Piráti Chomutov): „Do zápasu jsem dobře vstoupili, vedli jsme 1:0 a měli v první třetině dobrý pohyb. Jenže jsme doplatili na dva góly v závěrech třetin, i když jsme kluky upozorňovali, že to v takových chvílích musíme hrát jinak. Při ztrátě o dva tři góly už se do zápasu vrací těžko, nicméně za bojovnost musím klukům poděkovat.“

Karel Beran (HC Olomouc): „Možná jsme měli trochu víc ze hry, ale domácí dobře kontrovali z protiútoků. Za stavu 1:1 měli domácí dvě tři šance, které pochytal náš brankář. My jsme pak dali rychlé góly, hlavně ten v podstatě se sirénou už asi rozhodl o osudu utkání. Ve třetí třetině jsme pak byli podle mého lepší a hráli pěkný hokej.“