Junioři nezvládli domácí utkání, s Plzní dostali další desítku

Napsal 24.09.2021 David Panuška
C h o m u t o v - K pátému kolu extraligy juniorů naskočili mladí Piráti proti vrstevníkům Plzně, kteří byli považováni za velkého favorita celého utkání, což nakonec potvrdili. Chomutovským se nepovedlo vstřelit jedinou branku, naopak hosté připravili pro severočeský tým již druhý velký domácí debakl v sezóně.
5.kolo pá 24.9.2021
0:11(0:1, 0:5, 0:5)
PLZ
Pechaček (33. Tuček) – Petrásek, Cestr, M. Pöschl, Pavlák, Dominik Badinka, Birhanzl – T. Šilar, Stárek, Čech, Jurak, T. Svoboda, Vostiňák, Adam, Černý, Vyroubal, Puczek, F. Döring.
Plzeň
Němeček – Dolhý, Hamšík, Pánek, Vajner, Malák – Kvasnička, Eremiáš, Kopic, Adamec, Korčák, Dvořák, Slanina, Marcel, M. Soukup, D. Soukup, Ženíšek, Dáňa.

Plzeň
5. Slanina (Kopic), 27. Eremiáš (Hamšík, Kopic), 30. Dáňa (Malák, D. Soukup), 31. Dvořák (Adamec), 33. Dvořák (Malák, M. Soukup), 37. Dáňa (Ženíšek, Korčák), 45. Dáňa (Malák, D. Soukup), 51. D. Soukup (Adamec, Slanina), 51. Dvořák (Marcel), 55. Slanina (Vajner, Kvasnička), 56. Adamec (Marcel, D. Soukup)

8:5
0:2
0:0
15:57
54
Hlinka - Tichý, Pěkný

Plzeň do utkání vstoupila skvěle a v páté minutě se prosadil Jan Slanina, který byl aktivní v brankovišti a dal úvodní gól duelu - 0:1. Následně měl domácí celek dvě šance, ale skóre se neměnilo. Poté se rozjel plzeňský koncert. Během tří minut se trefili plzeňští hokejisté hned třikrát. Skórovali Eremiáš, Dáňa a Dvořák - 0:4.  První jmenovaný se trefil z brankoviště, Adam Dvořák se pak prezentoval parádní individuální akcí.

To zdaleka ovšem nebylo vše. V prostřední části se Josef Dáňa po další krásné akci a Adam Dvořák bombou od modré čáry prosadili ještě jednou a bylo to již hodně rozdílových 0:6 po čtyřiceti minutách.

Naprostá dominance Západočechů nicméně pokračovala i ve třetině poslední. Josef Dáňa nejdříve z mezikruží zkompletoval hattrick - 0:7. Poté se povedlo prosadit se také Dominiku Soukupovi. Prosadil se také Adam Dvořák, kterému se později také povedlo přidat druhý hattrick v utkání. V závěru dal jubilejní gól Jan Slanina - 0:10. Na konečných 11:0 upravil Václav Adamec.

Petr Jíra (Piráti Chomutov): „Věděli jsme, že Plzeň má sílu, protože jsme s ní odehráli přátelské utkání. V první třetině jsme plnili úkoly. Hrajeme v obraně hodně pod tlakem, takže tam nám to docela vycházelo. Bohužel ve druhé třetině nám tam napadalo pár gólů a pak se naše hra sesypala. Plzeň pak hrála s chutí a tak, jak by hokej měl vypadat.“

Petr Vojan (HC Škoda Plzeň): „Padlo hodně gólů a může to vypadat tak, že to byl lehký zápas. Ale ze začátku určitě ne! Soupeř hrál dobře a houževnatě. Měli jsme s tím ze začátku trochu problém. Když jsme přidali nějaké góly, zlepšila se naše hra, která v úvodu nebyla úplně dobrá. V poslední třetině Chomutov trochu odpadl a sklouzávalo to k exhibičním věcem, které byly sehrané dobře.“